Versiunea 1.276 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Actualizarea la versiunea 1.276 va avea loc în data de 14 februarie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări.

ERORI ELIMINATE

  • Popup-ul de filtrare din fereastra „Istoric evenimente" (Primărie >> Știri >> Istoric evenimente >> Apăsați pe butonul din colțul din stânga sus) nu era aliniat. L-am adus înapoi unde trebuie.
  • Dacă ați jucat așezarea Imperiul Mogul, este posibil să fi întâmpinat o eroare atunci când ați încercat să ștergeți o clădire în lanț din ambasadă. Acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Anumite oferte puteau fi reflectate incorect în bara de bonusuri din partea dreaptă a ecranului, duplicând inutil pictograma ofertei. Acum, fiecare iconiță pe care apăsați ar trebui să reprezinte o ofertă unică.
În plus, avem alte mențiuni importante:
  • Pe 31 ianuarie, am reactivat noua fereastră de exprimare a acordului utilizatorului. Atunci când vă conectați la cont, este posibil să vedeți o fereastră care vă cere să vă revizuiți consimțământul pentru prelucrarea datelor în vederea afișării de reclame. Vă rugăm să rețineți că această fereastră nu schimbă mecanica privind reclamele video.
  • Pentru o scurtă perioadă de timp, noii utilizatori Beta s-au confruntat cu o eroare din cauza căreia personajul care oferă tutorialul lipsea, ceea ce i-a împiedicat să avanseze. Acum, ei pot din nou să se alăture liber la Beta și să facă parte din comunitatea noastră de testare!
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Uneori, numele lungi de ghilde nu încăpeau pe ecranul de prezentare a lor. Acum, am alocat mai mult spațiu pentru a reflecta numele complet.
  • În anumite versiuni localizate ale jocului, clădirile care produc fragmente afișau texte de ajutor incomplete, cu doar imaginea fragmentului, nu și cu text. Aceste informații ar trebui să fie acum complete.
Asta e tot!

După ce am lansat Incursiunile cuantice pe serverul Beta pe 1 februarie, echipa noastră de dezvoltatori s-a concentrat pe perfecționarea funcției și pe remedierea erorilor care au apărut în prima săptămână de testare. De asemenea, lucrăm la dezvoltarea evenimentelor viitoare. Rămâneți aproape pentru lansarea live a Incursiunilor și pentru evenimentele noastre tradiționale!

Puteți fi printre primii jucători care au acces la Incursiunile cuantice și puteți contribui la testarea și dezvoltarea lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm pe Discord sau pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus