Banca sau depozit pentru materiile prime cu destinatie consacrata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mircea 53

Well-Known Member
Am si eu o foarte mica curiozitate?! Voi aveti posibilitatea sa faceti o astfel de proba?Adica puteti sa si jucati in acest moment?. Daca nu, rugati vreun prieten sa faca proba asta.Vorbim de-un an cind puteti verifica intr-un minut.Va spun de la inceput ca -ASTA AM FACUT EU DEJA"-iar voi-nu ca e imposibil...
 

mircea 53

Well-Known Member
Pentru mine e greu.... Am prea multe bunuri și nu vreau să le arunc pe toate doar ca să fac ce scrii tu aici. Pentru simplul motiv că eu știu deja că nu se poate. Am fost demult unde ești tu acum și am văzut că exact așa se întâmplă. Tu, fiind beat, nu renunți la ideea ta. :p
Nu-ti spune nimeni "sa scapi"de toate bunurile,intri pe o astfel de negociere cit sa vezi ce-ti cere din cele 5 bunuri (te asigur ca atunci cind revii dupa ce ti-ai pus "la adapost" acele bunuri-negocierea va contine aceeasi termeni),dupa care negociezi cu "zero"
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dacă pe una din poziții ți se cere 1 bucată aur, tu nu ai deloc aur în inventar, după ce ai pus și pe celelalte poziții ce trebuia, când dai click să meargă negocierea mai departe îți ia diamante pentru aurul pe care nu îl ai. Nu am mai făcut demult asta, deci nu mai știu dacă ia 1 diamant, 5 sau 10. Deci e foarte posibil și să nu observi. Probabil fiind începător, nu îți dai seama nici când îți lipsesc diamante.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu pot să negociez cu zero dacă am bunuri în inventar. Habar n-ai despre ce vorbești. Aiurezi în continuare. Tu folosești peste tot cuvântul "negociere" dar numai tu știi la ce te referi.
 

mircea 53

Well-Known Member
Ba da Adi,poti...Poti daca iti plasezi acele bunuri in oferte.Iar de plata echivalentei nu poate fi vorba din;2 ratiuni.1) nu aveam diamante.2) intotdeaun esti intrebat sub forma "esti pe cale sa platesti niste diamante"-nu-ti dispar diamantele fara sa-ti dai seama -mai ales atunci cind "nu le ai" :) Negociere-acel moment in care ma aflu in fata acelor 5 negustori care-mi solicita bunurile :).Ai aur ,da?il bagi intr-o oferta de piata,rezultat?-NU-L MAI AI"(pina nu anulezi oferta de piata).Vrei sa fii sigur ca nu ti-l cumpara nimeni? Faci oferta gen 10 aur-20cafea,si ai garantia ca pe timpul "negocierilor"-nu-ti cumpara nimeni aurul pe care nu vrei de fapt sa-l vinzi.
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
Ba da Adi,poti...Poti daca iti plasezi acele bunuri in oferte.Iar de plata echivalentei nu poate fi vorba din;2 ratiuni.1) nu aveam diamante.2) intotdeaun esti intrebat sub forma "esti pe cale sa platesti niste diamante"-nu-ti dispar diamantele fara sa-ti dai seama -mai ales atunci cind "nu le ai"
Am scris mai sus, nu au nici o legătură negocierile cu ofertele la piață.
Diamantele poate să le ia fără să te întrebe, dacă ai activat opțiunea respectivă.
 

mircea 53

Well-Known Member
ASTA AM FACUT EU SI A FUNCTIONAT,SI MI-AM PERMIS SA-MI RIDIC SI AACHENUL DUPA AIA, FARA SA-MI PIERD BUNURILE ALOCATE SI FARA SA PLATESC ALTE DIAMANTE DECIT CELE SOLICITATE LA "AI O INCERCARE".Am sugerat doar o solutie universal valabila in care sa nu mai fie necesare astfel de "tertipuri",in masura in care ABSOLUT TOTI (fie jucator,fie dezvoltator) sintem interesati sa participam la toate negocierile.Jocul va sta la dispozitie, puteti proba oricind tot ce am spus, eu deja la "virsta"mea de noob-am facut acest experiment si vorbesc in cunostinta de cauza.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Tocmai am făcut cum ai zis.
Am deschis o negociere, am abandonat-o.... Am pus la piață un bun ca să rămân cu zero. M-am întors la negocierea respectivă, am pus bunurile peste tot și acolo unde am zero am lăsat așa. Automat îmi apar 10 diamante acolo dacă vreau să trimit negocierea mai departe. După caz, mă întreabă dacă sunt de acord sau nu mă mai întreabă mi le ia direct. Deci nu se poate fără, aberezi în continuare. Sunt lucruri pe care tu nu le vezi acolo și încerci să ne convingi de ceva ce nu există...
 

mircea 53

Well-Known Member
Dacă ieși dintr-o negociere fără să o faci, când intri din nou nu mai este aceeași combinație. În continuare aberezi.
Din nou te contrazic-TE INSELI,foarte jenant ...Eu asa am facut si la GBG,unde m-am uitat sa vad cu ce armata ma bat atunci cind am facut-o,si la negocieri sa vad ce-mi cere.DE FIECARE DATA NU S-A SCHIMBAT NIMIC.Evident ca nu am revenit dupa un an,am fost sa-mi "adapostesc resursele"dupa care am revenit si am negociat cu "zero"bunuri
 

Popocatepetl

Well-Known Member
"La vârsta ta de noob" sunt lucruri pe care numai tu le vezi. Nu poți negocia fără diamante dacă se cere un bun și tu nu îl ai! Sunt milioane de jucători aici. Nu mai abera. Nu vezi că nu te crede nimeni?
 

mircea 53

Well-Known Member
Nu aveam diamante fratilor...am pierdut o negociere la GBG, pentru doar un diamant lipsa (aveam 9)dar aia a fost cind mi-a oferit alternativa "o incercare".In rest ,daca reusesti sa ghicesti intr-un anumit interval de incercari-o poti face cu zero bunuri-spune plateste si negociaza,iar tu vezi cum simbolurile pleaca catre cei carora le-ai destinat,dar fara valoare.Credeti ca aberez aici de o zi intreaga de-an boulea ca mi s-a nazarit mie sa fabulez?!
 

mircea 53

Well-Known Member
Cit de tolomac sa fiu sa activez functia aia?! Poate daca-as fi vreu Bill Gates sa-mi permit sa ma trezesc gol pusca fara un pirlit de diamant-as fi facut-o.Ma si intreb cine activeaza "nu ma intreba" ?!
 

2NICE

Member
hai pa, nu pot sa imi pierd timpul cu un astfel de noob.
pentru succesurile tale tocmai ai fost avansat la rangul de ignore, astfe eu nu o sa mai vad toate prostiile pe care le postezi pe aici.
 

mircea 53

Well-Known Member
Am facut chiar acum din nou aceasta proba...in chip foarte ciudat (ptr. mine)...mi-a cerut diamante.Am zece participari la negocierile GBG ,facute cu doar ...9 diamante,toate cu "zero pe bunuri"-a unsprezecea am ratat-o (cum va spuneam) la distanta de un diamant.Stiu ca "va dau apa la moara",dar nu sint genul de las astfel incit ..asa cum nu am mintit in tot ce v-am spus mai sus, nu va pot minti nici acum vazind ca (de aceasta data)mi-a cerut diamante.Veti spune ca mi-a cerut dar n-am remarcat eu...cum naiba as fi pasat acele negocieri cu doar 9 diamante ?!
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Așa cum am scris mai sus, sunt lucruri pe care numai tu le vezi.

Rog moderatorii acestei secțiuni să închidă subiectul. Acest jucător deja face mișto de noi!
 

dunbarton

Well-Known Member
Mircea, este posibil ca tu sa fi castigat niste diamante si sa nu fi observat.
Cand negociezi, dupa ce selectezi bunurile pe care vrei sa le oferi celor 5 indieni, in bara de jos iti apare mesajul "plateste si negociaza".
In cazul in care nu ai vreun bun pe care l-ai selectat, in stanga mesajului mentionat iti apare si un desen cu cifra 10 langa un diamant. Este posibil ca tu sa fi vazut doar "plateste si negociaza", nu si desenul, iar daca aveai in stoc cel putin 10 diamante (despre care nu stiai ca le-ai castigat), jocul ti le-a luat si a dus negocierea mai departe.
In niciun caz Inno nu face cadouri, mai mult ca sigur nu ti-ai dat seama ce s-a intamplat de fapt, iar cand ai ramas cu mai putin de 10 diamante, jocul te-a atentionat si te-a facut sa descoperi America.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dunbarton, e o cauză pierdută. Omul îți va spune și ție acum, ca de fiecare dată, că de fapt la el "a funcționat" invers. Probabil vede foarte rău, joacă pe un telefon foarte mic sau are un pc foarte slab, care distorsionează caracterele. În loc de 10 vede 9...și așa mai departe.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus