Comerciantul magic

hattrick33

Well-Known Member
Am verificat zilnic comerciantul de antichitati in ultimul an sa numai zic de restul, o concluzie si o bataie de joc, numai palmieri si prostii apar zilnic, Pe an am prins 2 piete castigatorilor niv 1 vreo 2,3 modernizari la azil sau carusel etc vaisamar !!!! Vorbim de 1 an, in ideea in care toate bonusurile de atac sunt degeaba , ai nevoie de minim 2000% si sa primesti 20% asa aiurea ca sa joci ani de zile degeaba sa dai click uri sa schimbi armata ca nu conteaza ce aparare ai in atac :) Cati ani vreti sa strangem atac degeaba? Click click clik
 

PaulokING

Member
Ghinion, eu nu pot spune la fel, am revenit pe joc acum câteva luni, cred că am luat 10-12x piețe, 5-6x carusel, azil 4-5x,post de paza vreo 5x. Plus altele.
Dar, a trecut aproape o luna decand nu am mai prins ceva bun. Ce am menționat mai sus, sunt de pe raft, nu prea am băgat la licitație.
 

Proud129

Well-Known Member
Am verificat zilnic comerciantul de antichitati in ultimul an sa numai zic de restul, o concluzie si o bataie de joc, numai palmieri si prostii apar zilnic, Pe an am prins 2 piete castigatorilor niv 1 vreo 2,3 modernizari la azil sau carusel etc vaisamar !!!! Vorbim de 1 an, in ideea in care toate bonusurile de atac sunt degeaba , ai nevoie de minim 2000% si sa primesti 20% asa aiurea ca sa joci ani de zile degeaba sa dai click uri sa schimbi armata ca nu conteaza ce aparare ai in atac :) Cati ani vreti sa strangem atac degeaba? Click click clik
Si la ce te astepti de la un joc pe browser? La grafica ultra moderna si continuturi in terabyte?
 

hattrick33

Well-Known Member
Ce grafica ce tera vrb aici? Scopul jocului timpul pierdut pe nimic:) Numai prosti apar zilnic la comerciant, de parca as avea nevoie de ele ...am prea mult atac si nu vor sa am mai mult? oricum degeaba ca nu poti sa termini jocul, progres zero, evenimente lunare sa faca bani pe cladiri degeaba :) si jocul e acelasi de 10+ ani nu a evoluat cu nimic doar au adaugat chestii inutile care se bat cap in cap cu altele fara logica, Cum era gandit jocul la inceput era ok apoi sau pierdut in gandiri :)))
 

Proud129

Well-Known Member
Ce grafica ce tera vrb aici? Scopul jocului timpul pierdut pe nimic:) Numai prosti apar zilnic la comerciant, de parca as avea nevoie de ele ...am prea mult atac si nu vor sa am mai mult? oricum degeaba ca nu poti sa termini jocul, progres zero, evenimente lunare sa faca bani pe cladiri degeaba :) si jocul e acelasi de 10+ ani nu a evoluat cu nimic doar au adaugat chestii inutile care se bat cap in cap cu altele fara logica, Cum era gandit jocul la inceput era ok apoi sau pierdut in gandiri :)))
Si cum ai vrea sa evolueze? Spune idei ... poate pentru time sunt inutile. Daca jocul era ca la inceput era mort de mult. Faptul ca baga eventuri nu te obliga nimeni sa bagi bani.
Faptul ca tu rupi cardu la eventuri si iti umpli orasul cu cladiri de atac, bineinteles ca te plangi pe aici ca nu ai ce sa cumperi de la comerciant.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dacă v-ați apucat să băgați bani în joc...au prins gustul ăia de la INNO și nu mai fac nimic în plus pentru cei care joacă fără bani...
 

hattrick33

Well-Known Member
Deci lumea cumpara la comerciant bonus de monede cladiri de fericire provizii unitati:)) astea sunt zilnic inseamna ca cineva le vrea nu? sau dece apar ? haha vaismar :)))
Si ca incepator sa ajungi sa cumperi trebuie sa strangi monezi asta inseamna sa joci si cand ai strans deja numai ai nevoie de 99% ce apare la comericant, populatie fericire astea erau acuma 10 ani... :)))
Ce ai nevoie primesti la cateva luni de zile ...
Pierdere de timp :)))
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
Sa nu va fie cu suparare, dar am observat, nu de acum, mai demult, ca tu esti gica-contra. Orice critica adusa jocului este repede atacata cu agresivitate de tine. Nu poate omul sa traga o... ca repede apari tu si arunci cu laturi. Spune-ne , daca esti platit pentru mizeria asta sau o faci benevol, pentru ca atunci este mai grav si este nevoie de medic. Cei care scriu , de multe ori scriu pentru ca nu mai suporta magaria, nu sa-ti citeasca comentariile pline de reprosuri inutile. Mai stai in banca ta, pentru ca nu vreau sa fiu banat iar !
eu cred ca o sa fii, pentru ca ti-am raportat postul de mai sus, pentru ca ai sugerat ca Proud are nevoie de consult medical
Asta e o acuza grava, care sper sa fie taxata, in acord, de admini :)
 

pison

Banat
Faptul ca acel user se ia de toata lumea nu este grav, nu e o problema, iar in momentul cand este pus la punct, hai sa il pedepsim, pentru ca a avut curaj, ca nu cumva sa mai apara vre-unul ca el sa ne faca cumva probleme.MIzerie, chiar o sa va las in pace cu foruul asta, pentru ca nu meritati atentie!
 

Dumi.

Well-Known Member
Faptul ca acel user se ia de toata lumea nu este grav, nu e o problema, iar in momentul cand este pus la punct, hai sa il pedepsim, pentru ca a avut curaj, ca nu cumva sa mai apara vre-unul ca el sa ne faca cumva probleme.MIzerie, chiar o sa va las in pace cu foruul asta, pentru ca nu meritati atentie!
perfect
 

pison

Banat
Nu stiu daca ati trait pe vremea comunistilor, dar forumul asta imi aduce aminte de acele vremuri. Nimeni nu avea voie sa comenteze la adresa conducerii, nu aveai voie sa critici sau sa-ti spui parerea. Imediat erai cenzurat sau marginalizat. Motivul '' a vorbit urat'' ''a jignit'' are un ''limbaj neadecvat'' erau motive care indepartau atentia de la adevaratul subiect, pentru ca totul sa fie roz si frumos. Singurii care mai fac asta sunt neomarxisti, dar cu mai putin succes. In consecinta , va urez mult succes cu acest forum, si sa nu mai aveti parte de useri care au curajul sa va strice ambianta
idilica in care va desfasurati activitatea.
 

dunbarton

Well-Known Member
V-ati infierbantat rau, si unii si ceilalti, dar nu argumentati suficient. E normal ca, daca cineva are nemultumiri, sa si le expuna aici, dupa cum este normal ca nu toata lumea sa aiba aceleasi nemultumiri si nu toata lumea sa fie de acord cu cei nemultumiti. Ce faceti aici este sa va contestati unii altora dreptul la opinie.

Sunt unii nemultumiti tot timpul, nu-i nicio problema, doar ca nemultumirea lor nu pare sincera atat timp cat continua sa joace; sunt altii care contesta tot ce se scrie pe forum, la fel, nu-i nicio problema, dar atunci de ce mai activeaza pe forum?
Chestia e ca jocul este luat prea in serios si ajungem sa ne reclamam unii pe altii pentru niste copilarii, sa ne jignim si sa ne contram, cand de fapt ar trebui sa ne amuzam de ceea ce nu ne convine si sa folosim niste cuvinte mai usor de digerat si un ton mai civilizat, chiar si atunci cand facem reprosuri sau exprimam nemultumiri.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Mie îmi place Comerciantul, pot procura de la el ce nu găsesc altfel. Dar ar fi fain dacă aș putea vinde la Comerciant și orice nu mai folosesc, de pildă Planuri pentru legendare, cele care mi se adună în stoc degeaba.
 
Sus