Concurs: Sfaturi despre FoE

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
întrebare.png


Dragi regi și regine,

Este timpul pentru un mic concurs care, în toată simplitatea sa, constă în a răspunde la 3 întrebări:

1. Care este epoca ta preferată și de ce?

2. Care este cea mai importantă Clădire legendară pentru un jucător nou și de ce?

3. Care este cel mai bun sfat pe care l-ai primit ca jucător nou?



Vă așteptăm răspunsurile în acest topic și veți fi înscriși automat în competiție. Aceste răspunsuri sperăm că îi vor ajuta pe cei care sunt mai noi în joc!

Toate înscrierile în concurs trebuie să fie postate în acest topic până pe 30 noiembrie la ora 23:59.


CÂȘTIGĂTORII VOR FI ALEȘI PRIN TRAGERE LA SORȚI.


Premiile

Premiul 1 = 600 de diamante

Premiul 2 = 400 de diamante

Premiul 3 și 4 = 200 de diamante fiecare


Regulile

  • Concursul se desfășoară în perioada 27 - 30 noiembrie 2022.
  • Se acceptă o singură postare cu răspunsuri fiecare participant, iar câștigătorii vor fi aleși prin tragere la sorți dintre răspunsurile complete (la toate cele 3 întrebări).
  • Doar mesajele postate în acest topic vor intra în tragerea la sorți.

Succes!

Echipa Forge of Empires
 

Regele-Leu

Member
1. cea mai buna epoca,din punctul meu de vedere,este Viitorul.de ce? ptr ca,parerea mea,in epoca asya v-ati pus toata priceperea acumulata in erele anterioare,iar cele de dupa,le-ati facut pe repede-inainte.
2.cea mai importanta cladire legendara ptr un jucator nou este Domul,ptr ca iti permite stocari de pf uri,fara pierdere,ajutor la colegi,si nu in ultimul rand,acces la medalii mai multe ptr deblocare teren.
3.ca jucator nou,nu s-a inghesuit nimeni sa-mi dea sfaturi,doar jigniri si mistouri.o recomandare am primit totusi,sa ma las de joc.
 

Attila360

Member
1. Epoca mea preferată este ”VIITORUL”, deoarece oferă ”Tancul pe pernă de aer”, cu al lui câmp de forță este o unitate de luptă foarte performantă.
2. Cea mai importantă clădire legendară pentru un jucător nou, este ”DOMUL”, deoarece oferă posibilitatea de a primi recompensă pentru contribuții la clădirile legendare ale vecinilor, prietenilor și membrilor ghildei din care jucătorul face parte (dacă este cazul), precum și asigură zilnic, dacă este cules, o cantitate considerabilă de bunuri pentru tezaurul ghildei.
3. Cel mai bun sfat pe care l-am primit ca jucător nou a fost să construiesc clădirea legendară ”DOMUL”.
 

suspansu

Well-Known Member
Epoca mea preferata este toate,pentru ca aici ne simtem bine cu toții! Referitor la clădire?????????? Mie îmi pace Transportor folosit ca si mijloc de deplasare pentru distractia de 1decembrie ziua Romăniei în locul trenului casei regale! Sprițul și manele astea ca sa fie veselieeeeeeeeeee merge numai in transportor! Ca raspuns la ultima întrebare ? Ce sfat sa dau noilor jucatori este ca sa stea calmi sa joace un lapte gros ,nouă pietre ,șotron ,barbut ,poker ,toate pe lovele!
 

Last Knight

Well-Known Member
1. Mie imi place LUNA LUI JUPITER pentru ca ofera cele mai multe puncte in cazul luptelor victorioase.
2. Cea mai importanta cladire legendara este DOMUL pt ca ofera bonus de PF-uri cand contribui la legendarele altor jucatori.
3. Sfatul cel mai bun pe care l-am primit a fost sa-mi crescc legendarele care ofera bonus pentru armata.
 

One Knight

Active Member
1-Luna lui Jupiter in Era Spatiala pt ca ofera cele mai mari bonusuri.
2-Armata de Teracota pt ca ofera 4 tipuri de bonusuri pt armate.
3-Sa am rabdare.
 

DenHviteGuden

New Member
1. Venus - cele mai bune unitati ofensive
2. Alcatraz; bonusul de atac/aparare se mai poate creste si in alte moduri, dar pentru unitati nu prea sunt variante.
3. "Creste Domul"
 

Dumi.

Well-Known Member
1.Cea mai buna era este cea care apare ca era noua, pentru ca te poti dezvolta ca spatiu in oras, iar stagnarea nu aduce nimic bun niciodata.
2.Cea mai importanta cladire legendara pentru un jucator nou este Domul, pentru ca, la cotizari, aduce puncte forge, medalii si planuri , atat de trebuincioase pentru un beginner.
3.Cel mai bun sfat primit, ca jucator nou, a fost : Pune si creste domul la level 80
 

GabiG

New Member
1. Fiecare noua epoca in care intri este importanta pentru ca aduce descoperiri si provocari noi. Daca ar trebui sa nominalizez una singura - aceasta este epoca bronzului, pentru ca atunci descoperi jocul sau ai parte de un nou inceput.
2. Probabil DOM-ul pentru plusul de recompense la ajutorul dat legendarelor altor colegi. Dar la fel de importante sunt si Templul Relicvelor, Frontenac, del Monte, Alcatraz, Cape...
3. Optimizeaza-ti orasul pentru cat mai multe pf si maximum de bonusuri in atac si aparare.
 

Mimar

Member
1 Era Viitorul
2 Legendara Domul
3 Dezvoltarea orașului, cucerirea teritoriilor de la harta, investiții în clădirile de atac, Alcatraz si Domul.
Si chiar a dat rezultate!
Spor la joc tuturor!
 

z0mb1e69

Member
întrebare.png


Dragi regi și regine,

Este timpul pentru un mic concurs care, în toată simplitatea sa, constă în a răspunde la 3 întrebări:

1. Care este epoca ta preferată și de ce?

2. Care este cea mai importantă Clădire legendară pentru un jucător nou și de ce?

3. Care este cel mai bun sfat pe care l-ai primit ca jucător nou?



Vă așteptăm răspunsurile în acest topic și veți fi înscriși automat în competiție. Aceste răspunsuri sperăm că îi vor ajuta pe cei care sunt mai noi în joc!

Toate înscrierile în concurs trebuie să fie postate în acest topic până pe 30 noiembrie la ora 23:59.


CÂȘTIGĂTORII VOR FI ALEȘI PRIN TRAGERE LA SORȚI.


Premiile

Premiul 1 = 600 de diamante

Premiul 2 = 400 de diamante

Premiul 3 și 4 = 200 de diamante fiecare


Regulile

  • Concursul se desfășoară în perioada 27 - 30 noiembrie 2022.
  • Se acceptă o singură postare cu răspunsuri fiecare participant, iar câștigătorii vor fi aleși prin tragere la sorți dintre răspunsurile complete (la toate cele 3 întrebări).
  • Doar mesajele postate în acest topic vor intra în tragerea la sorți.

Succes!

Echipa Forge of Empires
1. Viitorul Oceanic. Nivelul de progres și experiența acumulate m-au ajutat să particip eficient la toate activitățile și evenimentele, să contribui mai mult la puterea și prestigiul ghildei.
2. Consider că cea mai importantă clădire legendară pentru un jucător nou este "Statuia lui Zeus". Ca nou jucător este foarte important să încerci să ai o armată cât mai puternică. Fără o armată solidă nu poți cuceri teritorii și nu te poți implica în lupte cheie. Negocierea este bună dar... de multe ori prin luptă se tranșează mai ușor o anumită fază. :)
3. Alege înțelept clădirile legendare în care îți investești zestrea de PF.
 

Roya

Member
1. O epoca preferată nu am, fiecare are părți bune și mai puțin bune, ideea este sa nu rămâi blocat în una anume, pentru ca se pierde farmecul jocului.
2. Ca jucător începător, creste ți Zeus ! Prinzi puțină forță și încet, încet, cu răbdare iti dezvolți orașul.
3. FoE este un joc, tratează l ca atare!
 

Zenith

Active Member
1- Am două epoci preferate: Viitor și Luna lui Jupiter în Era spațială
In Viitor, cu un Dom nivel 80+, este de preferat să stai cât mai mult, să-ți crești clădirile legendare si să-ți consolidezi stocul de bunuri și puncte forge.
Eu am stat un an.
2- Un jucător nou este bine să facă parte dintr-o ghildă, pentru ajutor reciproc.
Observator este prima clădire importantă și apoi Domul, pentru bunurile donate la Tezaurul ghildei, bonusul la baza de suport a ghildei si bonusul personal la contribuțiile la alte clădiri legendare.
3- Ca nou jucător, am fost sfătuită să nu ies din Epoca fierului până nu cresc la nivel 10, cel puțin, ”tripleta de aur”: Zeus, Catedrala din Aachen și Castel del Monte.
Le doresc tuturor mult spor și să nu uite nicio clipă că acesta nu este decât un joc, care trebuie să ne apropie și nicidecum să ne dezbine. Fără patimă, fără frustrări !
 

Adrian CHR

Member
1. Care este epoca ta preferată și de ce?
R: Epoca mea preferata este Evul Mediu Mijlociu deoarece cladirile arata cel mai bine in aceasta epoca, toate au acelasi acoperis si impreuna cu drumul din aceasta epoca ii da orasului un aspect nobil.

2. Care este cea mai importantă Clădire legendară pentru un jucător nou și de ce?
R: Parerea mea este ca cea mai importanta cladire legendara pentru un jucator nou este Farul din Alexandria deoarece asa poti face si bunuri si provizii rapid fara a fi nevoie de alte cladiri, deci castigi spatiu.

3. Care este cel mai bun sfat pe care l-ai primit ca jucător nou?
R: Ca si jucator nou cel mai bun sfat a fost sa-mi cresc atacul in atac, cu atac mare poti face orice, EG, GBG, GVG, atacat vecini etc.
 

BlueWing

Well-Known Member
1- Moderna,- bonusurile pe armata au efectul cel mai evident, fiind o epoca mica, se simte!
2- Pentru un jucator nou cel mai important e Zeus-ul. Daca nu poti sa te bati,, faci Domul in cincinalul viitor! (cuvantul NOU e relativ!)
3- Evident "-fa-ti Dom-ul!" Din pacate prioritatile sunt o problema pe care multi o trec cu vederea!
 

geds

Active Member
1 Epoca preferata: viitorul virtual. aici sunt cele mai stabile si omogene si versatile trupe, se pot aborda cu ele chiar si trupe din ultimile ere. Comparativ pot spune ca viitorul este anost in privinta asta. In virtual se gasesc cele mai wow cladiri legendare pentru in privinta atacului si generozitatii.
2. pentru un jucator nou cea mai importanta cladire e Alcatraz. Chiar daca in timpse pot creste atac, dom si tot felul de chestii, fara Alcatraz se poate intarzia extrem de mult dezvoltarea orasului.
3 Creste Alcatrazul si atacul, apoi pune Domul si ridica-l la nivel 80. In tot acest timp evita tinerea decoratiunilor de 1*1 mai mult decat iti trebuie pentru incheierea misiunilor, harta si misiunea principala sa fie tinute la zi.la zi
 

john58

Well-Known Member
întrebare.png


Dragi regi și regine,

Este timpul pentru un mic concurs care, în toată simplitatea sa, constă în a răspunde la 3 întrebări:

1. Care este epoca ta preferată și de ce?

2. Care este cea mai importantă Clădire legendară pentru un jucător nou și de ce?

3. Care este cel mai bun sfat pe care l-ai primit ca jucător nou?



Vă așteptăm răspunsurile în acest topic și veți fi înscriși automat în competiție. Aceste răspunsuri sperăm că îi vor ajuta pe cei care sunt mai noi în joc!

Toate înscrierile în concurs trebuie să fie postate în acest topic până pe 30 noiembrie la ora 23:59.


CÂȘTIGĂTORII VOR FI ALEȘI PRIN TRAGERE LA SORȚI.


Premiile

Premiul 1 = 600 de diamante

Premiul 2 = 400 de diamante

Premiul 3 și 4 = 200 de diamante fiecare


Regulile

  • Concursul se desfășoară în perioada 27 - 30 noiembrie 2022.
  • Se acceptă o singură postare cu răspunsuri fiecare participant, iar câștigătorii vor fi aleși prin tragere la sorți dintre răspunsurile complete (la toate cele 3 întrebări).
  • Doar mesajele postate în acest topic vor intra în tragerea la sorți.

Succes!

Echipa Forge of Empires
1,Marte are cele mai bune unitati de armata si legendare bune 2,Zeus deoarece marete usor putere armatei 3,Sa fie organizat si sa fie atent in relatiile cu prietenii de pe acest joc
 

john58

Well-Known Member
1,Marte are cele mai bune unități de armată și legendare bune
2,Zeus deoarece mărește ușor putere armatei
3,Să fie organizat și să fie atent în relațiile cu prietenii de pe acest joc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus