Rezultate căutare

  1. Discuții despre Evenimentul istoric 2024

    cel mai slab event de cand joc foe... sorry nu bag bani de data asta...
  2. oferte black friday

    As vrea sa fiu si eu in universul ala paralel in care ofertele de black friday sunt misto....mai atractive sunt noile impozite la la 1 ian sincer sa fiu...
  3. Magazinul tavernei - Runda suplimentara

    De ce runda suplimentara se aplica doar la negocierile din cadrul expeditiei? De ce nu se aplica la toate negocierile din joc? GBG, Arena, Misiuni, Harta.... Bonusurile de atac si aparare se aplica la absolut orice lupta, la negocieri de ce nu se poate?
  4. Despre probabilitati si sanse la negocieri...

    Care e probabilitatea ca din 1000 de negocieri, cand esti la ultima runda.. si ai de ales dintre 2 variante... sa o nimeresti pe cea corecta? In cazul meu ... maxim dar maxim de 3-4 ori!!! E foarte tare matematica probabilitatilor din spatele acestui joc!!!!
  5. Planurile nefolosite să poată fi valorificate

    Nu va agitati degeaba, nu se v-a intampla nimic.
  6. Bonus Galaxia Albastra

    Salut, are careva idee, ce se intampla cu bonusurile de la galaxie daca faci culesul cu diamante?
  7. Update statuie de onoare și drum

    Va agitati degeaba.. eu m-am plictisit de cate ori am adus subiectul asta in discutie... cainii latra.. caravana trece...
  8. Himeji/Transportor Spatial/Templul Relicvelor - legendare cu bonusuri

    Cam asa, dupa voi .. se merita sa le ridici? Eu sunc cu 2 dintre ele la lvl 60 si asa-zis sansele de a obtine acele bonusuri sunt exact pe dos, dupa experienta mea.... Parerea mea este sa nu va chinuti cu ele.... PS. Sunt curios sa vad in cat timp apar parerile contrare, asa cum sunt obicnuit...
  9. Discuții despre Evenimentul de primăvară 2021

    o parere foarte foarte foarte proasta... 5k lampinoane si doar 2 uppgrade-uri pt santinela.... in fine... ce mai conteaza... sa curga diamantele... PS.. sunt curios in cat timp o sa apara pareri contrare, asa cum sunt obisnuit la toate postarile mele, gen.. ba nu eu am luat 5 uppgrade cu doar...
  10. Despre inselatorie si nepasare...sau Ticu Dorin

    Eu personal, daca in afacerea mea as avea un grup substatntial de clienti care se plang de comportamentul altui client, nu as ezita nici o secunda si as lua masuri... Aici insa... conteaza mai putin.. Nu conteaza ca in fiecare zi, 2-3 jucatori sunt nemultumiti de modul de joc al acestui Ticu...
  11. Crestere nivel Statuie de Onoare

    Argumentul o sa il gasesti singur, dupa ce treci de 100 mil puncte, ai deja 5 statui la lvl max si alte N planuri in stoc si dai cel putin 100 de batalii la GBG zilnic... Pana atunci.. mult SPOR!!!! Mai ai de lucru.....Eu la 23k puncte si 71 de batalii in total, cum ai tu acum, ma documentam...
  12. Crestere nivel Statuie de Onoare

    Cand se preconizeaza cresterea nivelului de la Statuia de Onoare?.. macar pana la lvl 10... zic si eu.... lvl 8 pare asa.. neterminat... un fel de "merge si asa!"
  13. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    Mda... parca sunt invitat intr-o emisiune la Antena3 unde logica nu conteaza iar moderatorii, ce sa mai zic.. care mai de care.. Crezi ca esti mare smecher cand dupa 4 ani de joc, ai strans 1,2 g provizii si iti dai sema ca nu ai ce face cu ele? Ca sa nu mai zic de medalii... In fine, ne...
  14. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    Pai hai sa vedem... Ce poti face cu resursele: Cu monezi: Deblochezi tehnologii/Construiesti cladiri/Formezi trupe/Negocieri expeditie/Negocieri GBG/Negocieri misiuni/Plati in misiuni/Trimiti iscoade pe harta/ Infiltrare pe harta/ Expansiuni/ SCHIMB PF Cu provizi: Deblochezi...
  15. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    Cred ca nu iitelegi la ce foloseste Frontenac...
  16. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    pai si care ar fi diferenta atunci dintre provizii si monezi??? ca pana la urma sunt fix acelasi lucru.. de ce cu unele mai poti face si altceva si cu altele nu? asta nu e incorect?
  17. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    exact! S-a termnat era acelor programe cam de 2 sapt....
  18. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    Ce ar fi daca am putea schimba nu doar monezile pe PF ci si proviziile si medaliile?
  19. Buton mesaje

    Pe o scala de la 1 la 10 cat de mult va enerveaza lipsa avertizarii mesajelor noi???? La mine raspunsul e 11!!! Parca e o treaba romaneasca toata povestea cu bug-ul asta... "Lasa ca merge si asa...!"
Sus