Discuţii despre era industrială

  • Autor subiect infliction24
  • Data de început

maketi

Well-Known Member
Presupun ca vom avea o cladire culturala care va putea fi cumparata pe diamante , palatul(ev mediu tarziu) si circul(coloniala) au costat cate 500 de diamante ,aveti idee daca cladirea culturala din era industriala va costa tot 500 de diamante ?
 

DeletedUser

Guest
servus

muzeul stiinetelor naturale - 3200, 6*4, 500 da

ms
la buna vedere
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1279

Guest
Nu se stie exact ora dar cel mai probabil in jurul pranzului.
O zi frumoasa!
 

DeletedUser2486

Guest
Nu se ştie ora exactă,cert este că mai durează puţin până va fi implementată. :)
 

DeletedUser

Guest
eu cred ca deja a fost o tentativa nereusita de introducere
am avut parte de o intrerupere si apare la versiune data de azi dar nimic nou inca
 

DeletedUser1279

Guest
Asa cum a spus si Simona, introducerea noii epoci va fi precedata de un scurt update de traduceri. Asta poate cauza mici intreruperi pe joc.
 

DeletedUser

Guest
traducere la ce?
se introduce era industriala si abia apoi se traduce
 

DeletedUser

Guest
servus

cine vroia ziduri... are acum in industriala =))

ms
la buan vedere
 

DeletedUser

Guest
300.000 respectiv 150.000 provizii cerute sa deblochezi primele doua cercetari din era industriala.... scump domnle scump :)), in rest celelalte cercetari cer intre 5000 si 80.000 monezi sau provizii, sunt mai acceptabile ca primele doua :).
 

DeletedUser216

Guest
Doar 2 expansiuni? Este ce-a mai saraca in expansiuni era de pana acum desi cere cel mai mult spatiu de dezvoltare a orasului :(
Martore iar ai terminat era inainte sa inceapa? :laugh:
 

maketi

Well-Known Member
Daca a deblocat cineva vanatorii de munte poate sa ne dea niste caracteristici ? La puscasi avem asa :

atac : 38
aparare : 25
amplitudine : 8
deplasare : 12
bonus pt atac : +9 stanci
+15 vs arma grea corp la corp
bonus pt aparare : +15 vs arma grea corp la corp

Am gasit intre timp raspunsul al intrebarea mea aici :http://forum.beta.forgeofempires.com/showthread.php?544-Some-statistics-regarding-military-buildings-and-their-units

e interesant ca vanatori de munte -echivalentul jandarmilor si culasa - echivalentul grenadierilor au capacitatea sa traga de la distanta - pe o raza de 6 patratele de harta(nu stiu denumirea exacta )
 
Ultima editare:
Sus