Versiunea 1.239 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.239 va avea loc în data de 14 septembrie 2022. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

Clădiri
  • Bonusul de la Baza de date cu I.A. nu era afișat în mesajele pop-up, atunci când se folosea opțiunea Colectează tot. Acum va fi afișat corect.
  • În Wiki, clădiri precum Scena epocilor nu arătau punctele în clasament. Le-am adăugat acum.
Forge Plus, Sistemul Castel, magazinul
  • Cu Forge Plus activat, jucătorii nu puteau vedea butonul Colectează tot, deși aveau incidente pe care le puteau colecta. Acesta va apărea din nou acum.
  • Textul din fereastra de alegere a așezării nu era aliniat corect pentru jucătorii care erau încă în perioada de așteptare. Acum am rezolvat acest lucru.
  • În magazin, imaginea pentru Pachetul de cercetare era greșită pentru anumite epoci. Acum se afișează bunurile din epoca voastră.
General
  • Dacă întâmpinați probleme de încărcare în Chrome, vă rugăm să actualizați browserul la versiunea 105. Jucătorii care încă folosesc versiunea 104 a Chrome vor întâmpina probabil probleme la încărcarea jocului. Acestea nu mai există în versiunea 105.
  • Câmpurile de luptă ale ghildelor. Dacă o ghildă care atacă cucerea un sector ca urmare a distrugerii unei clădiri de către ghilda care se apăra, jocul afișa numele jucătorului care a șters clădirea, împreună cu numele ghildei care ataca. Am ajustat ecranul de informații pentru a afișa doar informațiile relevante.
ÎMBUNĂTĂȚIRI/MODIFICĂRI

  • Dublarea producției dublează acum și unitățile! Vă rugăm să rețineți că nu are efect asupra clădirilor militare sau legendare (ci doar asupra celor speciale).

MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Îmbunătățiri
  • Am adăugat o opțiune în setări pentru a gestiona abonamentele.
  • Am adăugat în aplicație caruselul de lansare a producției pentru unitățile militare!
  • Am ajustat stilul listei clasamentului în Arena PvP. Acum are stilul de hârtie, la fel ca celelalte clasamente.
Probleme de aliniere
  • Am rezolvat problemele de aliniere a textului și traducerile incorecte pentru unele limbi în Evenimentul verii.
  • Am corectat și o problemă de aliniere a textului care apărea în unele limbi în fereastra Sistemului Castel după vizionarea unei reclame.
Comerciantul de antichități
  • La Comerciantul de antichități, în unele cazuri, textul informativ pentru mai multe sloturi nu afișa câte schimburi erau necesare pentru deblocare. Afișajul a fost corectat.
  • Atunci când Forge Plus expira în timp ce un schimb de 2 zile la Comerciantul de antichități era în desfășurare, cantitatea de pietre prețioase și monede comerciale afișate era prea mică. Acum se va afișa cantitatea corectă.
General
  • Punctele din clasamentul turnirului erau uneori încă afișate, chiar dacă turnirul se încheiase deja. Acest lucru a fost remediat.
  • Producția aleatorie din Planetariul de aur afișa doar pictograma fragmentului. Acum va afișa icoana obiectului produs cu un mic simbol al fragmentului (ca în cazul Recoltelor aurii).
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Între timp, dezvoltatorii lucrează la îmbunătățiri ale jocului. Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus