Vizualizare armata adversa .

  • Autor subiect DeletedUser2110
  • Data de început

DeletedUser2110

Guest
Datorita unor aranjamente care se mai fac intre colegi de ghilda si in acelasi timp , vecini de joc ,evidentiez ideea vizualizarii armatei adverse , inainte de cea de a 2-a comanda de atac !Sa fiu mai clar : Iti alegi adversarul , dai clik pe ataca si iti poti vizualiza armata ta , ptr. a stabili ce trimiti la atac --eventual , "ghicind" ce ar putea avea adversarul in aparare , dupa ce i-ai "studiat" orasul , fara a avea siguranta ca macar are ceva in aparare !La cuceririle pe harta continentului , inainte de a da comanda finala de atac , armata adversa poate fi vizualizata si de ce in cazul luptelor intre vecinatati ,nu? Va invit la o discutie constructiva si poate se va gasi o formula finala , care sa fie agreata si de programatorii FoE. Ms.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5672

Guest
Sunt eu contra la multe chiar si aici.
Incearca sa gandesti sa faci supozitii, e un farmec al jocului.
Cu toate ca daca ar fi posibil acum cred ca intram si eu la turnurile di primele ere :)
 

DeletedUser6079

Guest
sa fiu sincer eu sunt intre adica una e cand vezi si una e cand faci
 

DeletedUser30

Guest
La cuceririle pe harta continentului , inainte de a da comanda finala de atac , armata adversa poate fi vizualizata si de ce in cazul luptelor intre vecinatati ,nu?

La teritorii trimiteti Iscoadele, care "spioneaza" ce armata au sectoarele din provincia respectiva.
 

DeletedUser2110

Guest
La teritorii trimiteti Iscoadele, care "spioneaza" ce armata au sectoarele din provincia respectiva.
Acelasi lucru se poate introduce si aici (vezi Triburi!)...va solicit sa intelege-ti ,ca vor disparea aranjamentele de gen :baga "X" unitati in aparare ca intru "EU" sa te atac , apoi poti sa le scoti ! ...astfel mai poti "urmari" cand respectivul are aparare , si ataci...sau nu are , si ataci...Vreti realitate , sau povesti ? Care armata ( in real ) merge la lupta , fara sa stie daca are in fata o armata , sau un lan de porumb , care ascunde 2 indragostiti ?
 

DeletedUser3255

Guest
Ivoar iscoadele se pot trimite odata...cat despre triburi..alta e sa pleci 14 ore pe drum cu zeci de mii de trupe si alta e sa te duci cu 8 trupe aici in 2 secunde.
As fi de acord daca nr de monede pt iscoadele trimise sa creasca dupa fiecare infiltrare
 
Sus