Ajutor

  • Autor subiect DeletedUser8191
  • Data de început

DeletedUser8191

Guest
VA rog, cum inving 8 jandarmi? am armata din toate epocile pana la coloniala... Plz
 

DeletedUser6079

Guest
pai nu stii ca trebuie sa ataci cu unitati grele precum granadieri in principal sau tunurile cu caluta sau 3 granadieri si 5 puscasi as a mers la mine si un bonus daca ai d ela legendare
 

DeletedUser8191

Guest
Mah n-am grenadieri, dragoni.. d-astea
Am doar Muschetari si jandarmi din Coloniala
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, in primul rand trebuie sa joci manual ca sa fii sigur de victorie. Si daca spuneai ca nu ai grenadieri din coloniala (desi intre timp cred ca ai mai parcurs vreo cateva ere, he he he), atunci ar fi trebuit sa ataci cu opt GARZI IMPERIALE (care sunt unitati grele si au bonus contra unitatilor usoare).
Si in prezent, ca mai mult ca sigur ai mai parcurs ceva ere din momentul mesajului tau, iti sugerez sa fii foarte atent la bonusul unitatilor, de exemplu, vanatorii de munte din industriala ii bati usor cu obuziere din industriala.
O zi buna.
 

DeletedUser6079

Guest
s-au daca ai ajuns in sfarsitul erei industriale foloseste 8 obuziere ce au bonus contra unitatilor ushoare si anuleaza si bonusul acestora de ascundere in padure
 

DeletedUser2085

Guest
Cum trec de:
2x Luptător cu Spada;4x Arcaș cu arc lung;1x Cavaler in armură.
1x Luptăror cu Spada;1x Arcaș cu arc lung;1x Cavaler in armură;2x Gardă imperială;3x Tun.
4x Cavaler in armură;4x Gardă imperială.
2x Arcaș cu arc lung;4x Gardă imperială.
4x Cavaler in armură;;4x Tun.

Nu am mai jucat de foarte mult timp și am uitat să mai joc. Aș vrea să cuceresc acest tinut sa pot trece mai departe.
Armata mea: Arcași, Baliste, Catapulte, Mercenari, Infanterist în armură, Trebușete, Trăgător cu arbaleta, Luptător Scandinav.

Mulțumesc!
 

DeletedUser6079

Guest
esti in inferioritate fata de armata adversa asa ca lupta cu bonus si vezi cum arata si campul de batalie si sa vezi ce avantaje ai nu uita regula de baza:
-mediul e cel m-ai important am castigat cu bonusul meu de 39 la suta impotriva a 8 tancuri cu 148 la suta categoric am avut 6 tunuri tir rapid un tanc si o blindata si surpriza a fost mlastina care a incetinit tancurile si le-a oprit in loc si eu am avut timp sa le distrug
 

DeletedUser3920

Guest
am ajuns in industriala si astia au bonus de 50% iar eu de 36%... ati mai vazut asa ceva?? http://prntscr.com/4ddkqh credeti ca 4 lancieri calare si 4 puscasi ar merge mai bine?
 

DeletedUser5468

Guest
Poți cu 4 lăncieri și 4 puști, 8 lăncieri, 4 pușcași și 4 vânători, 8 tunuri din industrială, sau 8 tunuri cu tir rapid, doar ai intrat în progresistă...
Sunt mult mai multe, dar depinde și de bonusul pe care îl ai...
 

DeletedUser5248

Guest
am ajuns in industriala si astia au bonus de 50% iar eu de 36%... ati mai vazut asa ceva?? http://prntscr.com/4ddkqh credeti ca 4 lancieri calare si 4 puscasi ar merge mai bine?

Buna seara. Din moment ce inca nu au rezolvat problema, desigur ca am vazut asa ceva. Totusi, se poate contracara cel mai bine bonusul ala mare de pe continentul din industriala cu o ARMATA SUPERIOARA. Cu alte cuvinte, mai bine ai rabdare sa ataci cu armata din progresista, sau chiar si ere mai avansate, si astfel pierderile vor fi mult mai mici.
O seara buna.
 

DeletedUser6079

Guest
fratilor eu am reusit sa trec de industriala cu ajutorului bunusului de unitate ca fara el nu reuseam sa trec de ultimele provincii din bonus si categoric am avut si eu bonus mic de 39% si inca un element ce nu lipseste din peisaj ironic vorbind este mediul de lupta
 

DeletedUser6083

Guest
Off Topic:
Bravo conte daca tu esti tare.......

Eu nici cand era bonusul maxim de 150% n-am putut trece de sectoarele lui El Hatcha Gonzalez care aveau cate 8vanatori montani.....decat cand am deblocat lunetistii.
(n-am cercetat niciodata obuzierele si tunurile cu culata...sau alte cercetari inutile).....
 

DeletedUser3920

Guest
Poți cu 4 lăncieri și 4 puști, 8 lăncieri, 4 pușcași și 4 vânători, 8 tunuri din industrială, sau 8 tunuri cu tir rapid, doar ai intrat în progresistă...
Sunt mult mai multe, dar depinde și de bonusul pe care îl ai...

Da, am intrat in progresista si am deblocat si tunurile, da' nu imi place deoarece nu fac puncte pt turnirurile PvP.
 

DeletedUser5468

Guest
Slăbuț atac, doar 36%, eu am 58% și sfărâmițez tot pe unde apuc, cu trupele pe care le am...
Ar trebui să te deplasez pe noul teritoriu din progresistă și să iei turnu, țin minte de pe C că nu era greu de bătut acolo, atacam cu vânători și alte trupe industriale, dar cu 8 tunuri rapide faci prăpăd acolo.
 

DeletedUser3920

Guest
Oricum la event am luat un birou de recrutare... daca mai pun si o fabrica de artilerie e suficient? eu asa cred...
 

DeletedUser5248

Guest
Oricum la event am luat un birou de recrutare... daca mai pun si o fabrica de artilerie e suficient? eu asa cred...

Salutare, daca ai Alcatrazul deja poate fi considerat ca fiind suficient, dar daca nu il ai, nici pe departe. Si incearca sa pui de toate din progresista in oras, mai putin masinile blindate, alea sunt INUTILE.
O zi buna.
 

DeletedUser5468

Guest
Nu se merită prea mult tunurile, dar la început sunt bune, îți recomand doar tancuri, lunete și recruți, și poate chiar Alcatraz.
 

DeletedUser6079

Guest
haideti fratilor ca si tunurile sunt bune doar ca au atacul mai slab dar ganditiva ca ele au bonus contra tancurilor si masinilor blindate
 
Sus