Versiunea 1.267 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Actualizarea la versiunea 1.267 va avea loc în data de 11 octombrie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂȚIRI


  • V-ați săturat să așteptați să se încarce jocul? Am înțeles! Am lucrat din greu pentru a accelera lucrurile și am făcut diverse îmbunătățiri pentru a reduce timpul de încărcare.
  • Modernizarea unei clădiri la o nouă eră poate fi destul de confuză, mai ales atunci când pop-up-ul cu statisticile curente nu includea bonusurile, în timp ce versiunea modernizată nu le includea nici ea. Am rezolvat această problemă! Acum, versiunea îmbunătățită va afișa datele corect.
  • Pictograma de bunuri din bara de sus se simțea un pic izolată, fără a afișa resursele atunci când se colectau, spre deosebire de celelalte resurse. Este timpul să o includem în petrecere! Am adăugat acum afișarea bunurilor colectate.
  • Ați încercat vreodată să editați un mesaj și să ștergeți tot conținutul acestuia, iar mesajul se bloca în continuare? Am eliminat această defecțiune! Acum, atunci când ștergeți tot conținutul unui mesaj, la fel ca pe telefonul mobil, mesajul va fi șters în mod corespunzător.
ERORI ELIMINATE


  • Probleme de afișare
    • Alertă de eroare! Prezentarea misiunilor se transforma uneori într-o pagină albă, lăsându-vă fără nici o idee despre apariția următoarei misiuni. Ne-am agitat baghetele magice și am rezolvat acest bug.
    • Un perfecționist (cu siguranță nu CM din Beta) a observat că decorațiunea din partea de sus a ecranului de la Expediția ghildei era prea jos. Acum am mutat-o mai sus cu un pixel întreg!
    • Clădirile legendare au nume care pot fi uneori destul de lungi. Acum ne-am asigurat că se potrivesc perfect în ferestrele lor.
  • Alte probleme
    • Ați reîncărcat vreodată jocul în timpul unei actualizări și ați rămas blocat la aproximativ 50%? Am remediat această confuzie și acum veți fi notificat corect când actualizarea este încă în curs de desfășurare.
    • Stațiunea pentru cupluri oferea aceleași combinații pentru producția sa aleatorie. Acum a revenit la a oferi o varietate de surprize.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

  • Cui îi place când apare un al doilea buton de misiuni și blochează cufărul binemeritat din Așezarea culturală? Cu siguranță nimănui, așa că am eliminat acest bug enervant.

De asemenea, vă oferim mai multe detalii cu privire la ceea ce lucrăm în prezent. Evenimentul de Halloween a fost lansat în sfârșit pe Beta! Alegeți-vă pachetul și învingeți diverși vârcolaci, vampiri și zombi!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus