Versiunea 1.242 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.242 va avea loc în data de 26 octombrie 2022. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE


  • Clădiri
    • Finisarea unei clădiri cu timp limitat o menținea finisată 24 de ore. Am modificat acest termen la 12 ore pentru a fi în concordanță cu toate celelalte clădiri culturale/decorații. Deși sunt diferite, nu sunt chiar atât de diferite!
    • Dacă aveați o Baza de date cu I.A. în Viitor sau într-o epocă anterioară, nu se afișa cantitatea corectă de bonusuri pentru nivelul următor. Nu mulți dintre voi o aveți în aceste epoci, dar este un bug care trebuia reparat!
  • Misiuni
    • În așezările culturale, la terminarea tuturor misiunilor se afișa că ați rezolvat primele X misiuni. Acest lucru a fost corectat.
    • Folosind opțiunea "Ajută pe toți" se puteau finaliza uneori misiuni din campanie. Acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Ghilde
    • În Tezaurul ghildei, dacă aveați prea multe medalii, nu se afișa întreaga sumă. Similar cu modificările de la ultima actualizare, acum se vor folosi și în acest caz numere inteligente.
    • În expediția ghildei, flăcările pentru atingerea a mai mult de 100% în campionat nu apăreau. Eroarea a fost remediată.
  • Diverse
    • În magazin, Forge Plus avea un fundal greșit. Da, știm, foarte minor, dar merită menționat.
    • În timpul tutorialului de luptă, era posibil să se deschidă harta lumii. Era prea devreme pentru a ști mai multe, așa că am rezolvat problema.
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am îmbunătățit funcționarea butonului Colectează tot.
  • Am actualizat ecranul de logare. Ar putea dura ceva timp pentru a vă obișnui, dar sigur veți reuși!
  • În Imperiul mogul, bonusurile de lanț nu erau afișate cu verde. Acum sunt verzi, la fel ca în browser.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Între timp, dezvoltatorii lucrează la o adăugire la o funcție existentă din joc, au terminat evenimentul de Halloween cu multe modificări bazate pe feedback-ul primit de la comunitatea Beta și au lansat și evenimentul de iarnă pe Beta!

Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus