Versiunea 1.253 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.253 va avea loc în data de 29 martie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • La ultima actualizare, am uitat să menționăm o schimbare. Atunci când colectați unele clădiri, nu mai primiți o fereastră pop-up pentru fiecare recompensă, ci o "Fereastră cu mai multe recompense" care afișează tot ce primiți. Acest lucru este util mai ales dacă colectați mai multe clădiri în același timp!
ERORI ELIMINATE

Ghildă vs. Ghildă
  • Era posibil, în principal prin utilizarea unor instrumente externe, să se atace un sector căruia ghilda proprie tocmai i-a acordat independența. Acest lucru nu mai este posibil.
  • Înfrângerea sau ștergerea unui asediu pe un sector nu îl bloca, chiar dacă ar fi trebuit să o facă. Prin urmare, sectoarele de plajă puteau fi atacate, chiar dacă ele ar fi trebuit să fie blocate. Am găsit în sfârșit cauza și am rezolvat problema.
Probleme de afișaj
  • Legarea clădirilor în lanț la clădirea principală nu afișa creșterea numărul de clădiri conectate. Acum puteți vedea numărul corect de clădiri în lanț.
  • Wiki afișa o pictogramă lipsă pentru bunuri pentru ghildă pe paginile clădirilor. Acum afișează corect această imagine.
Ajută pe toți
  • Butonul de anulare a misiunilor nu apărea corect în gri, atunci când se folosea „Ajută pe toți". Pentru a preveni alte probleme, acum se va încărca corect în gri.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Probleme de afișaj și actualizări
  • În cadrul Marilor Premii, unele bunuri puteau fi afișate cu un „x0" ca sumă. Această problemă nu va mai apărea.
  • Am îmbunătățit afișajul producției aleatorii din Coliba Druizilor. Am separat mai bine cele 2 producții pentru a preveni confuzia.
Diverse
  • Era posibil să se activeze o fereastră de „descoperă imediat" la deschiderea unui sector cu teritoriu de explorare. Acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Folosirea unei versiuni depășite a aplicației nu oferea întotdeauna un link pentru descărcarea celei mai noi versiuni. Acum acesta va fi disponibil.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Nu uitați să testați Nivelul 5 al expediției pe serverul Beta. În plus, tot acolo avem în teste și evenimentul Natură sălbatică. Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus