Cum se pedepseste BUG-using-ul? Pt o ghilda intreaga?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Mickey13

New Member
1606690798594.png
Initial, am vazut aceasta eroare acum vreo luna, dar am crezut ca-i una vizuala. Se pare ca nu... Si este folosita de aceeasi ghilda! Ciudat este ca azi (29.11.2020), au mai avut-o inca o data. Un BUG de care s-au folosit cu varf si indesat. Iar cand este vorba de o ghilda care foloseste in interes propriu luptele GBG, blocand alte ghilde sa lupte corect, este prea mult! Deja este prea de tot!
Am inteles, Oracol&Fusion = love forever! Dar si acum si gandacii sa intre in cardasie cu ei? :))))
 

Mickey13

New Member
Sectorul alb a fost cucerit inaintea "movului" si, cu toate ca NU mai sunt sectoare mov cu granita comuna, luptele au ramas. Ceea ce contravine regulilor jocului. Iar luptele respective au ramas pana cand a fost cucerit sector nordic (cel cu verde). Apoi au luat si sectorul alb, dand doar diferenta de lupte.

NU stiu cum se intampla, dar in aceeasi zi, ceva mai devreme, aceeasi ghilda a avut parte de acelasi "tratament" preferential!
 

capitan222

Well-Known Member
Daca ti se pare un bug faci tichet la suport cu serverul unde joci ,ghilda respectiva ,etc si le explici bugul aici putem da doar informatii.Daca chiar este un bug sau o incalcare a regulilor jocului atunci ghilda ar putea fi dizolvata.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
cu toate ca NU mai sunt sectoare mov cu granita comuna, luptele au ramas.
În partea stângă este un sector mov care atinge cu un colț sectorul alb. Nu te mai obosi degeaba. :) Dacă eu am văzut colțul ăla, sigur îl văd și cei de la INNO. Îți vor da aceeași explicație.
 

Dragon X

Well-Known Member
Din poza asta nu înțeleg despre ce "eroare" e vorba. Poți să explici mai concret, te rog?
Pai cum nu se vede eroarea ?De ce rămâne asediul pe sector atâta timp cât nu are invecinare , iar luptele rămân când se deblochează sectorul , chiar nu știți Gbg ?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Tu ții capra de coarne și încă mai zici că e ciută?
Ai poza aici sus, de ce mă mai întrebi pe mine dacă sunt sigur?
 

Dragon X

Well-Known Member
Hai sa îți mai spun una dacă ești asa sigur ...taberele și capcanele de ce nu funcționează când este in colț dacă este invecinare ?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Îmi pare rău, dar aici în poză nu văd tabere sau capcane. Subiectul era despre sectoare învecinate și de ce au rămas luptele adversarului pe un sector ocupat de altcineva. Ai explicația logică: sectorul mov are un punct comun cu sectorul ocupat de alb.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
.... Pardon, ale cui tabere și capcane nu funcționează? Unde nu funcționează? De unde știi că nu funcționează? Răspunde te rog la aceste întrebări strâns legat de acest subiect și de poza de mai sus.
 

Dragon X

Well-Known Member
.... Pardon, ale cui tabere și capcane nu funcționează? Unde nu funcționează? De unde știi că nu funcționează? Răspunde te rog la aceste întrebări strâns legat de acest subiect și de poza de mai sus.
Pai dacă spui ca are invecinare (In Colț )ar însemna sa pot ataca in diagonala iar taberele și capacanele sa fie luate in considerare dar nu sunt ,Cum îmi poți explica asta dacă spui ca este invecinare ? De ce nu lăsați mereu asediile asa in diagonala sa se atace și cade asediul mereu iar asta nu cade ?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Cine să atace pe cine? Ale cui capcane? Că subiectul ăsta a fost deschis de alt jucător. Vorbește pe exemplu concret, pe poza de la început.
 

Dragon X

Well-Known Member
Acuma te rog sa îmi răspunzi ? De ce nu pot ataca un sector in diagonală? Dacă îmi spui ca are învecinate in colț ? Atunci nu ar trebui ca pot ataca și să mi se ia ,taberele și capcanele in considerare ? Pentru ca susții atât de mult ca are învecinare și ca pot ataca ,dacă asediul rămâne ar trebui sa fie și posibil de atacat .Mulțumesc
 

Dragon X

Well-Known Member
Ma las păgubaș , ori nu vrei sa intelegi ori ai înțeles dar nu știi ce răspuns sa îmi dai ? Nu cred ca este atât de greu ce îți spun ,dacă știi gbg .mulțumesc oricum am ieșit
 

Popocatepetl

Well-Known Member
În continuare scrii pe un subiect deschis de altcineva. Nu am cum să înțeleg. Fă și tu poză cu situația concretă și trimite la suport.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus