Discuții despre noul Castel

Proud129

Well-Known Member
WoW! E chiar asa de greu de inteles?
Primele 15 negocieri si primele 15 lupte pe zi ofere puncte.
Misiunea zilnica ofera puncte.
Cumperi obiecte de la comerciant sau castigi o licitatie ofera puncte.
Colectezi cufarul de la castel ofera puncte.
Ca fapt divers sa duceti acel castel la nivel maxim dureaza foarte mult!
 

Proud129

Well-Known Member
Am dat cele 15 lupte si cele 15 negocieri și, de asemenea. am trecut de mai mult de 4 negocieri importante dar inca primesc puncte castel. este o eroare sau nu se tine cont de „ Puteți fi recompensați cu 15 Puncte Castel de până la 4 ori pentru că ați terminat o confruntare importantă. La finalizarea unei confruntări majore, punctele nu sunt afișate după ce ați câștigat-o, dar acestea sunt adăugate în mod corespunzător la Castel dacă nu ați finalizat 4 confruntări majore într-o zi. ” am acumulat deja 890 puncte castel. De asemenea, ar fi ideal daca am avea un centralizator al activitatii care ne aduce puncte castel (ex. lupte/negocieri ramase intr-o zi, confruntari importante..etc)
Nu iti trebuie centralizator. Ele sunt afisate in rezultat. Ex ai castigat o lupta la raportul victoriei este afisat 30 puncte, 28 puncte etc pana la 0, asa e si la negocieri
 

TehEwi1

Member
Nu iti trebuie centralizator. Ele sunt afisate in rezultat. Ex ai castigat o lupta la raportul victoriei este afisat 30 puncte, 28 puncte etc pana la 0, asa e si la negocieri
Problema mea a plecat de la faptul ca am 950 puncte deja fara sa cumpăr nimic de la dealer sau diamante. la eg am primit 70 puncte la fiecare poarta mare (7 sau 8 porți deja). probabil primim la toate porțile puncte. nu doar 4pe zi cum au scris ei inițial...vom afla curând
 

Ahdrian

Well-Known Member
După prima zi de Castel, impresia mea este că acest nou sistem cam schimbă jocul pentru mulți, fiindcă se pare că el e mai profitabil cu cât ești mai avansat ca Epocă. Probabil creatorii jocului au observat că unii jucători cu experiență preferă să stea pe loc într-o Epocă mică sau medie, și să nu mai avanseze, ci doar să se simtă bine în Epoca lor, investind PF doar în Legendare, nu și în Cercetare. Deci ar încuraja jucătorii să nu mai stagneze în Epoci, ci să evolueze continuu.
 

pison

Banat
Am terminat EG de ieri la prima ora am dat pe harta continentala dar da foarte puțin văd ca alții deja au avatarul de la lv 5
Aia care au deja nivelul 5, nu participa efectiv la joc, sar peste, deoarece pentru ei (pentru ca au bani si nu au ce face cu ei si ii baga in joc) nu conteaza decat sa fie mai sus in clasament. E un obicei al celor cu bani. De ce sa astept EU, lasa prostii sa astepte , EU sunt cineva ca am bani! Din pacate si aici e ca in viata reala. Cine poate...poate
 

Proud129

Well-Known Member
După prima zi de Castel, impresia mea este că acest nou sistem cam schimbă jocul pentru mulți, fiindcă se pare că el e mai profitabil cu cât ești mai avansat ca Epocă. Probabil creatorii jocului au observat că unii jucători cu experiență preferă să stea pe loc într-o Epocă mică sau medie, și să nu mai avanseze, ci doar să se simtă bine în Epoca lor, investind PF doar în Legendare, nu și în Cercetare. Deci ar încuraja jucătorii să nu mai stagneze în Epoci, ci să evolueze continuu.
Nu are treaba epoca cu castelu, recompensele sunt la fel.
 

Proud129

Well-Known Member
un prim minus masiv
costul unei lupte la o poarta la level 4 la eg [sa zicem], e de 60 de puncte
daca negociezi aceeasi poarta, primesti 90 de puncte
de ce?
da fara abureli gen inno games, cum ca saracul ala care negociaza pierde bunuri, ca nu tine :)
Nu ai fost tu atent, recompensa e la fel indiferent ca lupti sau negociezi.
Tu ai vazut acea diferenta pentru ca iti afiseaza si recompensa din luptele/negocierile ramase. sa dau ex tau. Ai vazut 60 de puncte pentru ca ai dat lupte , iar la negocieri ai vazut 90 pentru ca nu ai negociat probabil nimic 60 + 30 = 90.
 

Proud129

Well-Known Member
Aia care au deja nivelul 5, nu participa efectiv la joc, sar peste, deoarece pentru ei (pentru ca au bani si nu au ce face cu ei si ii baga in joc) nu conteaza decat sa fie mai sus in clasament. E un obicei al celor cu bani. De ce sa astept EU, lasa prostii sa astepte , EU sunt cineva ca am bani! Din pacate si aici e ca in viata reala. Cine poate...poate
Pe USA a fost deschis un servar nou. Dupa 2 ore de la deschidere un jucator a urcat la era centura spatiala, tine minte ca trecusera 2 ore de la deschidere servarului, orare cate diamante o fi bagat
 

Dumi.

Well-Known Member
Pe USA a fost deschis un servar nou. Dupa 2 ore de la deschidere un jucator a urcat la era centura spatiala, tine minte ca trecusera 2 ore de la deschidere servarului, orare cate diamante o fi bagat
nu cred asta nici intr-un milion de ani
desi pare plauzibil, mai degraba pentru can-can, daca stai putin sa te gandesti, ca sa ajungi in centura ai nevoie sa faci anumite lucruri, sa treci de anumiti pasi
Chiar dand milioane de diamante pentru pf, bunuri, bunuri speciale, etc, ai totusi nevoie sa treci de niste sectoare de pe harta continentului ca sa ajungi in marte si sa si treci de el pana in centura
Nu iti ajung doua ore niciodata ca sa faci ceea ce zici tu.
Doua zile...poate
Doua ore?
Niciodata
 

Proud129

Well-Known Member
nu cred asta nici intr-un milion de ani
desi pare plauzibil, mai degraba pentru can-can, daca stai putin sa te gandesti, ca sa ajungi in centura ai nevoie sa faci anumite lucruri, sa treci de anumiti pasi
Chiar dand milioane de diamante pentru pf, bunuri, bunuri speciale, etc, ai totusi nevoie sa treci de niste sectoare de pe harta continentului ca sa ajungi in marte si sa si treci de el pana in centura
Nu iti ajung doua ore niciodata ca sa faci ceea ce zici tu.
Doua zile...poate
Doua ore?
Niciodata
Nu e minciuna, se vorbeste despre el pe forumurile us si cele eu, chiar si pe reddit.
Screenshot_20211014-143440_YouTube.jpgScreenshot_20211014-143328_YouTube.jpgScreenshot_20211014-143328_YouTube.jpgScreenshot_20211014-143440_YouTube.jpg
 

Dragon X

Well-Known Member
Pe USA a fost deschis un servar nou. Dupa 2 ore de la deschidere un jucator a urcat la era centura spatiala, tine minte ca trecusera 2 ore de la deschidere servarului, orare cate diamante o fi bagat
Ăla a făcut manevra la joc îți spun eu, nu exista decât dacă îți bagi diamante fără bani sa poți ajunge direct in centura, nu bagă nimeni atâția bani oricât ar avea
 

Dumi.

Well-Known Member
Oricum ar fi, cui ii pasa?
Ca de aia a facut ce a facut, sa se mire fraierii.
si de fapt a facut un mare fas :)))
 

pison

Banat
Genul asta de persoane retardate a umplut lumea, si din pacate sunt si pe la noi, dar nu la nivelul asta de care vorbiti. Vezi dintr-o data de pe o zi pe alta cate un '' inteligent'' ca urca vre-o 5 locuri in clasament, cu vre-o 6 mil. de puncte in plus. Asa ca ... ce sa mai vorbim. Cea mai buna solutie ar fi ca sa existe o lume premium in care sa joace doar cei care sunt dispusi sa bage bani in joc, iar ceilalti sa fim lasati in pace sa jucam mai departe linistiti. Parerea mea, nu am dat cu parul!
 

DeletedUser

Guest
La fel cum limba română moare în prepoziții și articole și complemente circumstanțiale. Dar în fine. Dacă omul are bani, are. Vorbește invidia?

Orice joc free-to-play are nevoie de o metodă de a se susține. Ăia 40k $ - sau câți or fi fost - iți aduc ție și îmi aduc mie conținut gratuit. Nu înțeleg de unde atâta hate împotriva celor care investesc bani în jocuri.

Problema reală este când ai lag și nu-l rezolvi, sau când anumite scripturi strică distracția celor care joacă cinstit, sau când îi lași pe câțiva să umple jocul de moloz. Un ban de 24h nu rezolvă mojicia. Nici măcar unul de 7 zile, sau de 5 luni... Eu joc FoE de aprox 3 ani și jumătate, și sunt câțiva playeri pe care îi văd în mod constant cum terfelesc regulamentul, iar dezvoltatorii nu iau niciun fel de atitudine. Ar trebui implementată ideea de ban permanent, ștergerea conturilor și alte măsuri drastice. Ele figurează în termeni și condiții, dar nu au fost aplicate niciodată.

Problema nu e la oamenii care bagă bani, problema este la dezvoltatorii care nu au demnitate și trec mult prea multe lucruri cu vederea, pentru a-și asigura o pâine.
Să le fie pofta bună, altceva nu pot să zic.
 
Sus