Blocare jucator

  • Autor subiect DeletedUser10953
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10953

Guest
Cum se poate, bloca atacul unui jucator, care si-a facut un obicei de a ma jefui sistematic? Defensiva mea find sub armata lui
Multumesc
 

DeletedUser10953

Guest
Inca ceva, ma ataca la fix 24 ore, imi jefuieste salina, practic de 2 saptamani nu am reusit sa obtin mai nimic din salina
 

DeletedUser10953

Guest
am schimbat si cantitatile, ideea e ca obtine victoria, dupa care asteapta momentul sa ma jefuiasca, eu nu intru fix la patru ore sa zic, intru la 4.15 si tot jefuit sunt
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Din pacate nu ai ce face, decat sa culegi la timp productia din oras, sau sa-ti imbunatatesti armata din aparare.
Vecinii, se schimba o data pe saptamana, poate ai norocul sa scapi de acel user.
Daca nu, ii poti trimite un mesaj privat in care sa-i zici sa nu te mai atace...alta optiune nu vad, din pacate.
 

DeletedUser10953

Guest
Salut!
Din pacate nu ai ce face, decat sa culegi la timp productia din oras, sau sa-ti imbunatatesti armata din aparare.
Vecinii, se schimba o data pe saptamana, poate ai norocul sa scapi de acel user.
Daca nu, ii poti trimite un mesaj privat in care sa-i zici sa nu te mai atace...alta optiune nu vad, din pacate.

Este mult mmai avansat decat mine, nu am cum sa evoluez tehnologic asa rapid, ideea e ca ar trebui sa fiu atacat de cineva, de acelasi nivel, el cu tunuri si muschete, eu cu arcuri )))))))
 

DeletedUser9966

Guest
Repet...nu putem face nimic, alegerea vecinilor este una aleatorie. Poate ai norocul ca maine acel user sa dispara din lista ta de vecini.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Din cate stiu eu ,schimbarea vecinilor se face la doua saptamani.Asa cum au mai spus si altii inaintea mea ,cauta si culege productia inainte de a fi atacat.
 

DeletedUser6253

Guest
Dacă jefuieste doar salina încearcă sa nu mai produci sare câteva zile. Poate are nevoie doar de sare....
 

DeletedUser11113

Guest
Eu ii urăsc pe cei care jefuiesc. Am și eu unul care se tine de mine. Nu are o fixație anume, orice, dar sa fie de la mine. Am zis ca hai să-l atac și eu, poate vede cât de neplăcut e. Da, vezi de treaba, zici ca e mai nebun. Încep sa urăsc jocul tocmai din cauza posibilității de jefuire. De ce naiba sa nu stai liniștit să-ți construiești orașul. Am jucat jocul asta tocmai pt ca avem posibilitatea sa construiesc, era un joc liniștit, frumos. Când au început jefuirile, zici ca e drăcușor pe pământ. N-avem destule stresuri în viata asta, mai trebuie sa ne streseze și un joc în loc sa ne relaxeze? Asta cu atacurile, trezitul la ore nerezonabile, doar să-l înnebunești pe celalalt e pt copii, adolescenți. Atunci spuneti ca targetul vostru sunt copii și gata. Păcat ca am investit atâta în jocul asta.
 

DeletedUser11113

Guest
Ar trebui sa existe opțiunea de blocare a nesimțiților!
 

DeletedUser11113

Guest
Iar pentru activarea scutirilor din taverna ați pus niște sume pe care le strâng oamenii în 5 zile doar pt o zi de protecție iar apoi mai vrei să-ți și dezvolți taverna aia cu ceva. Cu ce, ca trebuie sa stai sa te aperi. Cine vrea sa jefuiască, sa aibă opțiunea sa între în prostiile astea de lupte pvp, cine nu, sa aibă opțiunea sa iasă afara. Cei cărora le place jaful sunt cei care au doar case, câteva clădiri culturale și toate ostile de lupta, plin. Ăștia care vor sa facă ceva săracii sunt care sunt jefuiți, pt ca investesc în joc, au ateliere de producție, absolut tot.
 

Dumi.

Well-Known Member
Ce era esti si despre ce lume vorbim? [A,B,C sau D?]
In orice caz, mi se pare cam mult sa faci nesimtit un jucator, doar pentru ca te ataca sistematic....
eu cand eram micut, eram atacat si jefuit toata ziua si toata noapte. In loc sa scriu aici pe forum, am decis sa imi dezvolt orasul, ca sa nu mai fiu tinta atacurilor vecinilor.
Acuma, de obicei cine vine si ataca are putere de atac si de aparare bine puse la punct. In general bonusul de aparare al orasului merge bine doar de la valori, gen 300% in sus. Mai exista si faptul ca cel din atac joaca el, in timp ce armata ta de aparare este manevrata de computer [mereu mai slab as putea spune, decat o poate face un jucator]
Secretul nu e sa ai o aparare buna, desi ajuta.....secretul e sa ai o armata de atac suficient de buna ca sa penetreze apararea celui care te ataca. E fapt dovedit ca in 95% din cazuri, cei care ataca se cam opresc cand propria armata de aparare le este infranta....
Asa ca....la treaba :)
 

DeletedUser11113

Guest
Sunt în Evul Mediu Târziu. Mulțumesc de răspuns și sfaturi. Frustrarea mea este ca mi-am dezvoltat orașul și ii sparg apărarea constant dar nu prea am ce să-i fur, sa vadă ce nașpa e. Plus ca intra zi, noapte, și nu pot jefui nimic, strânge tot dinainte. Și o amarata de casă care oferă 90 bani i-aș fura, numai sa vada cum e. Poate o sa scap de el, când se fac rotațiile. Îmi cer scuze ca l-am făcut nesimțit, dar m-a scos rău din pepeni.
 

Dumi.

Well-Known Member
Mai exista o posibilitate...sa evoluezi in era....asa mai ai o sansa sa scapi de vecinatatea lui....[pe ce lume spuneai ca este?]
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus