Banca sau depozit pentru materiile prime cu destinatie consacrata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mircea 53

Well-Known Member
Mi-am permis sa-ti fac raport pentru jigniri repetate "2 nice"-by the way,mai bine iti schimbi numele de moderator sau il pui..intre ghilimele.
 

2NICE

Member
esti simpatic dar tot noob ramai.
tu vrei sa joci un joc despre care nu stii nimic si nci macar nu ai citit regulamentul de joc.

"Este permisă numirea unui jucător "începător" (Noob), ca şi criticarea modului său de joc, folosind un limbaj adecvat."

uite aici un extras din regulament

poti sa faci rapoarte non-stop - acest termen te caracterizeaza perfect si este utilizat corect :eek:
 

mircea 53

Well-Known Member
Dacă negustorii ăia de la negocieri vor aur, tu nu ai cum să negociezi cu fier... Asta e altă aberație pe care ai scris-o aici. :)

Nici măcar nu știi ce vrei de fapt. Ca să iau exemplul tău, dacă vrei să construiești Aachen îți trebuie un număr fix de bunuri și puncte forge. Astea le vezi tot timpul în inventar, știi în orice moment câte ai, dacă îți trebuie mai multe sau dacă îți poți permite să cheltui câteva la negocieri. E simplă aritmetică. Iar dacă ești cel puțin în clasa a 7-a, înseamnă că problema ta e pur și simplu...lenea! Ți-e lene să te uiți când faci negocieri și să calculezi dacă îți mai rămân bunuri și pentru Aachen.
Muieți-s posmagii, cucoană? :D
"Dacă negustorii ăia de la negocieri vor aur, tu nu ai cum să negociezi cu fier... Asta e altă aberație pe care ai scris-o aici. :) "-Ii pot face sa vrea 0 aur
 

2NICE

Member
nu ai inteles nimic, zau
tu nu poti sa ii faci nimic, totul este aleatoriu.
Tu nu poti influenta ce iti cere la negociere, este aleatoriu - este o iluzie sau o intamplara ca tu nu ai avut un anumit tip de bun si la negociere nu a cerut acel bun (nu este o actiune a ta)

- exista negocieri unde nu se cer anumite bunuri iar altele se folosesc in exces
- exista si negocieri unde iti vor cere exact acele bunuri pe care nu le ai

este aleatoriu si tu nu poti influenta cu nimic
daca tu crezi ca prin golirea inventarului de bunuri il influentezi pe "negustorul" de la negocieri mai bine te lasi de joc si incerci solitare, asa cum am zis mai sus
 

mircea 53

Well-Known Member
Am sentimentul ca-mi scapa numele rubricii de forum...am crezut ca postez la "IDEI SI PROPUNERI DE JOC" nu la "constatari despre cum functioneaza jocul".Stiu si eu ca la momentul de fata nu pot influenta alegerea jocului ( sa fie aur in loc de miere),dar..."banca" aia la care faceam vorbire in mod cert si logic (in masura in care stiu ca dezvoltatorii au folosit logica atunci cind au creat acest joc),ar fi tinut cont de ceea ce ai ca bunuri disponibile.Iar ceea ce va scapa integral este ca un astfel de "artificiu" vine net atit in favoarea jucatorilor, cit si a dezvoltatorilor care "vor trebui"(implicit) sa vinda mai multe diamante-vor fi mult mai multi cei ce vor participa la aceste negocieri.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Îmi cer scuze că trebuie să fiu sincer, dar dai impresia că aiurezi. Confunzi negocierile la EG sau gbg cu schimburile de bunuri la piață. Nu au nici o legătură una cu alta. Cum naiba "ai putut face" negocieri cu zero bunuri? Probabil când scrii aici ești mereu beat.... :D Dacă nu ai bunurile cerute acolo, nu poți termina negocierea. Cred că habar n-ai despre ce vorbești. Nu mai continua, că te faci de râs.
 

2NICE

Member
idei si propuneri de joc - nu fantezii si modalitati de a ocolii jocul.
artificiile le poti folosii de sarbatori nu aici.
 

mircea 53

Well-Known Member
Tu-ti poti permite sa fii sincer Adi,eu nu caci deh...esti moderator ?! Hai sa "te invat" cum faci negocieri cu zero bunuri,iar daca ai curiozitatea sa -ti "reamintesti" jocul,mai joaca-l din cind in cind- o sugestie nevinovata de la un noob :)Intimplarea face ca AM FACUT ACESTE NEGOCIERI SI AU MERS.Deci,cauta o solutie sa nu ai bunuri deloc (adica de nici un fel) atunci cind mergi la negocieri.Vei vedea ca poti negocia fara ca tu sa ai nici un bun asupra ta (adica zero la toate cantitatile).Deci la exprimarea ta " Dacă nu ai bunurile cerute acolo, nu poți termina negocierea. -un noob ca mine isi poate permite sa te contrazica.Adica "BA DA POTI TERMINA NEGOCIEREA FARA SA AI BUNURILE SOLICITATE".Incearca si vei afla cit de "beat" am fost eu cind am spus asta. Inainte de a jigni de la inaltimea nasului vostru subtire,incercati sa stapiniti cu adevarat regulile jocului in care sinteti moderatori.No offense
 
Ultima editare:

mircea 53

Well-Known Member
Tu-ti poti permite sa fii sincer Adi,eu nu caci deh...esti moderator ?! Hai sa "te invat" cum faci negocieri cu zero bunuri,iar daca ai curiozitatea sa -ti "reamintesti" jocul,mai joaca-l din cind in cind- o sugestie nevinovata de la un noob :)Intimplarea face ca AM FACUT ACESTE NEGOCIERI SI AU MERS.Deci,cauta o solutie sa nu ai bunuri deloc (adica de nici un fel) atunci cind mergi la negocieri.Vei vedea ca poti negocia fara ca tu sa ai nici un bun asupra ta (adica zero la toate cantitatile).Deci la exprimarea ta " Dacă nu ai bunurile cerute acolo, nu poți termina negocierea. -un noob ca mine isi poate permite sa te contrazica.Adica "BA DA POTI TERMINA NEGOCIEREA FARA SA AI BUNURILE SOLICITATE".Incearca si vei afla cit de "beat" am fost eu cind am spus asta.Inainte de a jigni de la inaltimea nasului vostru subtire,incercati sa stapiniti cu adevarat regulile jocului in care sinteti moderatori.No offense
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Probabil ai ajuns doar la primul nivel la negocieri, altfel nu-mi explic cum de ești atât de habarnist.

În funcție de nivel, la negocieri pot fi 4 până la 10 negustori. Deci tu trebuie să faci 4 până la 10 alegeri din bunurile tale, pe care să le pui acolo. Poți să pui de 10 ori același bun sau poți să pui din toate 10. Totul e să "ghicești". Dacă nu îți iese, mai faci o încercare. Schimbi combinația. La fel ca la un lacăt cu cifru. Dacă cifrul lacătului conține cifra 2, dar tu nu vrei nicicum să pui cifra 2 nicăieri, nu-l vei deschide niciodată. Dacă în combinația de la o negociere unul din bunuri trebuie să fie aur, iar tu nu pui aur în ruptul capului, nu vei termina negocierea aia niciodată. Cu sau fără "bancă".

Eu zic să înveți întâi cum funcționează negocierile și apoi să vii cu propuneri în cunoștință de cauză.
Ai trecut de negocieri cu "zero bunuri"?... Probabil ai negociat direct cu diamante. Se poate și așa.

Algoritmul jocului nu ai cum să-l influențezi tu, când îți vinzi toate bunurile, ca să nu ți le mai ceară negustorii la negocieri.... Aiurezi rău de tot.
 

mircea 53

Well-Known Member
" Dacă în combinația de la o negociere unul din bunuri trebuie să fie aur, iar tu nu pui aur în ruptul capului, nu vei termina negocierea aia niciodată. Cu sau fără "bancă". "...Cine spune ca nu pun aur ?! Am spus "zero bunuri",nu ca stau ca boul si astept ca negustorul sa-si schimbe optiunea...aleg aur dar "nu am aur",adica am 'zero cantitate aur"-n-ai cum sa platesti nici cu diamante acest moment,o faci doar daca ai gresit alegerea si mai vrei "o incercare".Deci-"BUNURI ZERO"-cum spuneam.Cum sa negociez direct cu diamante?!Asta e chiar tare :)Vorbim de acelasi joc?! Cred ca-i evident ca ma refeream strict la acel moment al negocierilor cu cei cinci (de regula) negustori-la nici un alt moment decit ala.Ai spus "daca nu ai bunurile cerute acolo nu poti termina negocierea"(vezi mai sus)-FALS
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
aleg aur dar "nu am aur",adica am 'zero cantitate aur"-dacă negustorul ăla vrea neapărat aur, dar tu nu mai ai, dacă mergi cu negocierea mai departe ți se iau automat diamante din cont.
 

2NICE

Member
tu nu vrei sa intelegi ca la negocieri nu se tine cont de ce bunuri ai tu disponibile?
sunt zeci de jucatori care nu pot face negocierile la un moment dat din cauza ca la negocieri se cer bunuri pe care nu le au in inventar.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
.... El probabil nu are activă opțiunea ca jocul să-l întrebe înainte să cheltuie diamante. Face negocierea chiar dacă nu are un anumit bun, jocul îi ia diamantele și încheie negocierea automat.
 

mircea 53

Well-Known Member
Iar tu nu vrei sa intelegi ca.."AM FACUT-O DEJA FRATELE MEU, MERGE,n-am platit nici un diamant caci mai aveam in acele momente doar 9 bucati diamante ."M-am prezentat"la acele negocieri cu;zero aur, zero granit, zero,alabastru,zero miere,zero cupru.Am facut alegerile respective fara nici o opreliste .Iti cere diamante doar daca mai vrei o incercare (in caz ca nu reusesti mai repede combinatiile).E greu sa faceti proba asta inainte de a va face VOI ca moderatori de ris?
 

mircea 53

Well-Known Member
tu nu vrei sa intelegi ca la negocieri nu se tine cont de ce bunuri ai tu disponibile?
sunt zeci de jucatori care nu pot face negocierile la un moment dat din cauza ca la negocieri se cer bunuri pe care nu le au in inventar.
Faci exact greseala lui Adi,sustinind asta.BA POTI FRATE SA FACI ACELE NEGOCIERI CU ZERO PRODUSE
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Pentru mine e greu.... Am prea multe bunuri și nu vreau să le arunc pe toate doar ca să fac ce scrii tu aici. Pentru simplul motiv că eu știu deja că nu se poate. Am fost demult unde ești tu acum și am văzut că exact așa se întâmplă. Tu, fiind beat, nu renunți la ideea ta. :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus