Ajutor

  • Autor subiect DeletedUser8191
  • Data de început

DeletedUser5468

Guest
Nu am avut niciodată tunuri cu tir rapid, începusem să pun din alea din modernă, dar le-am șters, deoarece mie îmi erau inutile, am pus doar tancuri și parașutiști diîn era modernă, restu 3 tipuri erau inutile...
 

DeletedUser3920

Guest
Puscasii sunt buni de ceva? adica ma refer la faptul ca pana acum nu au aparut prea multe obuziere si as vrea sa stiu daca mai tin cazarmele pe acolo ca le-as inlocui cu vanatori deoarece nu imi ajung niciodata, iar puscasii tot timpul am inventarul plin de ei.
 

DeletedUser5468

Guest
Totuși 2 cazarme de pușcași trebuie ținute, în rest mai mulți vânători, minim 4 de vânători, sunt cei mai utili din era industrială.
 

DeletedUser3920

Guest
2 cazarme de puscasi am... si 3 de vanatori, asa ca o sa mai pun una. Mersi!
Mai am o intrebare: Am 2 fabrici de obuziere... sa le tin sau sa dau jos una? nici acelea nu prea isi fac treaba cum trebuie(le fac praf tunurile)
 

DeletedUser6079

Guest
frate in progresistaa le poti tine doar in aparare dar sa le ai la bonus mare dar in industriala nu faci fata deoarece daca nu ai obuziere pentru a contrataca vanatori nu ai nici o sansa
 

DeletedUser3920

Guest
Pai pana acum mi-au aparut in provincii maxim 2 vanatori... o sa apara mai multi?
 

DeletedUser5468

Guest
Pai pana acum mi-au aparut in provincii maxim 2 vanatori... o sa apara mai multi?

În ultimile 2 regiuni din partea dreaptă-sus a hărții industriale vor predomina foarte mult vânzătorii de munţi :), acolo v-a trebui să te duci cu lunetişti, de aceea îţi recomand să mai aştepţi, dar dacă lupți și ești de acord să ai pierderi mari de unități poți juca și cu trupe industriale, cu bonusul tău de 36% nu ai nicio şansă așa de mare cu trupe industriale, dar cu progresiste treci ușor de acele regiuni.
2 cazarme de puscasi am... si 3 de vanatori, asa ca o sa mai pun una. Mersi!
Mai am o intrebare: Am 2 fabrici de obuziere... sa le tin sau sa dau jos una? nici acelea nu prea isi fac treaba cum trebuie(le fac praf tunurile)

Eu am avut 2 dar nu le foloseam prea des, dar totuși ține-le.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3920

Guest
Ok mersi!
Acum am bonus de 42% si e in crestere deoarece mi-am pus in sfarsit si del monte :D

Am si un birou de recrutare, o fabrica de artilerie si 2 ascunzatori de banditi si ii fac PRAF!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
nu te baza pe banditi de exemplu in progresista daca nu pui alaturi de vro 5-7 banditi niste tancuri degeaba te duci cu banditi ca sunt unitati ushoare si mai mult lunetisti prin si 130 % de atac si aparare contra lor adica contra banditilor chiar daca te duci si cu vanatori te faram de nu ai aer am patito pana mi-am pus tancurile dar iti urez succes eu m-ai am 2 provincii de cucerit din progreista si ajung si in moderna dar o sa mai dureze
 

DeletedUser5468

Guest
nu te baza pe banditi de exemplu in progresista daca nu pui alaturi de vro 5-7 banditi niste tancuri degeaba te duci cu banditi ca sunt unitati ushoare si mai mult lunetisti prin si 130 % de atac si aparare contra lor adica contra banditilor chiar daca te duci si cu vanatori te faram de nu ai aer am patito pana mi-am pus tancurile dar iti urez succes eu m-ai am 2 provincii de cucerit din progreista si ajung si in moderna dar o sa mai dureze

Neah, lupți cum știi, dar în unele privințe eu mă duceam cu o lunetă și 7 bandiți, chiar și 1 recrut și 7 bandiți la luptă, dar cel mai eficient este să te duci doar cu 1/2 tancuri și 6/7 bandiți, acolo ești sigur de victorie.
 

DeletedUser5468

Guest
Da, asta vreau să spun, mai exact 1 sau 2 tancuri cu 6 sau 7 bandiți, dar mai corect 1 tanc cu 7 bandiți și 2 tancuri cu 6 bandiți.
 

DeletedUser5468

Guest
Cu 8 grenadieri, 8 pușcași, 8 vânători,8 jandarmi,8 muschete dar ai grijă să nu-i omori din prima, mai întâi loveștei pe toți 8 și lasă-le câte jumate dia viață, apoi omoarăi. Vezi că arată ca jandarmii dar nu se ascund pe copaci.
 

DeletedUser7421

Guest
cum pot bate urmatoarele unitati?
3 vanatorii de munte, 3 puscasi si 2 tunuri cu culata
3 obuziere, 2 banditi si 3 tunuri cu culata
3 vanatorii de munte, 2 banditi si 3 obuziere
3 vanatorii de munte 2 lancierii calare 2 banditi si 1 puscas
6 lancierii calare si 2 vanatorii de munte
4 puscasii si 4 lancierii calare
Mentionez ca au bonus de 80 % de atac si aparare
 

DeletedUser5468

Guest
1. 8 vânători de munte.
2. 8 lăncieri
3. 8 obuziere
4. 8 vânători de munte.
5 . 8 vânători de munte.
6. 8 vânători(dacă ai păduri să e ascunzi), dacă nu sunt păduri du-te cu 8 lăncieri.

Dacă ai trupe din progresistă să-mi zici și să-mi mai zici bonusul tău de atac.
 
Sus