Discuții despre Începerea Câmpurilor de luptă ale ghildelor

DeletedUser12499

Guest
Bună ziua,
Noua optiune va fi disponibilă si pe telefon ?
 

BraveWww

Well-Known Member
"Vă anunțăm cu bucurie sosirea noii opțiuni PvP: Câmpurile de luptă ale ghildelor!"
PvP=Player vs Player,dar din toata explicatia am inteles ca este o implicare a ghildei si o organizare mai buna intre membrii.Pare un coctail GvG+EG,ornat cu diferite castiguri.Probabil ca dupa implementare ne vom "prinde" de toate aspectele,"teoria ca teoria dar practica ne omoara":)
Resetarile la 4h sigur vor anihila plictiseala instalata in randul jucatorilor "martieni".
Daca nu aduce si buguri,pare a fi cel mai reusit lucru de cand sunt jucator FOE (7 ani)
 

DeletedUser3362

Guest
Buna ziua !
La calcularea initiala cand se atribuie pentru prima data Liga intra in calcul si activitatea de la expeditia curenta?
GBG incepe Joi in 14 Noiembrie. Daca ghilda in care sunt ( Pendragon serverul D) termina EG Miercuri(in data de 13 noiembrie) acest lucru va fi luat in considerare cand se face calculul initial si se atribuie Liga pentru prima data?

La FAQ scrie ca unul dintre criterii este activitatea la EG in ultimele doua saptamani dar aici intra in calcul si o Expeditie neterminata(fiindca EG se termina Lunea oficial) ?

Exista o Liga maxima ce se poate atribui initial spre ex Liga Gold a fost pe serverul Beta sau se poate atribui si o Liga mai avansata ori poate chiar sa incepem mai de jos?

Multumesc !
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Conform coordonatorilor jocului, la amplasarea inițială în ligi se ia în calcul activitatea în ultimele 14 zile calendaristice.
 

DeletedUser7314

Guest
Ideea este buna , dar aplicata foarte aiurea. De exemplu: bonusurile armatelor pe care le ataci sunt EXAGERAT de mari. Aceste bonusuri cresc cu fiecare lupta pe care o dai. La al doilea sector atacat la lupta 14 din 40 deja bonusul armatelor de aparare este de 760%. E ridicol! Cat trebuie sa ai bonus sa poti trece . Nu inteleg de ce au mai introdus asta daca nu poti sa treci prin lupta de 2 sectoare . Inca o data , parerea mea este ca bonusurile sunt EXAGERAT de MARIIIIIIII !
Poate aude cine trebuie.
 

DeletedUser7516

Guest
Intradevar bonusurile armatelor sunt exagerate. Se numeste campul de lupta al ghildelor dar cu aceste bonusuri nu vor putea duce lupte decat 1 sau 2 din ghilda si asta din ghildele mai mari.. Din ce in ce mai multe optiuni in joc doar pentru jucatorii mai mari pierzandu-se esenta jocului. Cum sa mai ai pretentia la jucatorii mai mici din ghilda sa fie activi pe GvG sau Campul de lupta daca ei nu au nici o sansa la lupte.
 

DeletedUser12568

Guest
@pison nu este facut sa dai lupte la infinit pana iti toci toata armata si toate bunurile ci trebuie sa dai moderat pana la urmatorul calcul care va fi probabil la 12 noaptea cand se reseteaza Uzura. Eu in coloniala cu un bonus de 136% atac si 91% aparare, duc lejer 19 lupte pe zi, fara pierderi prea mari. Mi se pare foarte rezonabil.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Bonusul armatelor inamice crește odată cu uzura, care se resetează la miezul nopții. Noua caracteristică este gândită astfel încât nu doar un membru sau doi ai ghildei să participe, și nu doar într-o zi. Cu cât sunt mai mulți cei activi, și fiecare luptă zilnic, până când le crește uzura, cu atât ghilda are mai mult succes.
 

DeletedUser7314

Guest
Da, este gandita ''bine'', eu cu bonus 403 nu am reusit sa cuceresc decat un sector si jumatate, iar altii, incepatori fiind au cucerit 3 sau 4, pentru ca ati gandit ''bine''. La cei din epocile inferioare bonusul din aparare al armatelor atacate poate fi 800, dar nu se compara cu 800 din marte! asa ca ...ati gandit ''bine"
 

Vali

Well-Known Member
Introduceti un tooltip sau intr-una din ferestre, sa se poata afisa evolutia fiecarui membru pe provincia in curs de cucerire...
Daca exista deja, eu n-am gasit-o, daca nu exista ar fi bine sa poata fi vazut cu cat a contribuit fiecare membru pe provincia X. Exact ca in clasamentul general, unde se afiseaza fiecare membru, cate negocieri, cate lupte. Apropo, asa ar trebui si in EG afisat, sa se vada clar cine ce anume foloseste :)

A... si cand te misti cu mouse-ul pe deasupra provinciei, afisati numele, sa nu mai fim bnevoiti sa intram pe provincie sa ii vedem numele.

PS: Urata culoare ati ales la forum, mult mai simpatic inainte! (Am sa scriu asta pana o schimbati, in fiecare postare :))))))) )
 

DeletedUser7314

Guest
Azi , am mai descoperit ceva ( inca o magarie). Softul jocului a observat ca nu am putut sa trec de o anumita configuratie a armatei de aparare , si mi-a pus aceeasi armata de 6 ori la rand (am negociat pentru a trece) s ibineinteles ca de fiecare data cu bonus mai mare. Ce nu inteleg dezvoltatorii este ca noi aici intram sa ne destindem, si nu sa ne creasca tensiunea din cauza ca vor neaparat si prin orice mijloace sa produca cat mai multi bani. Astea fiind zise, am ajuns la concluzia ca aceasta noua extensie pe care abia o asteptam , este un esec grandios!!! Daca am deranjat pe cineva imi cer scuze, dar starea de nervi provocata este deosebit de mare.
 

DeletedUser7314

Guest
Si inca ceva: sa-mi explice si mie cineva mai luminat , cum este posibil ca o ghilda al carei cel mai avansat jucator are bonus 120% , a reusit sa castige 13 provincii, iar eu cu 393% abia 4. Lamuritima va rog ca nu inteleg. As fi recunoscator.
 

Dumi.

Well-Known Member
393% e un atac bunicel pentru expeditia ghildei, dar la GBG se infunda rapid...e mic rau [acum depinde si ce aparare ai cand ataci]
daca ghilda din care face parte colegul cu bonus de 120% e activa si isi aduce toti playerii cu uzura zero la timp, iar tu dai singurel acolo...atunci se explica.
In alta ordine de idei, cele 10 zile de turnir mi se par cam multe.... era mai normal sa fi durat 7 zile
pierd foarte multe bunuri pentru recompense cam...subtirele....
 

Dumi.

Well-Known Member
cate din ghildele concurente urca in liga superioara si cate cad in liga inferioara?
 

DeletedUser12568

Guest
Ceea ce nu este corect, este modul de distributie al ghildelor pe Campul de lupta. Daca am o ghilda activa de 20 de insi si serverul ma pune adversar cu o ghilda activa cu 40 de insi, pentru ceilalti este de doua ori mai simplu sa cucereasca un sector. Au si tezaurul mai bogat cu siguranta, ca sunt 40 jucatori care contribuie la tezaur nu 20, si nu simt acele costuri pentru constructiile de pe sectoare asa cum le resimte o ghilda mai mica. Ar trebui facut exact ca la Expeditia Ghildelor, adversarii sa fie cu un numar aproximativ egal de jucatori.
 

DeletedUser7516

Guest
Daca ar fi corecte si bonusurile armatelor din GvG sau Camp ar fi ceva . Dar asa ne multumim cu ce putem . Eu unul cu 440 atac si 192 aparare pe atac iau o liniuta armatei cu 225 atac si 225 aparare iar ei imi iau 3 liniute minim.
 
Sus