Versiunea 1.279 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.279 va avea loc în data de 27 martie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări. Vă rugăm să rețineți că indicatorul FOE-XXXX înainte de descrierea bug-ului este numărul pe care îl folosim pentru monitorizarea internă.

Îmbunătățiri

  • Oraș
    • FOE-71379: Anterior, dacă foloseați un articol Stocare clădiri, aceasta era colectată automat atunci când apăsați pe ea. Am schimbat acest lucru, astfel încât acum se va colecta automat doar atunci când o depozitați efectiv.
  • Așezări
    • FOE-81113: Construirea și ștergerea multor clădiri mici de diplomație poate fi foarte greoaie. Am făcut însă o îmbunătățire pentru a afișa doar opțional fereastra de confirmare a vânzării, asemănător cu drumurile. Dacă ați dezactivat-o din greșeală, o puteți reactiva din setări. Această modificare nu face încă parte din aplicația mobilă, dar va fi adăugată în curând.
  • Logare
    • FOE-81305: Nu mai trebuie să reîncărcați jocul atunci când activăm un anunț de eveniment. Puteți continua să jucați.
    • FOE-81142: De asemenea, acum puteți continua să jucați chiar dacă avem probleme cu sistemul de plată.

Modificări

  • FOE-81089: Am decis să schimbăm numele „Așezărilor culturale" în „Așezări". Această modificare le oferă designerilor noștri mult mai multă libertate creativă în procesul de dezvoltare de noi așezări.

Erori eliminate

  • Clădiri
    • FOE-69953, FOE-81303: Clădirile ocupau mai multe sloturi în inventar, chiar dacă erau exact la fel? Acest lucru nu va mai fi o problemă. De asemenea, vom unifica obiectele, astfel încât acestea să fie grupate în mod ordonat.
    • FOE-80968: După construirea anumitor clădiri, era posibil ca locul de șantier să fie încă afișat, chiar dacă producția începuse deja. Această problemă vizuală a fost rezolvată acum.
  • Așezări
    • FOE-81290: Numele recompenselor puteau fi foarte lungi și nu încăpeau întotdeauna în textul de ajutor al emisarului. Am adăugat text glisant pentru aceste cazuri.
  • Setări
    • FOE-81373: Setările sunt o opțiune excelentă. Acestea vă permit să vă personalizați experiența de joc. Cu toate acestea, unele setări au dispărut după ultima actualizare! Acest lucru nu a fost cu siguranță intenționat și ne-am asigurat că le reintroducem.
Modificări pentru mobil

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

  • FOE-80346: Anularea confirmării acordului după ce s-a încercat vizionarea unei reclame nu permitea reactivarea butonului de vizionare. Această problemă a fost rezolvată.
Asta e tot!


Acum este momentul să vă povestim despre eforturile noastre recente de dezvoltare! Elaborarea noii noastre așezări, Polinezia, a fost încheiată! Următorul eveniment de după cel aniversar este aproape gata și el de lansare Beta, rămâneți aproape pentru mai multe noutăți despre el foarte curând!

Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm aici.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus