Discuții despre Evenimentul verii 2023

Montell

New Member
intersante cladirile,
acum sa vedem si cum castigam premiile caci in ultima vreme a scazut sansa de a primi un premiu foarte drastic
poate primesc si eu oferta de 200% de diamante pana la urma ca vine la toata lumea numai la mine nu :D
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Exact pentru tine e făcut eventul ăsta...ca să iei 30 de diamante în loc de 15... după aia mai aștepți 1 an ca să iei următoarele 30 de diamante
:)))))
 

hattrick33

Well-Known Member
Cum nu, din moment ce mai pune si x2 pe arata doua, il consuma degeaba atunci sa nu se poate folosi pe arata doua daca nu functioneaza si sa mearga la urm cutie, asta e bug
 

dunbarton

Well-Known Member
Daca esti mai nou inseamna ca nu esti familiarizat cu "rateurile" Inno.

Nu este bug/ greseala de programare, pentru ca din capul locului nu s-a urmarit ca in caz de rasplata dubla sa-ti arate 4 (asa, ar fi trebuit si in caz ca apare amesteca sa-ti amestece de doua ori :D ), insa Inno are foarte multe scapari in redactarea enunturilor si de prezentare a actiunilor. Nu i-ar fi costat nimic daca ar fi inserat un rand care sa lamureasca situatia prezentata de tine, insa la Inno se pare ca nu este nimeni care sa analizeze si sa anticipeze mai departe de a doua mutare.

Iar faptul ca se pune x2 inclusiv pe arata doua si pe amesteca este ceva logic, intrucat daca nu ar fi pus ai fi stiut ca acolo gasesti una din cele doua recompense.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Acest lucru este explicat aici:
„Arată 2 vă va dezvălui conținutul a două piese de pe tablă și vă va oferi și o cantitate mică de dubloni. Atunci când se combină cu "Răsplată dublă", dublonii se dublează, dar sunt dezvăluite doar două piese. Veți primi, de asemenea, o hartă cu comori.”
 

dunbarton

Well-Known Member
Simona, multumesc pentru raspuns, dar crede-ma, am destula experienta de viata si nu plec dupa fenta asa usor.

Ai dreptate, acest lucru este explicat "acolo", dar de ce nu este explicat pe forum, la prezentarea evenimentului?

De ce acelasi lucru este prezentat trunchiat in doua locuri diferite (la care nu multi stiu sa ajunga) cand ar putea fi prezentat complet doar intr-unul singur?

De ce, daca stiti ca exista informatii de interes sau de completare si in alta parte nu scrieti cateva cuvinte gen " informatii despre eveniment le puteti obtine si acolo"?

Dupa atatia ani de FOE in Romania, de ce nu va dati seama care este profilul jucatorilor romani, care sunt limitele lor de intelegere si mai ales, care sunt limitele voastre de comunicare?

De ce unele lucruri trebuie prezentate si lamurite abia dupa ce apar semnale de la jucatori si de ce nu aveti capacitatea de a le anticipa?

De ce jucatorii romani sunt nevoiti sa caute raspunsuri pe alte site-uri din lumea larga si nu gasesc acele informatii aici, pe serverul din Romania?

De ce cand preluati niste texte din limba germana sau engleza si le traduceti fara sa analizati apoi traducerea nu incercati sa va puneti in locul jucatorilor si sa va intrebati: bai, ce **** *** se intelege din enuntul asta?
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Nu stiu la voi cum merge, dar eu cred ca va trebui sa aduc niste fragmente de acasa, ca momentan am 7 in loc de 12 - si si asta doar ca mi-am folosit toate fragmentele :confused:
 

dunbarton

Well-Known Member
"Obțineți pachetul de modernizare a Vilei viceregelui din premiile de vară, hărțile cu comori și, mai târziu, din marile premii, și transformați Vila guvernatorului într-o veritabilă putere!"

Marturisesc, uneori am blocaje la nivel de cortex... Ce inseamna "mai tarziu" ? Ce inseamna "din marile premii"? pentru ca am rulat pana la sfarsit lista cu marile premii si niciunul nu este pachetul de modernizare; exista mai multe fragmente de pachete de modernizare, dar pachet de modernizare propriu-zis nu am vazut.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
"Obțineți pachetul de modernizare a Vilei viceregelui din premiile de vară, hărțile cu comori și, mai târziu, din marile premii, și transformați Vila guvernatorului într-o veritabilă putere!"

Marturisesc, uneori am blocaje la nivel de cortex... Ce inseamna "mai tarziu" ? Ce inseamna "din marile premii"? pentru ca am rulat pana la sfarsit lista cu marile premii si niciunul nu este pachetul de modernizare; exista mai multe fragmente de pachete de modernizare, dar pachet de modernizare propriu-zis nu am vazut.
Corect! Printre Marile premii sunt doar fragmente de Vila viceregelui. Pachet de modernizare pentru acesta este doar printre Premiile de vara, care sunt pe bani.
 

danyyy05

Member
1. Cum sa nu pui cheia de fiecare data si asa nu o poti gasi chiar daca ar fi.
2. De ce ai avea nevoie de inca un post comercial nivelul 1 daca cel pe care l-ai primit primul nu a ajuns la nivel maxim?
Era o vreme cand puteai sa primesti cladirea de la evenimente la nivel maxim fara sa platesti. Deja cei care platesc bani au mari avantaje, ceilalti nu mai au nici o sansa. Nu se mai poate numi joc, nici macar de noroc. Ar trebui interzis minorilor, apropo.
 

