Discuții despre Evenimentul de Halloween 2021

DeletedUser

Guest
Pe mobil, dovleacu' ăla din dreapta-sus chiar trebuie să fie așa mare? Acoperă 1/3 din 1/3 de ecran... :D
 

Dumi.

Well-Known Member
am fugit de seturi de cand ma stiu pe foe [singurele seturi ok au fost gradina de ciresi, dar cu sakura in loc de elesteul nisigoky, la fel si lanurile de grau, dar fara hamarul ala inutil] asa ca astept casa groazei si tot ce e legat de ea :)))
 

DeletedUser

Guest
Am remarcat că echipa dezvoltatoare a jocului are tendința de a-și explica evenimentele și mini-jocurile (sau mecanica lor) abia la 2-3-5 zile după ce aceste au început (iar jucătorii noi/neexperimentați și-au cheltuit deja resursele aiurea), așa că poftim de pe acum un video explicativ foarte util:

 

Mad Spider

New Member
"Vă așteptăm părerile și întrebările legate de noul eveniment aici"

@admini forum
Vedeti ca link-ul din spatele "aici"-ului nu te aduce la acest post, ci te intoarce pe acelasi subiect (de la rubrica anunturi).
 

Vali

Well-Known Member
Intrebare, pentru ca nu scrie nicaieri: Se pot jefui aceste cladiri din Circul groazei?
 

Dumi.

Well-Known Member
daca e motivabil si nu motivezi, te arde [vezi expresul ca taciunele de ex]
daca motivezi, nu mai poate jefui
ferma de ex nu e motivabila si te arde la ea orice ai face , daca are productia gata
 

Vali

Well-Known Member
Deobicei, in pagina wiki a jocului, scriu daca cladirile sunt jefuibile sau nu... La astea nu scriu nimic.
Si da, sunt si care nu se motiveaza si se pot jefui.
 

pison

Banat
Cel mai de C.... eveniment la care am participat din 2013 pana acum. Nu este posibil, decat daca sunt facute manareli, sa cheltui 1195 de tichete intr-o zi si sa nu obtii nici macar o data recompensa zilei, cu toate ca am distrus la dovleci de nu le mai tin socoteala! O bataie de joc. Astfel de intamplari te fac sa-ti fie greata !
 

DenZyls

Member
Esti copil mic. Eu din 2300 de tichete nu am nimerit deloc premiul zilei.
Sa stai sa faci un event intreg pt nimic efectiv (circul ala e total inutil) iti lasa un gust amar. Asta e rasplata ca jucam si ne implicam atat: bataia de joc al unora care sunt preocupati doar sa gaseasca noi metode sa ne determine sa bagam bani iar satisfactii din ce in ce mai rare. Oricum avem un spatiu f limitat , era greu macar sa avem o mica satisfactie ca macar nu am facut un event degeaba?
Rusine
 

JonnyX07

Member
propun marirea procentajului/sansei de castig la premiul zilei,,,din 1200 de jetoane n-am luat nici macar un singur pachet la azil...credeti ca asa voi apela la card? va inselati amarnic FOE...
 
Mda, subscriu la cele de mai sus... Eu din toate jetoanele acumulate, inclusiv cele 666 de azi și cele câștigate din misiunile de la jucării am obținut 3 premii zilnice. Un eveniment care s-a vrut a fi de groază dar este doar îngrozitor, cu un set de clădiri de asemenea îngrozitor și care va ajunge pe taraba unui comerciant la fel de îngrozitor :rolleyes:
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Esti copil mic. Eu din 2300 de tichete nu am nimerit deloc premiul zilei.
Sa stai sa faci un event intreg pt nimic efectiv (circul ala e total inutil) iti lasa un gust amar. Asta e rasplata ca jucam si ne implicam atat: bataia de joc al unora care sunt preocupati doar sa gaseasca noi metode sa ne determine sa bagam bani iar satisfactii din ce in ce mai rare. Oricum avem un spatiu f limitat , era greu macar sa avem o mica satisfactie ca macar nu am facut un event degeaba?
Rusine
Joci jocul ăsta ca un drogat, urmărești înnebunit eventuri să nu cumva să scapi vreunul, îți faci orașe pe toate lumile posibile ca să ciupești diamante de peste tot, faci febră 41 dacă nu știi dinainte misiunile la eventuri, îți instalezi "discord" sau alte porcării să nu cumva să lipsești de la "marile bătălii" ale ghildei, îți pui ceasul să sune ca să nu cumva să te jefuiască careva de 5 punctulețe înainte să culegi, că faci icter mecanic....și tot tu te plângi ca și cum cineva te obligă să faci toate astea!

Păi lasă, frate, telefonul din mână și Apucă-te de traforaj sau crescătorie de albine! Fă ceva să-ți placă și nu te mai martiriza singur.
 

pison

Banat
Joci jocul ăsta ca un drogat, urmărești înnebunit eventuri să nu cumva să scapi vreunul, îți faci orașe pe toate lumile posibile ca să ciupești diamante de peste tot, faci febră 41 dacă nu știi dinainte misiunile la eventuri, îți instalezi "discord" sau alte porcării să nu cumva să lipsești de la "marile bătălii" ale ghildei, îți pui ceasul să sune ca să nu cumva să te jefuiască careva de 5 punctulețe înainte să culegi, că faci icter mecanic....și tot tu te plângi ca și cum cineva te obligă să faci toate astea!

Păi lasă, frate, telefonul din mână și Apucă-te de traforaj sau crescătorie de albine! Fă ceva să-ți placă și nu te mai martiriza singur.
Cand cineva are ''curajul'' sa critice echipa FoE apare mereu , dar MEREU un ''om de bine'' care sare de partea dorsala ca ars si incepe sa arunce cu laturi!!!
Jenant!
 

DenZyls

Member
Joci jocul ăsta ca un drogat, urmărești înnebunit eventuri să nu cumva să scapi vreunul, îți faci orașe pe toate lumile posibile ca să ciupești diamante de peste tot, faci febră 41 dacă nu știi dinainte misiunile la eventuri, îți instalezi "discord" sau alte porcării să nu cumva să lipsești de la "marile bătălii" ale ghildei, îți pui ceasul să sune ca să nu cumva să te jefuiască careva de 5 punctulețe înainte să culegi, că faci icter mecanic....și tot tu te plângi ca și cum cineva te obligă să faci toate astea!

Păi lasă, frate, telefonul din mână și Apucă-te de traforaj sau crescătorie de albine! Fă ceva să-ți placă și nu te mai martiriza singur.
Waw !!! Tu despre mine vorbesti? Aici e un loc unde iti spui parerea despre eventul asta, daca esti sau nu multumit si nu sa dai cu parerea cat si cum joaca unii. Sau asta e scopul tau? Sa te iei de jucatori si sa iti spui o parere pe care nu inteleg de unde o ai. Ma cunosti cumva?
Te rog, ori vorbesti despre event ori efectiv abtinete
 

dunbarton

Well-Known Member
Cand cineva are ''curajul'' sa critice echipa FoE apare mereu , dar MEREU un ''om de bine'' care sare de partea dorsala ca ars si incepe sa arunce cu laturi!!!
Jenant!

Ce palaria mea e asa jenant? Trebuie toti sa aiba aceeasi parere? Sau daca n-o au, sa-si tina gura?
 

pison

Banat
Tocmai asta este, ca ori de cate ori cineva are o parere care nu este in nota laudativa , se gaseste intotdeauna cineva care sa-l traga de urechi, ca nu cumva sa deranjeze somnul de frumusete al celor care ar trebuii sa auda si eventual sa mai si ia masuri, dar...
 
Sus