Versiunea 1.277 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Actualizarea la versiunea 1.277 va avea loc în data de 28 februarie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări.

ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Lupte
    • FOE-80823: Bătăliile manuale erau lente, în special animațiile. Acum am redus durata animației după finalizarea unei lupte manuale.

ERORI ELIMINATE

  • Inventar
    • FOE-80200: Sunteți perfecționiști? Atunci veți aprecia această modificare: bara de progres pentru fragmente depășea ușor caseta de conținut atunci când toate fragmentele necesare pentru asamblarea obiectului erau colectate. Am ajustat lungimea sa pentru a asigura o potrivire perfectă!
  • Texte
    • FOE-80293: De ceva timp, fericirea nu mai afectează punctele de luptă acordate. Cu toate acestea, textul indica în mod inexact că o populație furioasă ar avea un impact asupra lor. Am corectat această discrepanță.
    • FOE-80673: Mesajele de eroare deveniseră extrem de vagi, afișând doar texte generice, cum ar fi "Excepție" sau "Ne pare rău, a apărut o eroare internă...". Le-am făcut din nou specifice.
  • Setări
    • FOE-80600: În trecut, dacă vă înregistrați ca vizitator, nu puteați adăuga o adresă de e-mail la contul dvs. Această opțiune este acum disponibilă din nou.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Misiuni
  • FOE-80588: Finalizarea oricărei misiuni afișa incorect bifa verde nu doar pentru misiunea finalizată, ci și pentru Provocarea rivalilor. Baronul Alaric Ironsoul era, pe bună dreptate, nemulțumit, așa că am corectat imediat această eroare.
  • FOE-80381: Pe ecranele cu anumite rezoluții, icoana misiunii ascundea butonul de clasament, ceea ce făcea dificilă accesarea lui. Acum am mutat-o un pic mai jos.
Câmpurile ghildelor
  • FOE-80793: Timpii mari de construcție pot fi descurajatori, dar și mai deranjant a fost faptul că amplasarea clădirilor din provincie se făcea fără a cunoaște durata de construcție a acestora. Am rezolvat această problemă, iar durata de construcție este acum vizibilă înainte de a le amplasa.
Clasamente
  • FOE-80855: Deschiderea clasamentului ghildelor fără a fi într-o ghildă putea duce anterior la complicații tehnice. Am aplicat măsuri pentru a preveni aceste probleme.
Teste de ajutor
  • FOE-80966: Această problemă a fost rezolvată în actualizarea 1.276, dar dorim totuși să o subliniem: dacă apăsați pe o clădire cu părți atașate în lanț, anterior, aplicația se închidea. Acest lucru nu se mai întâmplă.

Asta e tot!

Incursiunile cuantice sunt încă în teste pe serverul Beta. Am lansat acolo și evenimentul nostru aniversar, introducând Stația de metrou ca recompensă principală!
Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm aici sau pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus