Discuţii despre era industrială

  • Autor subiect infliction24
  • Data de început

DeletedUser

Guest
A observat cineva cum merg vânătorii de munte? PÂŞ PÂŞ! :)
 

DeletedUser5427

Guest
sunt cam slabuti vanatorii de munte , eu ma asteptam la mai multa forta din partea lor .:mad:
 

DeletedUser

Guest
Buna am si eu o intrebare legata de cladirile legendare din Era Industriala.

Aveti idee daca si la acestea se vor modifica bonusurile pe viitor?

Sa stiu si eu daca merita sa bag diamante in ele.
De ex. la Capitoliul" ca vad in aceasta cladire un mic benificiu.

Dar daca si la asta se scade bonusul ca in trecut la Deal ... atunci chiar bag bani degeaba in cladire ...

O zi buna tuturor.
 

DeletedUser

Guest
vanatorii de munte au avantaj in plus distantza de la care pot ataca, dar au atac mai slab ca si jandarmii :).
 

DeletedUser3255

Guest
distanta de tragere, apararea si lipsa pierderilor de ravansa ajuta mult...
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare doar mie, sau noul continent seamana izbitor cu Statele Unite ? :)
 

DeletedUser216

Guest
Mi se pare doar mie, sau noul continent seamana izbitor cu Statele Unite ? :)

Nu ti se pare, banuiesc ca asta a fost si ideea... Daca ai observat proprietarul este un amerindian si te bati cu arcasi calare si razboinici... Imi place ca au vrut sa dea putina credibilitate povestii..
Ar fi frumos daca mai tarziu chiar vor face ceva si pe ideea cu piratii si vor implementa America Centrala in jurul acestei teme...
De fapt pentru varianta finala a jocului cred ca ar fi frumos sa renunte la harta initiala si sa faca hartile in functie de era si de situatia geo-politica reala a erei respective. Eventual sa fie mai multe variante si sa dea posibilitatea fiecarui jucator sa aleaga o cale.(de ex daca esti in Asia Mica sa poti sa alegi intre Africa, Europa sau Asia) iar in ultimul teritoriu de pe harta aferent erei respective sa fie o cladire speciala care sa dea un anumit bonus mai insemnat pentru oras cum dau acum cladirile legendare (gen populatie sau atack/def, etc.) Cu asta ar motiva toti jucatorii sa cucereasca hartile pana la final.
Un algoritm ca cel de mai sus cred ca ar face jocul mult mai interesant de jucat si mult mai variat pentru fiecare jucator in parte, chiar posibil sa nu fie la fel pentru 2 jucatori care sunt vecini...
Desigur ca ar trebui regandit o mare parte din sistemul actual dar va fi mult mai interesant...
 

DeletedUser4260

Guest
Sper ca in era progresista sa vedem o alta conceptie si cladirile legendare sa ofere altceva ca de populatie ne dau destula casele :)
 
Sus