Discuții despre Arena PvP

BraveWww

Well-Known Member
" După cercetarea tehnologiei „Mercenari” din schema tehnologică (disponibilă în Evul Mediu timpuriu) "
Deci cei din ere superioare se intorc sa faca cercetarea in EMT?
 

Vali

Well-Known Member
" După cercetarea tehnologiei „Mercenari” din schema tehnologică (disponibilă în Evul Mediu timpuriu) "
Deci cei din ere superioare se intorc sa faca cercetarea in EMT?

Ai trecut de ea, cum sa te mai intorci?! Nu e o cercetare care sa nu fie legata de urmatoarele, cum sunt unele cercetari din grila.. Ca sa treci din EMTimpuriu in cel Mijlociu trebuie sa treci prin Mercenari.
Dupa cum vezi, eu n-am mai trecut atunci prin "Case cu etaj", nu era necesar.
Cand se va activa, cu siguranta va aparea o iconita cu fundal galben, cum e in dreptul cercetarii "Economie", care informeaza asupra Arenei.

Mercenari.png
 

Dumi.

Well-Known Member
Din cate am vazut, cand cei mici lupta [si castiga] impotriva celor mai avansati in era, obtin mai multe puncte. Cum facem noi cei care suntem deja in ultima era si nu avem in cine da ca ere superioare?
 

Dumi.

Well-Known Member
si vreau sa mai stiu daca armata de aparare a orasului in arena pvp apare cand dau GVG si GBG
ca daca da.....e de rau [atata vreme cat, daca scoti armata aceea din aparare, esti descalificat]
 

pison

Banat
Salut!
Nu stiu daca ati observat, dar unitatile adverse nu mai ataca intai banditii si apoi celelalte unitati! Din contra acum ataca cu predilectie unitatile principale , dupa care banditii. Eu cred ca nu este corect ca regulile de pana acum sa fie schimbate , mai ales fara sa fim anuntati! Sau s-a anuntat acest lucru si nu am fost eu atent?
 

Dumi.

Well-Known Member
Salut!
Nu stiu daca ati observat, dar unitatile adverse nu mai ataca intai banditii si apoi celelalte unitati! Din contra acum ataca cu predilectie unitatile principale , dupa care banditii. Eu cred ca nu este corect ca regulile de pana acum sa fie schimbate , mai ales fara sa fim anuntati! Sau s-a anuntat acest lucru si nu am fost eu atent?
Tactica asta este usor de contracarat: nu mai bagi banditi in armata cu care ataci. Desigur bonusurile incep sa conteze la faza asta. Nu stiu cat de corect sau incorect este, dar ce pot sa spun este ca si la atacurile de pe provincii e aceeasi tactica. Si mai pot sa spun ca....pentru toti este la fel, so! ...
 

Gabi Petre

Well-Known Member
Bună !
Vă rog frumos dacă mă poate ajuta cineva referitor la cum poate fi activată ARENA PvP. Mulţumesc frumos cu anticipaţie.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
alut!
Nu stiu daca ati observat, dar unitatile adverse nu mai ataca intai banditii si apoi celelalte unitati! Din contra acum ataca cu predilectie unitatile principale , dupa care banditii. Eu cred ca nu este corect ca regulile de pana acum sa fie schimbate , mai ales fara sa fim anuntati! Sau s-a anuntat acest lucru si nu am fost eu atent?
Odata cu inaintarea in erele superioare rolul banditului in lupta nu mai este asa de atractiv.In aceasta situatie jucatorii din erele inferioare sunt clar defavorizati,acestia fiind invatati sa foloseasca foarte mult in lupta banditi.
Dar asa cum se zice, invatul are si dezvat ,te adaptezi.
Totusi cu atentie in ati pozitiona trupele in atac ,poti obtine rezultate bune si daca ataci cu banditi.
 

Vali

Well-Known Member
Mda, eu cred ca ma opresc din Arena PvP... e mult prea desincronizata fata de luptele din EG sau GbG.. Nu se poate ca un oponent cu procente mult mai mici decat ce am eu sa castige!
In plus, (1) faceti ceva sa putem vedea in reluare lupta! Sunt curios si eu cum naiba de a castigat ala, atata timp cat imi apareau in dreptul lui niste procente foarte mici in comparatie cu ale mele!
In plus (2) in Jurnal afisati un semn distinctiv pentru luptele primite fata de luptele date, sa stim si noi ce lupte am dat, si le-am castigat sau pierdut, si ce am primit, si am castigat sau pierdut! Acum sunt la gramada!
 

Vali

Well-Known Member
Parerea mea e sa se angajeze noi testeri la Inno, pentru ca cei prezenti sunt putin "dezacordati", exact ca actualul PvP. Probabil sunt prea putini, si cred ca majoritatea din afara Romaniei! :D
Nu pot sa spun ca e cel mai mare esec, n-am termenul de comparatie! Dar oricum, faptul ca s-a reintrodus in joc dupa atata timp cu astfel de "gap"-uri, de incepatori, mi se pare putin jalnic... adica erau totusi niste optiuni de start la care trebuiau sa se gandeasca, cel putin unu din testeri, ca sa nu zic din angajatii care isi iau o gramada de bani... Mda, "spumos", ce sa mai zic?! :)))
 

TOMITA0001

Well-Known Member
pvp arena, aka cel mai mare esec al inno games
Ca in totdeauna vor fi si plusuri si minusuri,ramane de vazut pe parcurs daca vor face unele ajustari.
Asa cum spune si Vali, nu inteleg cum un jucator din aceiasi era cu mine si cu un bonus de aproape 10 ori mai mic ca al meu poate sa treaca de defensiva mea.
Cat priveste clasamentul general ,poate sa-mi explice si mie cineva cum poate cineva din erele inferioare sa ajunga in primii 50 de jucatori,ca sa nu mai zic mai sus si astfel sa acceada la premii mai mari?Poate ma insel,dar pare un pic discriminatoriu.Un clasament pe ere cred ca era suficient,dar ma rog, este o parere.
De premii ce sa mai vorbesc, sunt asa cum sunt.Eu cand vad la premii fragmente din altarul cunoasterii sau fantana dorintelor ma apuca lehamitea.
 

Dumi.

Well-Known Member
Deci mai spun odata ce s-a spus mai sus. Daca dati cu o trupa sau doua trupe si restul banditi, o sa mancati bataie pe coaja de fiecare data, indiferent de bonusuri pentru ca inamicul ELIMINA PRIORITAR TRUPELE, dupa care va omoara toti banditii :)
E simplu si e negru pe ... crem...
Daca bagati banditi si mai dati si pe auto, asteptati-va la esec total, indiferent de bonusuri.
Daca vezi ca papi bataie, nu incepi sa cauti scuze, ci te adaptezi [in cazul asta, skimbi armata :) ]
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Deci mai spun odata ce s-a spus mai sus. Daca dati cu o trupa sau doua trupe si restul banditi, o sa mancati bataie pe coaja de fiecare data, indiferent de bonusuri pentru ca inamicul ELIMINA PRIORITAR TRUPELE, dupa care va omoara toti banditii :)
E simplu si e negru pe ... crem...
Daca bagati banditi si mai dati si pe auto, asteptati-va la esec total, indiferent de bonusuri.
Daca vezi ca papi bataie, nu incepi sa cauti scuze, ci te adaptezi [in cazul asta, skimbi armata :) ]
Nu am banditi in trupele de atac si nici in cele de aparare si tot am pierdut la un jucator cu un bonus net inferior.
Am si eu ceva experienta ,nu fac greseli infantile .Cand vad ca un lucru nu merge ,nu insist in prostie.
 

Dumi.

Well-Known Member
mi-e teama ca trebuie sa dai mai multe detalii
sa vedem ce bonusuri ai tu, ce bonusuri are inamicul si ce trupe ai folosit in lupta tu si ce trupe inamicul
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Cu ce trupe am fost atacat ,nu am de unde sa stiu,dar atat timp cat eu am bonus 995% si trupe din era postmoderna iar atat eu cat si atacatorul suntem in progresista........ Bonusul lui (bonus defensiv)unu ridicol de mic in comparatie cu al meu.............!
Cand are in oras 9 cladiri legendare amarate din care doua ii ofera bonus militar ....in fine...
 
Sus