Versiunea 1.271 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png


Actualizarea la versiunea 1.271 va avea loc în data de 5 decembrie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


ÎMBUNĂTĂȚIRI


Câmpurile ghildelor
  • Numerele inteligente sunt grozave, dar atunci când trebuie să știți valori exacte, cum ar fi Punctele de victorie, ele nu vă sunt prea utile. Am făcut o schimbare: acum, când treceți peste numerele inteligente, va apărea un text de ajutor, care va afișa numărul complet.
Gestionarea armatei
  • V-am înțeles feedback-ul și am făcut câteva ajustări la modul în care sunt afișate unitățile în gestionarea armatei. Totul ține de organizare! Acum, toate unitățile rănite vor fi așezate în spatele tuturor celor sănătoase. Astfel, vă va fi mai ușor să vedeți dintr-o privire starea generală a armatei.

ERORI ELIMINATE


Câmpurile ghildelor
  • Părăsirea ghildei și aderarea la o alta cu o sincronizare precisă putea duce la un comportament bizar, cum ar fi participarea la Câmpul de luptă al vechii ghilde. Nu vrem asta, așa că am rezolvat problema.
Bara de bonusuri
  • La extinderea unui element din bara de bonusuri din dreapta și apăsarea altuia ar putea face ca acesta să se fixeze în categoria greșită. Acum nu se va mai întâmpla acest lucru.
Inventar și obiecte
  • Clădirile care avansează automat la următoarea eră rămâneau la epoca în care le-ați obținut dacă se aflau în Inventar. Acum, aceste clădiri vor avansa și ele, odată cu orașul.
  • Unele articole, în special Cuferele de unități, aveau o problemă vizuală prin care nu afișau unitățile corecte fără să necesite o reîncărcare a jocului. Ele vor afișa acum corect unitățile asociate.
  • Consecvența contează pentru noi, așa că am făcut o ajustare a denumirii unor pachete de selecție epice pentru a le alinia cu celelalte. Apropo, ați observat modificările vizuale pe care le-am făcut la aceste pachete în ultima actualizare? Sperăm că vă plac!
  • Articolul Finalizează toate producțiile de bunuri făcea ceva mai mult decât trebuia, terminând și producțiile din colonia spațială. Acest lucru a fost corectat.

MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am făcut diverse schimbări în fundal pentru a sprijini dezvoltarea viitoare a jocului. Deși nu avem modificări specifice pe care să vi le împărtășim în această actualizare, fiți siguri că acestea sunt necesare pentru îmbunătățirea și creșterea continuă a jocului. Rămâneți pe fază pentru alte actualizări interesante în viitor!
De asemenea, vă oferim mai multe detalii cu privire la ceea ce lucrăm în prezent. Am activat evenimentul Natură sălbatică astăzi pe Beta. În plus, lucrăm în continuare la Raidurile ghildelor. Dacă vreți să ajutați la modelarea noului eveniment și a noilor opțiuni pentru ca toată lumea să se bucure, nu ezitați să intrați pe serverul nostru Beta.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus