Discuții despre versiunea 1.167

Dumi.

Well-Known Member
In ce consta mai exact aceasta modificare?
Citez:
"Uzura de la Câmpurile de luptă ale ghildelor a fost reechilibrată, pentru îmbunătățirea acestei părți din joc"
 

Rembo11Khan

Active Member
La comerciantul de antichitati s-a adugat si pachet de renovare azil abandonat ? S-a luat in calcul dorintele noastre ? :(
 

DeletedUser10378

Guest
Nu doar pentru azil, ci pentru toate clădirile de la eventurile trecute. Poate mai aveam nevoie de un upgrade, sau ceva....
 

DeletedUser10378

Guest
In ce consta mai exact aceasta modificare?
Citez:
"Uzura de la Câmpurile de luptă ale ghildelor a fost reechilibrată, pentru îmbunătățirea acestei părți din joc"
Nu-ți bate capul, că habar nu au. Adminii nu au fost în stare să-mi spună cum se calculează prestigiul primit de la Câmpuri. Ori... ei ar cam trebuie să știe tot:(
 

DeletedUser13128

Guest
Nu-ți bate capul, că habar nu au. Adminii nu au fost în stare să-mi spună cum se calculează prestigiul primit de la Câmpuri. Ori... ei ar cam trebuie să știe tot:(
Nici coroanele castigate la final de gbg nu imi sunt clare nu le vad la totalul coroanelor la ghilda cabsa maresti nivelul ghildei
 

DeletedUser6484

Guest
nu inteleg dc i s-a dat drumul pe live daca nu era echilibrat, se pare ca dadeau prea multe si au modificat treaba comercialu de la ei, frumos cadou de craciun inno....
 

DeletedUser10378

Guest
Nici coroanele castigate la final de gbg nu imi sunt clare nu le vad la totalul coroanelor la ghilda cabsa maresti nivelul ghildei
Vrei să stii cum se calculează? simplu: scazi din prestigiul pe care il vezi in clasament punctele pe care le primesti pentru nivelul ghildei și apoi pe cele de la GvG(puțin cam aiurea, pt că trebuie să treci dintr-o hartă in alta) Iar dacă vrei să știi care este MMR, împarți prestigiul respectiv la 18. așa vei știi și când urmează să avansezi in ligă
 

DeletedUser10378

Guest
nu inteleg dc i s-a dat drumul pe live daca nu era echilibrat, se pare ca dadeau prea multe si au modificat treaba comercialu de la ei, frumos cadou de craciun inno....
Probabil că s-au recalculat penalizările. Adică.. dacă aveai bonus în atac 750/250, te puteai bate pe manual cu 1000/1000 lejer
 

DeletedUser1080

Guest
"Uzura de la Câmpurile de luptă ale ghildelor a fost reechilibrată, pentru îmbunătățirea acestei părți din joc"
Cred ca e vorba de o exprimare eronata. Nu uzura a fost reechilibrata, ci bonusurile armatelor adverse (in cazul luptelor), respectiv factorul de multiplicare (in cazul negocierilor).
 

DeletedUser1080

Guest
nu inteleg dc i s-a dat drumul pe live daca nu era echilibrat, se pare ca dadeau prea multe si au modificat treaba comercialu de la ei, frumos cadou de craciun inno....
pe beta se testeaza in general "functionalitatea" modulelor nou introduse. fiind o lume mai "speciala" (foarte putini utilizatori activi raportat la numarul celor inscrisi) este greu sa testezi si "balansul".
 

Dumi.

Well-Known Member
azi am inteles cum "au echilibrat" uzura pe campurile de lupta
ea nu mai creste cu 2% pe fiecare lupta ci cu 3, pana la 6% pe fiecare lupta !!!!
v-ati trezit cu fata la cearceaf, de v-au venit ideile astea idioate??
 

Dumi.

Well-Known Member
si nu inteleg!
nu e nici o regula
am dat o lupta cu trupe la 99% atac si aparare si la urmatoarea lupta, trupele aveau 108%
care e algoritmul?
ni-l puteti explica si noua?
 

DeletedUser6484

Guest
daca cei pe care ii ataci au cladiri care iti maresc uzura, normal ca se mareste si bonusul de atac aparare la armata adversa, fara aceste cladiri creste cu 1 la fiecare lupta. Intai cititi totul despre aceste lupte si dupa aia postati aici nelamuririle
 

Dumi.

Well-Known Member
daca cei pe care ii ataci au cladiri care iti maresc uzura, normal ca se mareste si bonusul de atac aparare la armata adversa, fara aceste cladiri creste cu 1 la fiecare lupta. Intai cititi totul despre aceste lupte si dupa aia postati aici nelamuririle
am citit totul
sectoarele pe care dadeam NU AVEAU NICI O CONSTRUCTIE PE ELE
deci barbule...cum e?
asta pentru ca te bagi in seama degeaba :)
 

Dumi.

Well-Known Member
are perfecta dreptate la modul general
el insa acolo ma acuza pe mine ca nu sunt la curent cu sistemul gbg
ia mai citeste atent ultimele 3 posturi
 
Sus