Discuții despre Expedițiile Ghildei

maketi

Well-Known Member
Premiile oferite de cufere nu sunt aliniate cu ultima epoca , eu sunt in viitorul arctic si de cate ori am prins un cufar cu produse am primit produs din viitor (simplu ) desi mesajul de recompensa scrie " 15 bunuri , 3 unitati din fiecare bun din epoca ta ".
upload_2016-5-25_17-7-58.png
 

Sonarvi

Well-Known Member
probabil expeditia curenta a inceput inainte sa ajungi in viitorul arctic. si atunci raman pana saptamana viitoare premiile corespunzatoare epocii in care erai marti dimineata

din nou am primit mosie la ultimul cufar din expeditie, nivelul 2 de dificultate....desi eu trec acuma in coloniala... 12,5% sansa sa pice mosie (12,5% sansa sa pice apartament) si mi-au picat 2 din 3... nu inteleg ce cauta premiul asta inutil la cufarul de final de expeditie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8535

Guest
Un mebru al ghildei aflat in viitorul arctic, cate bunuri genereaza pentru deblocarea niv 2 si 3 de la expeditie si din ce era?
 

DeletedUser9953

Guest
Am si eu o intrebare...acum 2 saptamani am deblocat nivelul 2 la expeditie. Azi, cand a inceput expeditia am trecut repede de nivelul 1 si surpriza...nivelul 2 e din noi blocat. De ce?
 

DeletedUser8535

Guest
trebuie deblocat in fiecare saptamana, daca vrei binenteles
 

DeletedUser7516

Guest
Ba din contra cred ca factorul random nu este asa de mare si este facut doar in defavoarea noastra, De exemplu in lupta nu cred ca este posibil ca un lansator electromagnetic cu 90% atac si 90% aparare moara dupa 8 lovituri date de mine (1 lansator si 7 tancuri pe perna) in ideea ca eu am 99%atac si 90 % aparare. Factorul random de care zici ar fi trebuit sa imi dea si mie sansa sa iau mai mult de 1 linie pe atac macar 1 data in 8 lovituri . Chiar si lansatorul meu cu 99 % atac I-a luat tot 1 linie =)
 

DeletedUser6678

Guest
Un mebru al ghildei aflat in viitorul arctic, cate bunuri genereaza pentru deblocarea niv 2 si 3 de la expeditie si din ce era?
Fiecare membru al ghildei aflat în Viitorul Arctic - va genera un cost de 6 bunuri din Epoca Viitor (sau 12, la deblocarea nivelului III).
 

DeletedUser9890

Guest
Inca asteptam informatie despre calculul puterii acumulate. Pe Cirgard ghilda in care ma aflu a acumulat 136319 puncte insemnand 2442 putere acumulata, pe Brisgard la 91328 de puncte acumulate primim 680 de puncte putere. Dupa calculele mele ar fi trebuit sa primim minim 1000 de puncte putere.
 

DeletedUser9954

Guest
Si la noi pe Dinegu, am castigat 1380 putere ghilda, dar s-a adaugat fix 73 putere ghilda (si deja a inceput urmatoarea expeditie), tinand cont ca eu am si Galeria Campionilor din tarziu care motivata ar trebui sa dea 54 la puterea ghildei.
Ne poate lamuri cineva cu modul de calcul la EG, GVG, si Galeriile Campionilor ? Cum se calculeaza puterea ghildei castigata/adunata si cat se adauga spre nivel in realitate. Ca din 1380 PG la ultima expeditie + galeria campionilor de la mine trebuia sa avem peste 1500, cand noua ne-a bagat doar 73.
 

DeletedUser8516

Guest
Buna ziua, va rog sa deschideti un ticket suport pentru verificari suplimentare legate de puterea adaugata.
 
Sus