Versiunile 1.246 și 1.247 - detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Vom lansa versiunile 1.246 și 1.247 în data de 4 ianuarie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Texte de ajutor
    • Textul de informare pentru premiile de eveniment din magazin nu se potrivea perfect în casetă. Acum va arăta mult mai bine.
    • Descrierile lungi în unele limbi nu încăpeau în fereastra de recompensă. Am rezolvat această problemă.
    • Unele nume de obiecte erau prea lungi în Inventar. Acestea nu vor mai depăși limita.
  • Probleme de afișaj
    • Am descoperit că Pirații au încercat să vă păcălească, afișând o cantitate greșită de bunuri pentru ghildă în fereastra pop-up pentru Prada bărcilor morților. A fost nevoie doar de un pic de sabotaj, câteva amenințări și câteva sticle de rom pentru a-i face pe pirați să se poarte din nou frumos.
    • Pictograma de clădire neconectată rămânea în bara din dreapta, chiar și după vânzarea clădirii respective. Trebuia să reîncărcați jocul pentru a dispărea, dar acest lucru nu mai este necesar.
    • Dacă se apăsa pe diferite niveluri ale sistemului Castel, uneori fundalul depășea limitele ferestrei. Am remediat această problemă.
    • În Wiki, unele recompense pentru producția de clădiri erau afișate de două ori. Problema s-a rezolvat.
    • O problemă a cărei cauză a fost greu de găsit s-a rezolvat în sfârșit! Nu va mai trebui să închideți ofertele pe care le afișăm de mai multe ori. Acestea vor apărea o singură dată acum!
  • Probleme de echilibrare
    • Am ajustat recent prețul pentru Cabană din cadrul Comerciantului de antichități. Cu toate acestea, am uitat să ajustăm și valoarea de schimb. Acum veți primi mai multe monede și pietre prețioase pentru ea.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Probleme de afișaj
    • Din nou, numele lungi ale recompenselor nu se potriveau în fereastra lor. Am adăugat acum un al doilea rând de text pentru acest lucru.
    • Caracterele speciale, cum ar fi emoticoanele, nu erau afișate în lista de clasament a Arenei PvP. Ele au revenit acum!
    • Ați cumpărat în ultima vreme încercări la expediție cu Diamante? Nu? Atunci probabil nu ați observat că fereastra de confirmare nu afișa întotdeauna cele 120 de diamante pe care trebuia să le plătiți. Acum o va face.
  • Îmbunătățiri
    • Pentru jucătorii care au cumpărat Forge Plus, fereastra de recompensă a punctelor zilnice de Castel nu apărea la colectare. Acum am adăugat-o înapoi.
    • Pe unele dispozitive, în special pe iPad, bătăliile aveau nevoie de mult timp pentru a se încărca. Acum le-am adus la zi.
  • Modificări la reclame (disponibile de la ultima actualizare)
    • Atunci când încercați să vizionați o reclamă, apare uneori un mesaj care indică faptul că nu sunt disponibile reclame. Asta înseamnă că furnizorul nostru nu are o reclamă disponibilă, așa că vă rugăm să reveniți mai târziu. Este un comportament intenționat, deoarece recompensele sunt disponibile doar pentru vizionarea unei reclame încheiate.
    • Am extins și mai mult testarea anunțurilor prin adăugarea unui abonament separat „Fără reclame" la magazin. Este un abonament mobil de sine stătător, care permite dezactivarea tuturor reclamelor timp de o lună.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Între timp, dezvoltatorii noștri au planificat funcțiile și modificările pentru 2023. Sperăm să vă putem aduce câteva surprize plăcute în acest an! Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus