Coltul Rusinii!

DeletedUser6079

Guest
eu sunt de acord cu asta adica adaugi puncte la turniruri depinde daca ii ai la vecini pe respectivi
 

DeletedUser6091

Guest
sa propus ca cei cei nu au aparare sa fie jefuiti de 2 ori oricand poate ar fi bine de 10 ori sau sa piarda pct ,.... o idee
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De ce as pune trupe in aparare din moment ce n-au nici o sansa? Vine unul cu 150% atac si aparare si imi distruge tancurile cu luptatori cu sulita ! E prea mare dezechilibrul dintre atacant si aparator, asa ca toata productia la 24 de ore si 2 sulitasi in aparare si 0% sase de jaf ! Asta e !
 

DeletedUser6880

Guest
Salut

Asta nu este o rusine si este o strategie, pe care chiar si eu o practic.
Ma las atacat si cel care ataca face putine puncte cu doar doi sulutasi din oficiu, iar de jefuit la fel nu are ce jefui ca am grija sa strang.
Si trebuie sa intelegeti un lucru nu te poti lupta cu unu de 50000 de puncte si cu o era sau doua mai mare.

Sa auzim de bine.
 

DeletedUser5468

Guest
Eu nu am mai văzut un singur atac la mine,rar mă mai atacă câte unul cu vanatori de munte, și eu sniperi tunuri și tancuri in apărare, și chiar dacă m-ar ataca nu ar putea trece, și chiar dacă ar trece nu ar avea de jefuit, și dacă ar găsi de jefuit atunci știu ei ce pățesc, de asta nu sunt nici atacat nici jefuit :d
Cât despre ruşine, bravo lui că pune 2 suliţe, asta se numeşte strategie, măcar am motive să il jefuiesc, şi dacă nu pot il urmăresc şi'l jefuiesc, ce tot atâta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca Cladirile legendare, Castel Deal si Catedrala Sfantul vasile ar da si +50 atac pentru trupele din aparare (de exemplu), nu doar aparare, luptele nu s-ar mai da asa pe automat ! Ar fi gandita orice miscare si atribuire de trupe ! Daca ar fi asa, as pune trupe in aparare, in felul asta sant convins ca atacatorul respectiv a muncit si si-a folosit mintea construind o anumita strategie ! Asa cum e acum, dai pe automat batalia, pentru ca stii ca o sa treaca ca prin branza ...
 

DeletedUser

Guest
Eu nu am mai văzut un singur atac la mine,rar mă mai atacă câte unul cu vanatori de munte, și eu sniperi tunuri și tancuri in apărare, și chiar dacă m-ar ataca nu ar putea trece, și chiar dacă ar trece nu ar avea de jefuit, și dacă ar găsi de jefuit atunci știu ei ce pățesc, de asta nu sunt nici atacat nici jefuit :d
Cât despre ruşine, bravo lui că pune 2 suliţe, asta se numeşte strategie, măcar am motive să il jefuiesc, şi dacă nu pot il urmăresc şi'l jefuiesc, ce tot atâta.

:))
Nu exista armata in aparare care sa nu poata fi batuta. Depinde ce vecini ai. Poate ca e vorba de strategie dar cosmetizata intr-un mod romanesc. In genul: sa moara capra vecinului...
 

DeletedUser6781

Guest
Fiind coltul rusinii, jucatorul pe care il mentionez sfideaza numele acestei teme. Acest jucator se numeste "nusa333". Spun acest lucru deoarece am primit nu mesaj in aceste zile, si anume, "daca nu bagi ou zilnic iti jefuiesc zilnic orasul"... Am incercat sa ** cu el si a zis ca pe el asta il intereseaza si il fascineaza la acest joc ( sa atace pe cei mici si sa fure de la ei). ps. e locul 31 mondial eu sunt 790 si pe langa asta nu sunt singurul pagubit de acest om. Oameni buni, ce se poate face cu acesti jucatori? Ban ?... isi fac alt cont...
 

DeletedUser6079

Guest
asteapta sa evoulezi si dupa il ataci si il jefuiesti de nu se mai vede
 

DeletedUser7925

Guest
tudor daca stai bine cu proviziile seteaza una din cladiri sa-ti produca in 5 minute provizii si las-o asa iar cand te va ataca si iti va jefui cladirea va lua teapa...mai poti sa-i finisezi un boschete si sa-i zici ca ai vrut sa-i ascunzi un ou dar ai dat din gresala pe finisare sunt multe modalitati prin care poti sa-l enevezi iar in timp o sa te lase in pace insa daca tu o sa faci ce zice el el va continua sa-ti ceara mai mult :D
 

DeletedUser8009

Guest
Oricum, cei care nu m/f nu isi dau seama ca asta e important si pt a putea construi cladiri legendare. Cand eram la inceput, nici eu nu prea dadeam m/f, pana cand mi s-a luminat si mie mintea... totusi, la mine in ghilda 85-90% motiveaza/finiseaza, restul sunt aproape inactivi. Am o colega care e in industriala, are 90k pct si nu are nicio cladire legendara...
In concluzie: Motivati ca va ajuta si pe voi insiva.
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, desi discutia a fost deschisa cu foarte multa vreme in urma, am sa imi exprim si eu parerea personala.
Cu privire la vecinii fara armata in aparare, nu pot avea decat o parere extrem de proasta. Mai exact, o consider o dovada a neputintei de a concura cu un alt jucator din aceeasi vecinatate. Si oricum, de obicei aia fara aparare, marea lor majoritate chiar, nici macar nu concureaza la varf la nici un turnir.
Si ca sa raspund si la aceasta fraza a domnului Un4GiveN - " Banuiesc ca unii dintre voi aveti si postere prin casa cu clasamentul ala... ce este asa important la el nu stiu..." - voi spune urmatoarele. Cel mai important in acest joc este punctajul in clasament, oricine joaca pentru altceva, nu este un adevarat jucator, fara suparare. Sau puteti sa va suparati, nu ma deranjeaza chiar deloc.
In plus, au avut deja grija altii de pe alte servere sa afiseze printuri cu punctajul meu in clasament.:D
O seara buna tuturor, si ma bucur ca cineva a adus in discutie si aceasta chestiune.
 

DeletedUser6083

Guest
Pai daca acei jucatori pun aparare si sunt si jefuiti de bunuri ?Ce-ai vrea sa faca?!?!?

Nu scrie nicaieri in regulament ca e obligatoriu sa pui aparare sau sa jefuiesti,asa ca fiecare e liber sa joace cum vrea.
 
Sus