Cum se pedepseste BUG-using-ul? Pt o ghilda intreaga?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Popocatepetl

Well-Known Member
Revin la întrebarea din titlu. Ce înseamnă "bug-using"? Și de ce nu a răspuns până acum nici un moderator, dacă se pedepsește sau nu?
În altă ordine de idei, o ghildă care nu observă un bug și acționează pe un sector pentru că îi permite jocul, de ce să fie acuzată de bug-using? Nu e cam dur?

Propun să se deschidă un thread special pe forum unde să se posteze toate cazurile, măcar să vedem cât de des se întâmplă.
 

DamianTudor20

New Member
ma gandesc ca daca ghilda Oracol in alianta cu Fusion nu a fost infranta niciodata pe GBG incercam sa o bagam la bug-using? cum noi ne pierdem timpul sa avem grija de scuturi si sa luptam cu celelalte ghilde puteti si voi ...asta nu inseamna ca folosim buguri ... daca jocul nu functioneaza corect de ce sa acuzam o ghilda?
normal din aceste 2 poze ar fi trebuit sa se piarda acele lupte
 

Dumi.

Well-Known Member
e clar bug, nu e vina niciunei ghilde
acolo luptele trebuiau sa dispara
cat despre suprematia oracol-fusion, mai vedem in curand :))))
 

Dragon X

Well-Known Member
Voi tot ziceți că pe colț nu e graniță... Dar uite aici al doilea exemplu în poza asta pusă de Proud ultima se ating sectoarele pe colț...
Învață sa joci gbg și după aceea poți comenta , mai citește regulamentul , chiar nu vrei sa intelegi ca nu are treaba colțul , este vorba doar de invecinare ,colțul nu se pune asta asa pt cunoștințele tale dacă nu ai apucat sa le înveți
 

Dumi.

Well-Known Member
ia ziceti voi, aici ce adiacenta mai este?
vre-un colt, vreo muchiutza? :))
beneficiar de soi, tot ghilda oracol
incep sa ma intreb..... :)))
 

Atașamente

  • adia.jpg
    adia.jpg
    269,5 KB · Vizualizări: 13

Dumi.

Well-Known Member
pai a dat lupte dar nu a apucat sa ia, pentru ca noi am luat in stanga si au pierdut adiacenta
eh, cand am luat in stanga, acele lupte trebuiau sa dispara
te-am dumirit?
e vorba de serverul E
 

Dragon X

Well-Known Member
Ai scris si pe E pe chat acelasi lucru nu mai bine faci tichet si ti se rezolva problema?
Pai nu prea se rezolva am făcut și tiket, au spus mulțumesc de informație și ca vor transmite mai departe la Developerii jocul , iar acest Bug continua, și ce este ciudat ca este vb de aceiași ghilda ,
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Pune-ți oamenii să aibă grijă de sector, chiar dacă rămân luptele acolo să nu mai poată lua sectorul. Sau când îl luați voi prima oară, luați-l mai repede să nu mai apuce ei să dea luptele alea care rămân.
Să mor io sunteți ca Dan Petrescu când pierde mereu se plânge că nu a primit 11 m...
 

Dumi.

Well-Known Member
mucule tu esti aiurea rau
tot ce ai scris un post mai sus, ai aberat total
adica ce pana mea de grija vrei sa am la un joc?
sa fiu atent si la buguri?
ai innebunit?
te vad al dracu asa
merei ai ceva acid de comentat la orice posteaza oricine
omule e un bug!!!
trezeste-te
sau mai bine culca-te
deja se satura omul de tine
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Artanis ați postat pe forum deja 3 situații cu problema asta. De câte ori ați făcut tichet la suport? Și cine credeți că vă rezolvă pe forum?
 

Dumi.

Well-Known Member
s-au facut cca 70 de tichete
erau facute cand am postat aici
deducem de aici ca nu am postat aici ca sa cer cuiva rezolvare prin forum, ci doar ca sa se stie ca e un bug care circula in lumea GBG [mai ales cand e vorba de oracol...ei au avut parte benefica de acest bug de 2 sau 3 ori deja]
 

Dumi.

Well-Known Member
Artanis ați postat pe forum deja 3 situații cu problema asta. De câte ori ați făcut tichet la suport? Și cine credeți că vă rezolvă pe forum?
pai ori fi fost de 3 ori dar ceilalti au postat din ghilde diferite de aceea in care sunt eu :)
incepe sa fie ciudat, nu? :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus