Versiunea 1.278 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png


Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.278 va avea loc în data de 13 martie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări. Vă rugăm să rețineți că indicatorul FOE-XXXX înainte de descrierea bug-ului este numărul pe care îl folosim pentru monitorizarea internă.

Modificări

  • FOE-80511: Am înlocuit link-ul către forum din meniul de click dreapta cu unul către Discord și am adăugat acest link la Setări. Dacă nu v-ați alăturat încă serverului nostru de Discord, vă invităm din toată inima să o faceți. Dacă doriți, puteți accesa în continuare forumul din joc. Vă rugăm fie să deschideți Setările și să derulați, fie să mergeți la fila Global și să apăsați pe Deschide forumul.
Îmbunătățiri

  • FOE-58413: Atunci când capitulați într-o luptă între valuri, vedeți imaginea unui personaj care dă misiuni pentru era curentă. Acum, acest dialog va afișa un steag alb în locul portretului, la fel ca atunci când vă predați în timpul unei bătălii.
  • FOE-80967: Am adus îmbunătățiri tehnice la animațiile de fundal. Ele nu mai apar cu întârziere, ci sunt redate imediat după ce faceți o acțiune care declanșează animația.

Erori eliminate

Așezări
  • FOE-77342: Nu mai este posibil să aveți mai multe expansiuni de colonie disponibile decât spațiul real pentru a le amplasa.
  • FOE-81145: Apropo de expansiuni, încercarea de a cumpăra mai multe din meniul de construcție declanșa afișarea pictogramei Credite pe partea greșită și suprapunerea cu costul. Am mutat pictograma acolo unde îi este locul.
  • FOE-80826: Mai mult pe tema expansiunii: în așezarea vikingilor, ordinea costului bunurilor era incorectă în meniul de construcții. Acum le-am sortat în ordinea deblocării.
Cercetare
  • FOE-80983: Vă lipsea ceva din detaliile epocilor, dar nu puteați să vă dați seama despre ce este vorba? Nu trebuie să mai reflectați! Am adăugat Turnul Galata la punctele de atracție!
  • FOE-81095: Vă numărați printre jucătorii norocoși, care au primit un sfat de a cerceta o tehnologie deja finalizată? Am rezolvat problema.
  • Taverna prietenilor
  • FOE-81209: Modernizarea mesei era un pic mai dificilă de la ultima actualizare. Am eliminat eroarea.
  • Sistemul Castel
  • FOE-81129: Jucătorii atenți au observat o neconcordanță cu butonul din fereastra Sistemului de Castel - culoarea textului era greșită. Acum folosim roșul obișnuit acolo, în loc de verde.
Cont
  • FOE-81054: Unele conturi de vizitator nu au primit niciodată solicitarea de a-și schimba adresa de e-mail. Acum ar trebui să apară pentru fiecare.
Asta e tot!

Bineînțeles, dezvoltatorii noștri lucrează de zor la îmbunătățiri care nu sunt vizibile imediat pentru jucători. De exemplu, am continuat să îmbunătățim versiunea mobilă a Incursiunilor cuantice, precum și cea mai nouă Așezare culturală Polinezia.

Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm aici.

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus