Discuții despre Evenimentul Forge Bowl 2023

mowgli 001

Member
Ar fi minunat daca misiunile zilnice ar functiona. Nu se deschide sectiunea respectiva.
Dai click pe oricare dintre primele doua: "Povestea " sau "zilnic" apoi mergi cu cursorul pe cea pentru eveniment. Altfel nu poți deschide. Pe telefon merge, doar ca nu poți vedea bonusurile oferite la un număr de misiuni efectuate sau a clădirii principale a evenimentului. Pur și simplu se restartează jocul. Speram sa se repare cât mai repede.
 

slvtdr

Member
Va multumesc pentru sugestii. Am incercat in fel si chip. Doar spre seara am reusit sa intru. Spor!
 

Butybax

Guest
Am făcut misiune după misiune ca să adun mingi și am fost pus să aștept. A mai pățit cineva asta ?
 

Atașamente

  • Mesaj FoE event Bowl.JPG
    Mesaj FoE event Bowl.JPG
    104,8 KB · Vizualizări: 12

Butybax

Guest
Evenimentele sunt utile deci binevenite. Dau o misiune zilnică suplimentară, sunt o sursă de Puncte Forge și clădiri utile, plus planuri și diverse bonusuri. După bomboneria de la evenimentul anterior clădirile de la Forge Bowl 2023 îmi dau o un progres mult mai rapid în joc.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
E o mizerie și ăsta ca toate eventurile. Cea mai importantă clădire, recompensa zilei, satul Fiore, au pus-o fix în prima zi, să nu cumva să luăm prea multe modernizări...
 
E o mizerie și ăsta ca toate eventurile. Cea mai importantă clădire, recompensa zilei, satul Fiore, au pus-o fix în prima zi, să nu cumva să luăm prea multe modernizări...
Cam asa este... insa se mai poate face satul Fiore si cu ”kitul de selectie Forge Bowl 2023”. Mie mi-a picat la schimbarea premiului de la recompensa zilei.
 

Anacronic

New Member
Eu nici nu mi-am propus sa fac satul Fiore. Azi am cheltuit 6k mingi pentru 4 upgrade-uri la Tezaur olimpic. Noroc ca mai aveam nevoie doar de 4.
 

Rigs

Well-Known Member
E o mizerie și ăsta ca toate eventurile. Cea mai importantă clădire, recompensa zilei, satul Fiore, au pus-o fix în prima zi, să nu cumva să luăm prea multe modernizări...
Mizerie sau nu, dar orasele mari is facute din 50-70% cladiri de la eventuri si CL
Si acuma depinde de fiecare ce are nevoie si de noroc, eu de ex am facut sat fiore la nivel 4 cu prima recompensa si in rest am dat rush pt crama de teracota daca tot am avuto 4 zile la recompensa zilnica.
Trebuie sa vezi mereu alternative si cea mai buna optiune(bine si putin noroc) ca sa ai succes la eventuri, daca nu inno mereu accepta carduri de credit, trebuie doar sa fie pline ;):)
 

Butybax

Guest
E o mizerie și ăsta ca toate eventurile. Cea mai importantă clădire, recompensa zilei, satul Fiore, au pus-o fix în prima zi, să nu cumva să luăm prea multe modernizări...
De ce ar fi satul Fiore ”cea mai importantă” ? Mie îmi place pergola că produce masiv provizii. Cu pergola am șters clădiri care produc provizii pe spații mari și pentru misiuni gen ”de x ori producția” am făcut fierăria 2x2 (soluție văzută în orașele prietenilor). Clădirile luate de la jucătorii de baseball nu sunt nici ele departe de calificativul ”cea mai importantă” dacă au multe nivele de upgrade.
 

Dumi.

Well-Known Member
satul fiore e bun pentru ca da multa aparare la atac ca procent per patratica de spatiu
dar fiecare alege ce ii e mai bun in oras, functie de ce stadiu de dezvoltare are
tu alegi pergola pentru ca nu esti dezvoltat si ai probleme cu proviziile
altul, care face 10 milioane de provizii pe zi, alege satul fiore
 

Butybax

Guest
satul fiore e bun pentru ca da multa aparare la atac ca procent per patratica de spatiu
dar fiecare alege ce ii e mai bun in oras, functie de ce stadiu de dezvoltare are
tu alegi pergola pentru ca nu esti dezvoltat si ai probleme cu proviziile
altul, care face 10 milioane de provizii pe zi, alege satul fiore
Pergola dă și ea ”mult atac” la atac ”ca procent pe pătrățica de spațiu”. Dar pergola e nouă (cel puțin în FoE Wiki) și cine a mai jucat a rămas cu preferința pentru satul Fiore. Alegerea nu are legătură cu dezvoltarea, e doar opțiunea personală a jucătorului. Verifică în FoE Wiki cele două clădiri și o să vezi că nu este o superioritate clară la una din ele.
PS Satul Fiore are nivel maxim 10. Pergola mai are un upgrade peste 10.
PPS Am ambele clădiri dar nici una la nivel maxim. Mai am de adunat upgrade-uri la ele.
 

dunbarton

Well-Known Member
Apropo de "pergola", exista si o decoratiune cu acelasi nume in Viitorul Arctic, poate una din cele doua ar trebui redenumita...
 

Butybax

Guest
Apropo de "pergola", exista si o decoratiune cu acelasi nume in Viitorul Arctic, poate una din cele doua ar trebui redenumita...
Am căutat în FoE Wiki. Există Pergolă în Viitorul Arctic și Pergola (clădire nouă) în Forge Bowl. Este o mică diferență la denumire și o diferență clară la aspectul clădirii.
 

dunbarton

Well-Known Member
Am căutat în FoE Wiki. Există Pergolă în Viitorul Arctic și Pergola (clădire nouă) în Forge Bowl. Este o mică diferență la denumire și o diferență clară la aspectul clădirii.
Tot "Pergolă" scrie si la Forge Bowl, dar nu are rost sa continuam...
 

Butybax

Guest
Citez dunbarton : ”nu are rost să continuăm”. Postez pentru alții au văzut comentariile și sunt curioși să afle.
 

Atașamente

  • Pergolă.JPG
    Pergolă.JPG
    105,5 KB · Vizualizări: 15
  • Pergola.JPG
    Pergola.JPG
    157,4 KB · Vizualizări: 15
Sus