Versiunea 1.252 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.252 va avea loc în data de 15 martie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:
MODIFICĂRI

Redenumire
  • Am redenumit clădirea Pavilion de vânătoare din Epoca de Piatră în Cabana vânătorilor. Poate nu este ceva foarte important, dar vrem totuși să vă informăm.
ERORI ELIMINATE

Probleme de afișaj
  • Deblocarea unui slot de emisar în Primărie cu Diamante putea uneori să afișeze noul slot la finalul listei. L-am mutat la început.
  • Cumpărarea de Puncte Forge afișa prea jos numărul de puncte obținute. Acum acesta apare corect.
  • În fereastra „Pachete noi disponibile", textul de pe buton era mult prea mic. Am corectat dimensiunea.
Dezactivarea butoanelor
  • Unele misiuni au opțiunea de a plăti una din 2 resurse, însă era posibil să le plătiți pe amândouă. Dacă apăsați pe prima opțiune, acum se dezactivează cea de-a doua.
  • Eliminarea elementelor din bara de bonusuri (din dreapta) nu dezactiva și funcția de derulare. Problema s-a rezolvat.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
Fereastra de fericire
  • Aveam un text de culoare roșie aici, care era greu de citit. Am ajustat puțin culoarea.
  • În cazul anumitor limbi, unele texte erau tăiate. Acum acestea sunt afișate integral.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Am lansat Nivelul 5 al expediției pe serverul Beta. Testați-l și apărați-vă de pericolele din nou nivel! Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus