Versiunea 1.219 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.219 va avea loc în data de 8 decembrie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:
ERORI ELIMINATE

Sistemul Castel:
  • Textul de la colectarea punctelor zilnice de castel era prea lung și nu încăpea în fereastră. Acum se potrivește corect.
  • După ce se încheia un schimb în cadrul Comerciantului de antichități, ordinea sloturilor era greșită. Acum, sloturile nedeblocate de sistemul Castel vor fi în fața celor încă blocate.
Erori generale:
  • Unele texte de ajutor aveau spațiu suplimentar lângă caseta albastră cu titlul. Am eliminat acest spațiu și l-am aliniat cu partea stângă.
  • În Centrul de mesaje, o conversație fără niciun mesaj era întotdeauna afișată în partea de sus a tuturor conversațiilor. Acest lucru nu se mai întâmplă.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Câmpurile de luptă ale ghildelor:
  • Am făcut câteva îmbunătățiri suplimentare de performanță în Câmpurile de luptă ale ghildelor.
  • Caseta de text pentru reînscrierea la următorul Câmp de luptă era, de asemenea, prea mică. Am rearanjat textul și aici.
Erori generale:
  • O Clădire legendară la nivelul 0 afișa bonusul pentru nivelul 2, în loc de 1 pentru nivelul următor. Acum se afișează valorile corecte.
  • La descărcarea jocului, mesajul de avertizare "Spațiu insuficient" lipsea, iar descărcarea se oprea pur și simplu. Acum se va afișa atenționarea așa cum trebuie.
Între timp, am lansat următorul eveniment, Forge Bowl, pe serverul nostru Beta! Dorim să îmbunătățim și să extindem și funcția Avantajele ghildei pe baza feedback-ului vostru. Dacă doriți să testați și alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus