Rezultate căutare

  1. AlexMerlin

    Blocare articol

    Momentan putem de/bloca articole doar din fila principala a inventarului. Ar fi util sa putem face asta si din restul filelor.
  2. AlexMerlin

    Total confruntari in EG

    Numarul total de confruntari la EG a ramas 64 niveluri (=4x16) in loc de 80 niveluri (=5x16).
  3. AlexMerlin

    Suprapunere text in inventar comerciant

    Ar trebui redenumite pachetele noi de EG sau cu modul in care sunt afisate incat sa nu se mai suprapuna denumirea articolelor cu continutul din restul coloanelor.
  4. AlexMerlin

    Forum: Variabile neparsate

    Pe homepage, presupun ca variabilele {membri} si {oaspeți} ar trebui sa fie inlocuite cu valorile lor.
  5. AlexMerlin

    Expansiune puncte victorie

    Stie cineva care sunt limitele la care se dau expansiunile pentru puncte victorie?
  6. AlexMerlin

    Reparatie nava port arctic

    Din cate inteleg, daca stricaciunile nu trec de primul segment, nu se poate repara nava (pentru ca treptat creste si costul in bunuri de a o repara - si daca nu am trecut de o treapta, jocul considera ca nu am ce repara). Nu ar fi normal sa o putem repara si daca a fost avariata 1%? Daca nu e...
  7. AlexMerlin

    Echipaj Portul Arctic

    Imi poate explica cineva la ce-s buni gemenii/tripletii astia? Pentru ca eu nici din descriere si nici din Triplet 64% nu inteleg mare lucru.
  8. AlexMerlin

    incercare vs tentativa vs runda suplimentara

    Cand vine vorba de incercari pentru negociere, avem atatea denumiri pentru acelasi lucru. Poate ar fi util sa folosim acelasi termen peste tot, adica incercare. In magazinul tavernei cumparam runde suplimentare In fereastra de ajutor negociere, avem incercare / tentativa La negociere, cand am...
  9. AlexMerlin

    Text taiat

    Cand deschidem fereastra unei cladiri de productie armata si avem unitati care sunt in curs de vindecare, textul "Vindeca urgent" este taiat - acesta ar trebui impartit pe doua randuri si ar incapea intreg.
  10. AlexMerlin

    E normal sa ninga vara?

    Inteleg ca e viitorul arctic, dar e vara :)
  11. AlexMerlin

    Selector epoca in fereastra "Gestionarea Armatei"

    In fereastra "Gestionarea armatei" selectam o epoca dupa care inchidem selectorul de epoci. La urmatoarea deschidere a selectorului de epoci, acesta trebuie derulata din nou pana la epoca selectat - ar fi util daca ar ramane selectata optiunea epocii selectate. Selectorul inchis arata epoca...
  12. AlexMerlin

    Afisare tooltip la renovare/modernizare cladire

    Am de renovat mai multe cladiri, iau pachetul respectiv din inventar (avand mai multe, acesta ramane activ intre doua renovari) si incep sa renovez cladirile - aici ar fi util sa apara tooltip-ul cladirii cand ne oprim cu mouse-ul asupra ei, ca sa putem vedea informatii despre aceasta, cum ar...
  13. AlexMerlin

    Vizibilitate indicator activitate jucator

    Eu zic ca ar fi util sa vedem indicatorul (bulina verde/galbena/rosie cu "Ultima data activ") undeva langa numele jucatorului. Acum, cand fac curatenie prin lista de prieteni, trebuie sa ma opresc cu mouse-ul deasupra fiecarui jucator ca sa vad popup-ul in care vad cand a fost ultima oara activ.
  14. AlexMerlin

    Fixare articol in Inventar

    Ar fi util sa putem fixa (pin) un articol in Inventar - ca in browser unde putem fixa tab-uri. Astfel, articolul cautat ar fi la inceputul listei si nu ar trebui sa sarim la pagina X sa-l folosim din nou.
  15. AlexMerlin

    Colectare Castelul Himeji

    Daca am colectat recompensa de 8 batalii si urc cladirea imediat dupa, se cumuleaza numarul de batalii disponibile (o sa am 16) sau se pierd (raman cu 8 de dupa ce am urcat cladirea din cauza ca nu le-am consumat pe primele 8)?
  16. AlexMerlin

    lipsa sunet

    De cateva zile (aproximativ de la ultima actualizare incoace, deci poate nu are legatura cu actualizarea) nu am sunet la joc.. am verificat butoanele din interfata, nu e oprit de acolo. Am golit cache-ul browser-ului, nimic... am incercat si in alt browser, tot nimic...
  17. AlexMerlin

    Indicator Castel

    Avand in vedere ca majoritatea activitatilor din joc dau puncte castel, mi se pare inutila aceasta notificare. Propun sa ramana doar in cazul in care chiar avem in castel ceva de colectat (gen, recompensa zilnica).
  18. AlexMerlin

    Actualizare optiuni la jocul de eveniment

    Ar fi util sa fie un buton "Actualizeaza", care iti da alte optiuni in jocurile de eveniment de genul celui de toamna unde progresezi alegand una din cele trei optiuni disponibile. Mecanismul ar putea sa fie implementat ca la Arena PVP - utilizabil o data la doua ore (sau cel mult sase ore), ca...
  19. AlexMerlin

    Donat la tezaur din epoca bronzului

    As vrea sa donez niste bunuri din epoca bronzului la tezaurul ghildei, dar in lista imi apar bunurile incepand doar din epoca fierului. Din bronz nu se pot dona? Si da, am bunuri din epoca bronzului.
  20. AlexMerlin

    Schimbarea lumii simplificata

    Butonul din dreapta-sus "Schimba lumea/Deconecteaza-te" ar fi util sa fie pus pe toate interfetele (Expeditia ghildei, Campul de lupta al ghildelor etc). Nu ca ar fi asa de greu sa revin in oras dupa ce termin ce mi-am terminat treburile in alte locuri, dar mi se pare un pas inutil. In plus...
Sus