Rigs

Well-Known Member
Era o vreme cand puteai sa primesti cladirea de la evenimente la nivel maxim fara sa platesti. Deja cei care platesc bani au mari avantaje, ceilalti nu mai au nici o sansa. Nu se mai poate numi joc, nici macar de noroc. Ar trebui interzis minorilor, apropo.
Si evenimentul acesta poti face cladirea la nivel maxim fara sa platesti ;) doar ca trebuie sa astepti pana.la.final
 
Salutare tuturor..
In urma cu cateva zile.. am fost pacalit si am cheltuit 2995 diamante cu oferta acestui eveniment.
O numesc "pacaleala" fiindca nu admit sa faci event pe joc si sa nu dai informatii in joc despre acest event (care are loc pe joc).

Ce s-a intamplat??!!
Am jucat cam foarte des de pe telefon.. Astfel nu am avut timp sa vizitez forumul (abia cand mi s-a zis in tichet am venit sa verific forumul). Astfel am avut o deosebita "placere" sa ma simt "faultat de cca. 2995 diamante.. De ce sunt asa "recalcitrant" ??!!! Fiindca sunt diamante cumparate din bani mei.. Iar eu pentru acei bani nu am pacalit pe nimeni, eu am muncit pentru a castiga acei bani..
Dar sa trecem la subiect ca am deviat putin.. Deci aveam adunate toate cele 8 descoperiri la casuta aceea minunata.. Am cautat peste tot, pe joc, si nu am gasit nicaieri informatii cum se poate obtine aceea casuta.. Asa ca am crezut ca daca voi cumpara cele 8 oferte, voi primi bonus casuta..
Am cumparat oferta.. si surpriza.. casuta nu era in inventar.. Am zis sa fac tichet, ca poate e bug..
In tichet mi s-a adus informatia precum s-a anuntat pe forum despre event si obtinerea casutei..
Am incercat cat de "delicat" am putut (fiindca eram cu nervii intinsi la maxim), ca nu sunt multumit de acele premii... Nu isi merita diamantele.. In consecinta imi doresc inapoierea diamantelor si sa retraga premiile primite (ca nu le-am folosit).. Mi s-a adus la cunostinta precum acest lucru nu este posibil..
Am vrut sa o intreb pe Simona unde regasesc informatiile despre event, pe joc.. Fiindca eventul nu are loc pe forum, ci pe joc.. Dar am inchis tichetul pentru a nu ma certa cu ea.

Ce pot face ???!!
Voi urmari pe viitor sa va fac reclamatie la orice greseli faceti (ma refer la echipa de staf). Oare am aceasta posibilitate? Sigur ca am.. In 2010 datorita unei "ciocniri" aproape asemanatoare cu aceasta. Am "ajutat" la schimbarea a 50% din echipa de staf si modelarea regulamentului de joc..
Greseala care s-a produs la acest event este precum nu s-a trimis informativ un mesaj din partea stafului cu referire la event.. Mesaj care sa iti ofere indicatii precum sa vizitezi forumul pentru a vedea cum decurge acest event..
Aveti obligatii ?? Desigur.. Daca deveniti mai vigilenti si acordati mai multa atentie jucatorilor, aveti sansa sa aduceti mai multi bani la joc.. In functie de ce incasari se fac, aveti sansa sa negociati procent (pe viitor)..
Dar scuze ca am explicat la ce nivel a ajuns staful in mintea mea..
 

dunbarton

Well-Known Member
am fost pacalit si am cheltuit 2995 diamante cu oferta acestui eveniment
Oricat te-ar intelege cineva vizavi de frustrarea pentru banii pierduti, nu cred ca iti poate da dreptate.
Ai plecat caine surd la vanatoare si ai gresit vanatul.
Pai daca ai muncit pentru banii aia, inseamna ca nu prea ti-a pasat de ei din moment ce i-ai aruncat pe o marfa imaginara. Daca doar "asa am crezut,ca daca voi cumpara cele 8 oferte, voi primi bonus casuta" ai facut-o pe barba ta. Trebuia sa fii sigur, daca tineai la banii tai.
"Am cautat peste tot, pe joc, si nu am gasit nicaieri informatii cum se poate obtine aceea casuta" Ai cautat peste tot pe joc (adica?), numai pe forum nu si nici pe net. Daca joci din 2010 (desi jocul a fost lansat in 2012) ar fi trebuit sa stii ca eventurile sunt prezentate pe forum. Posibil sa fi primit si la mesaje informatia despre noul eveniment.
 

Rigs

Well-Known Member
Voi urmari pe viitor sa va fac reclamatie la orice greseli faceti (ma refer la echipa de staf). Oare am aceasta posibilitate? Sigur ca am.. In 2010 datorita unei "ciocniri" aproape asemanatoare cu aceasta. Am "ajutat" la schimbarea a 50% din echipa de staf si modelarea regulamentului de joc..
R A D A R ai baut iarasi prea multa bere :)))
Ma indoiesc ca inno a schimbat regulamentul pe toate lumile de joc special pentru R A D A R ca avea prea multa bere bauta si nu mai reusea sa gandeasca cum trebuie.
 
Sus