Versiunea 1.249 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.249 va avea loc în data de 1 februarie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

Început de joc
  • Forge Plus era disponibil prea devreme în versiunea pentru browser. Înainte, jucătorii trebuiau să deblocheze Construcții în Epoca de Bronz pentru a-l obține. Am schimbat cerința cu una mai realistă din Epoca Fierului.
  • Știați că? Puteți muta camera cu ajutorul tastelor de săgeți de pe tastatură. Cu toate acestea, acest lucru era posibil și în tutorial, în momentul în care jucătorii trebuiau să fie concentrați pe un singur lucru. Am dezactivat opțiunea pentru tutorial.
  • Clasamentul global ar trebui să rămână ascuns până când cercetați Casele cu acoperiș de paie din Epoca Bronzului. El putea fi însă văzut din meniul global, înainte de a obține acces la această funcție. Am remediat eroarea acum.
Armata și bătăliile
  • Blocați într-o misiune de luptă care nu mai există? Nu vă faceți griji, acest lucru nu se va mai întâmpla. Nu mulți dintre voi au fost afectați, dar problema s-a remediat oricum.
  • Bătăliile se întrerupeau dacă un Eveniment începea în timpul lor, iar jocul afișa un fundal albastru. Am rezolvat problema, așa că acum puteți intra fără probleme în eveniment, direct de pe câmpul de luptă!
  • Fișa cu pachete de armată nu apărea în versiunea Microsoft Store a jocului. Acum le puteți cumpăra din nou.
Opțiuni sociale
  • La adăugarea unui prieten din chat-ul global, nu puteați să îl eliminați din lista de prieteni folosind același meniu, deoarece apărea în continuare „Adaugă prieten" în loc de „Elimină". Am rezolvat problema.
  • Opțiunea „Ajută pentru toți” se putea bloca uneori pe alte file din bara socială. Eroarea a fost eliminată.
  • Vă mai amintiți de Google+? Noi cu siguranță, pentru că încă îl menționam într-unul dintre ecranele noastre informative. Acum a fost eliminat.
Diverse
  • Am adăugat noi pauze la descrierea opțiunii Finalizează producția de bunuri recent adăugate, deoarece textul depășea ecranul din inventar.
  • Notificările se multiplicau și erau afișate pentru fiecare lume în care le activați. Problema s-a rezolvat.
  • Micul indicator de notificare pentru clădirile nou deblocate din meniul de clădiri vă bloca click-urile. Acum nu o mai face.

MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Drumuri
  • Incidentele de pe drumuri păreau să consume locuitori și mașini. Oamenii dispăreau pur și simplu. Acum este din nou sigur să te plimbi pe străzile orașului.
  • Pe drumurile înguste apăreau prea mulți locuitori. Ei circulă acum mai ordonat.
Butoane și texte
  • Cumpărarea de Puncte Forge părea posibilă, chiar dacă nu existau suficiente monede. Asta pentru că butoanele nu erau gri. Acum și-au revenit.
  • Fereastra de confirmare care apare înainte de donarea de Puncte Forge la Clădirile legendare menționa mesajul „Confirmă achiziția". Cum nu era o achiziție, am ajustat textul.
Joc
  • Jucătorii puteau începe producții pentru ghildă folosind butonul Colectează tot, chiar dacă nu vă aflați într-o ghildă. Am rezolvat problema.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Între timp, am făcut câteva modificări pe serverul Beta la Evenimentul Ziua Sf. Patrick și aducem ultimele retușuri la unele funcții ce vor fi lansate în curând. Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus