Versiunea 1.282 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Actualizarea la versiunea 1.282 va avea loc în data de 8 mai 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.
Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări.

Erori eliminate

Clădiri
  • FOE-81815: Stocarea unei clădiri care reduce fericirea va afișa acum cu exactitate valoarea recuperată.
  • FOE-82078: Am încercat anterior să rezolvăm problema motivării clădirilor primite de la așezări. În ciuda acestor eforturi, problema a persistat pentru unii jucători. Am identificat acum o cauză suplimentară și credem că această nouă soluție va rezolva complet problema pentru toți cei afectați.
Misiuni
  • FOE-81979: Erați deranjați de necesitatea de a da click de mai multe ori pe butonul de colectare pentru recompense pentru atingerea punctelor de reper? Avem vești bune: această problemă a fost rezolvată!
Așezări
  • FOE-81933: A existat o incompatibilitate între așezări și browserul Firefox, în care filele de expansiuni din meniul de construcție erau ordonate incorect, împiedicând accesul la ultimele două opțiuni de bunuri. Deși acestea puteau fi în continuare obținute apăsând pe o expansiune deblocabilă, acum am rezolvat această problemă.

Modificări pentru mobil

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Clădiri
  • FOE-81445: Rezolvat în versiunea 1.281: anterior, mutarea primăriei (inclusiv a celor din așezări și din Incursiunea cuantică) provoca întârzieri în aplicație - cu cât orașul era mai mare, cu atât întârzierea era mai mare. Această problemă a fost rezolvată.
  • FOE-81585: Acum, la fel ca în versiunea de browser, clădirile vor fi colectate automat atunci când încercați să le eliminați.
  • FOE-80709: Motivarea Dovleacului săltăreț nu afișa cantitatea dublată de provizii. Acum, producția sa reală este vizibilă!
Evenimente
  • FOE-81849: Pe anumite formate ale dispozitivelor, fereastra de Acces la evenimente putea fi tăiată în partea dreaptă. Acum va fi afișată complet.
Ghildă
  • FOE-81659: Schimbarea descrierii unui membru al ghildei pentru a include emoticoane provoca o eroare pentru lideri. Acest lucru nu va mai duce acum la o eroare internă.
Asta e tot!
Acum este momentul să vă povestim despre eforturile noastre recente de dezvoltare! Următorul eveniment este lansat pe Beta: Evenimentul verii! De asemenea, am adus câteva îmbunătățiri la Incursiunile cuantice și am adăugat o nouă Incursiune pentru sezonul următor, cu recompense noi!

Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm aici sau pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus