Versiunea 1.222 - detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.222 va avea loc în data de 19 ianuarie 2022. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • În sistemul Castel, animația de creștere a nivelului nu se declanșa corect uneori (după atingerea numărului necesar de puncte). Acest lucru a fost remediat.
  • Ocazional, la punctele din clasament, a existat o problemă de afișare pe termen scurt, în care punctajul unui jucător arăta "0" sau un număr negativ. Acest lucru a fost corectat.
  • În Ghildă versus Ghildă, a existat o problemă tehnică în care o ghildă nu putea fi dizolvată dacă o alta punea un asediu pe un sector deținut de ea. Acest lucru a fost rezolvat.
  • La dialogul din fereastra de producție, anumite traduceri făceau ca textul să apară în afara câmpului corect. Textul din acest dialog a fost acum aliniat corespunzător.
  • La Clădirile legendare cu un singur bonus, fereastra de primire a unui plan nu se afișa corect. Acum se va afișa fereastra corespunzătoare.
ÎMBUNĂTĂȚIRI


Îmbunătățiri generale
  • Am mutat butonul „Vindecă tot" și am reconfigurat fereastra cu rezultatele luptelor (făcând-o mai mică). Puteți vedea noua poziție și fereastra nouă aici:
    HealAllRepo.png
  • Am îmbunătățit fereastra de informații pentru clădirile care pot fi modernizate, acum va funcționa similar cu cele ale pachetelor de modernizare!
Îmbunătățiri la sistemul Castel
  • Sistemul Castel va afișa semnul '!' numai când este ceva de colectat, nu și atunci când se primesc puncte.
  • În plus, în browser, am adăugat o nouă fereastră, care arată toate recompensele pe care le-ați primit, după atingerea următorului nivel în sistemul Castel:

    CaSyWindowLevelUp.png

    (Notă: acest lucru este acum disponibil doar în browser, lucrăm la includerea și pe mobil într-o actualizare viitoare.).
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Un lucru pe care am uitat să-l menționăm la ultimul nostru anunț: am îmbunătățit atât funcția de zoom-in, cât și cea de zoom-out! Acum puteți face zoom-out și puteți vedea întregul oraș deodată!
  • În Câmpurile de luptă ale ghildelor, după încheierea unui sezon, în unele ocazii exista o problemă cu prezentarea recompenselor, unde nu erau afișate primele 3 nume de ghilde. Acest lucru este acum rezolvat.
  • În Gestionarea armatei, unele unități atașate erau afișate ca libere. Acest lucru a fost corectat.
  • La crearea unui mesaj nou și la adăugarea unui prieten cu un nume lung la lista de destinatari, o problemă de afișare putea face ca numele să fie tăiat. Numele se afișează acum corect.
Între timp, echipa de dezvoltatori lucrează la îmbunătățiri ale sistemului Castel, la noua eră spațială Luna lui Jupiter și la ceva special pentru a 10-a aniversare a jocului. Dacă doriți să testați și alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus