Rezultate căutare

  1. Campul de lupta al ghildelor

    Poate sa-mi zica cineva care sunt criteriile in functie de care se stabilesc costurile cladirilor in GBG ? Daca 70 % din ghilda e in marte mi se pare anormal sa-mi ceara la anumite cladiri 2000-3000 de portelan in conditiile in care avem un singur coleg in coloniala . Aceste costuri sunt pe...
  2. Campul de lupta al ghildelor

    Intreb aici ca sa nu mai deschid in topic nou : statuia de onoare poate fi jefuita ?
  3. Culegere automata productie - diamante

    Am o curiozitate , daca folosesc optiunea de culegere automata folosind diamante , care este ordinea in care sunt culese bonusuriile . La culegere manuala , culeg Galaxia pentru bonusul de dublare ,urmata de cladiriile care ofera cele mai multe PF : salasul corbilor , turla iernii , fermele ...
  4. Discuții despre Marte în Era spațială

    Cladirile de productie bunuri din portul spatial pot fi jefuite ?
  5. Discuții despre Provocările zilnice

    Parca era vorba ca nu vor fi misiuni "imposibile" la provocarile zilnice . "Dobandeste 4 sectoare de pe harta continentului" in ce categorie intra ? Norocul meu ca iscoada a ajuns azi de dimineata la destinatie , ma intreb daca nu aveam iscoada pe drum sau mai erau doar 3 sectoare de cucerit...
  6. Discuții despre al patrulea nivel de dificultate la Expediția ghildei

    Pot sa confirm si eu treaba asta , ghilda din care fac parte pe brisgard a terminat cu procente de peste 100% in utlimele 4 saptamani . Stiu ca se doreste cat mai mult posibil folosirea diamantelor in joc dar nu toata lumea are posibilitatea de a le cumpara , faptul CA SE IMPUNE folosirea unei...
  7. Discuții despre al patrulea nivel de dificultate la Expediția ghildei

    Mi se pare aiurea faptul ca la nivelul 4 al expeditiei se cere oricalc la negocieri chiar daca nu ai portul aferent deblocat , ma aflu pe la mijlocul cercetariilor din prima parte a viitorului oceanic , mi s-ar parea normal sa mi se ceara oricalc in momentul in care am deblocat portul si nu din...
  8. Discuții despre Evenimentul 5 ani cu FoE

    Daca se face un upgrade la regina/rege din ere anterioare , acestea o sa aiba aceasi caracteristici ca si cele 2 cladiri bonus oferite la finalul eventului ?
  9. Discuții despre Evenimentul de primăvară

    Cele 5 cladiri pentru event trebuie sa fie unice pentru a se activa toate bonusurile sau pot sa folosesc de 2 ori aceasi cladire . Momentan imi lipseste de setul de 5 - Elesteul Nishikigoi ,daca pun in locul lui o Stanca Sakura se activeaza toate bonusurile ?
  10. Discuții despre Viitorul Oceanic - Partea I

    Din pacate unitatile militare sunt destul de slabe raportat la cele din erele precedente .Diferentele de bonus atac /aparare sunt nesemnificative singurul lucru pozitiv ar fi capacitatea de ascundere prin tufisuri a tiparului hidroelectric .
  11. Discuții despre noile recompense și modificări de la Expediția ghildei

    Poate bonusurile nu sunt identice pentru toti dar in acest moment pot sa confirm ca sunt mai mari fata de saptamaniile trecute : In cazul meu incep de la 75 % primele lupte de la nivelul 1 si merg pana la 120% ultimele lupte lvl 3 . Inainte bonusul era intre 50% -105% . Si acestea in conditii in...
  12. Discuții despre noile recompense și modificări de la Expediția ghildei

    Din cate am inteles din discutiile de mai sus si am observat in joc a crescut bonusul de atac/aparare a armatelor din expeditii , la calcularea acestor bonusuri se tine cont si de nivelul de dezvoltare al jucatoriilor sau sunt fixe ? Daca sunt fixe ar fi interesant sa posteze cineva o lista cu...
  13. Discuții despre Viitorul Arctic - partea a IV-a

    Din pacate artileria cu plasma e o dezamagire totala , eu nu inteleg totusi o chestie artileria are aproape acelasi atac si aceasi aparare ca si lansatorul electromagnetic , bonus vs unitati grele , cum este posibil ca pentru a distruge un tanc din viitor trebuie sa trag de 3 ori cu artileria si...
  14. bug premiu zilei

    Daca retin bine la unul din evenimentele de anul acesta,cred ca cel cu campionatul european , un altar se putea cumpara cu 2000 de diamante , nu cred ca o sa coste mai putin acum . Sunt destui jucatori care investesc cateva sute de lei lunar (vorbesc in bani noi ) in joc si e normal ca acestia...
  15. Expeditia ghildei

    Parerea mea este ca bonusurile armatelor din aparare sunt prea mari pentru primul nivel al expeditei , exista aparari cu 70% bonus , cred ca cel putin pentru primul nivel ar trebui sa acordam sanse egale tuturor jucatoriilor si la acest nivel bonusul defensiv sa nu treaca de 50% , nu toti...
  16. Mere event toamna

    Dupa ce s-au scos din cos banditi si moneziile s-a redus si numarul de mere colectate (nu ma refer la numarul de colectari ma refer strict la numarul de mere oferite per colectare ). Inainte de aceasta modificare din 10 colectari erau maxim 2-3 de 7 restul fiind de 10 , 20 , 50(intr-o zi am...
  17. Discuții despre Expedițiile Ghildei

    Premiile oferite de cufere nu sunt aliniate cu ultima epoca , eu sunt in viitorul arctic si de cate ori am prins un cufar cu produse am primit produs din viitor (simplu ) desi mesajul de recompensa scrie " 15 bunuri , 3 unitati din fiecare bun din epoca ta ".
  18. Cladiri legendare

    Salutare , avand in vedere ca se discuta despre cladiri legendare nu mai deschid un topic nou pentru cerinta mea .La un moment dat intr-o postare de pe forum era un link cu bonusuriile oferite de cladiriile legendare peste lvl 10, cred ca era un link catre o postare de pe forumul beta sau...
  19. Bug Event de Iarna

    Ce sa mai aude de remedierea acestui BUG ? Cand primim cofetaria ?
Sus