Rezultate căutare

  1. oferte black friday

    As vrea sa fiu si eu in universul ala paralel in care ofertele de black friday sunt misto....mai atractive sunt noile impozite la la 1 ian sincer sa fiu...
  2. Magazinul tavernei - Runda suplimentara

    De ce runda suplimentara se aplica doar la negocierile din cadrul expeditiei? De ce nu se aplica la toate negocierile din joc? GBG, Arena, Misiuni, Harta.... Bonusurile de atac si aparare se aplica la absolut orice lupta, la negocieri de ce nu se poate?
  3. Despre probabilitati si sanse la negocieri...

    Care e probabilitatea ca din 1000 de negocieri, cand esti la ultima runda.. si ai de ales dintre 2 variante... sa o nimeresti pe cea corecta? In cazul meu ... maxim dar maxim de 3-4 ori!!! E foarte tare matematica probabilitatilor din spatele acestui joc!!!!
  4. Bonus Galaxia Albastra

    Salut, are careva idee, ce se intampla cu bonusurile de la galaxie daca faci culesul cu diamante?
  5. Himeji/Transportor Spatial/Templul Relicvelor - legendare cu bonusuri

    Cam asa, dupa voi .. se merita sa le ridici? Eu sunc cu 2 dintre ele la lvl 60 si asa-zis sansele de a obtine acele bonusuri sunt exact pe dos, dupa experienta mea.... Parerea mea este sa nu va chinuti cu ele.... PS. Sunt curios sa vad in cat timp apar parerile contrare, asa cum sunt obicnuit...
  6. Despre inselatorie si nepasare...sau Ticu Dorin

    Eu personal, daca in afacerea mea as avea un grup substatntial de clienti care se plang de comportamentul altui client, nu as ezita nici o secunda si as lua masuri... Aici insa... conteaza mai putin.. Nu conteaza ca in fiecare zi, 2-3 jucatori sunt nemultumiti de modul de joc al acestui Ticu...
  7. Crestere nivel Statuie de Onoare

    Cand se preconizeaza cresterea nivelului de la Statuia de Onoare?.. macar pana la lvl 10... zic si eu.... lvl 8 pare asa.. neterminat... un fel de "merge si asa!"
  8. Provizii si medalii la schimb pentru PF

    Ce ar fi daca am putea schimba nu doar monezile pe PF ci si proviziile si medaliile?
  9. Buton mesaje

    Pe o scala de la 1 la 10 cat de mult va enerveaza lipsa avertizarii mesajelor noi???? La mine raspunsul e 11!!! Parca e o treaba romaneasca toata povestea cu bug-ul asta... "Lasa ca merge si asa...!"
  10. Bonusuri CL de atac VS algoritm Inno Games

    Care este algoritmul/forumula prin care trupele inaimice din Exp G sau de pe Campurile de lupta isi cresc bonusurile de atac/aparare concomitent cu cresterea bonusurilor individuale??? Nu vi se pare ciudat si aiurea urmatoarea situatie..?: Sa zicem ca toate bonusurile de atac ale CL pe care le...
  11. Halloween - Carti

    Salutare! A reusit cineva sa gaseasca toate cele 8 carti? Eu personal am senzatia ca nu se poate.... adica in total am gasit si efectuat misiuni pentru 7 din cele 8 carti ( insumand 60 de carti... adica 20/10/12/11/2/1/0/4... carti de pe raft .. stg sus..dr. sus...stg jos..dr jos) zic si eu...
  12. Vecini din epoci mai inaintate...

    E ok sa ai vecini din epoci mai inaintate cu 1 sau chiar 2? Practic ce sanse de aparare mai ai atunci cand esti atacat cu armate dintr-o epoca mai inaintate? Sau suntem pusi asa de dragul distractiei unora, la gramada...? Eu sunt zilnic atacat de 3 vecini cu epoca mai avansata.
  13. Bonusuri productie bunuri culturale - asezarea vikingilor

    Salutare, mai functioneaza bonusurile in versiunea asta? intreb pentru ca, in asezarea precedenta, inchisa luni10 iunie, am beneficiat in mod corect de acele bonusuri... asa cum inteleg eu ca functioneaza, matematic si statistic.. La asezarea actuala, pana astazi am recoltat de cel putin 9...
  14. Cand vin emisarii din concediu?

    Salutare, am terminat aseara prima asezare culturala... cu eforturi deosebite de altfel... dar se pare ca emisarii promisi la primarie au ramas blocati pe DN1....Facem cumva sa ii punem mai repede la treaba?
Sus