Discuții despre versiunea 1.199

Dumi.

Well-Known Member
noua versiune a dat peste cap repetitivele
acestea se incarca cu un delay suparator
 

Geo.O

Well-Known Member
Delay-ul este încercarea dezvoltatorilor de a remedia problema cu cei care dădea luptele de la repetitivele din Centura cu script/mouse clicker și astfel ajungeau la peste 4000 pe zi.

O mizerie din punctul meu de vedere, deoarece nu au făcut altceva decât să le reducă numărul de lupte la 3000 (poate 2000), dar îi lasă în continuare să trișeze față de jucătorii care nu vor să folosească astfel de aplicații.

În acest film de pe YouTube, la minutul 11:46, este explicată o variantă prin care Innogames ar fi putut stopa folosirea scripturilor.
 

Dumi.

Well-Known Member
pai vrand sa faci un bine, faci de fapt un rau?
ce prostie mai este si asta? :)))
 

Vali

Well-Known Member
Deci functioneaza ca naiba jocul... foarte, foarte greu.

Faceti ceva... Simona?!?!
 

dunbarton

Well-Known Member
"Pentru a oferi un anumit context, în scopul transparenței, am colectat feedback cu privire la abuzarea renunțării la misiuni și am încercat să găsim o modalitate de a rezolva situația. În această săptămână, am făcut o actualizare care stabilește o limită a renunțării la misiuni, pentru a preveni exploatarea lor și impactul pe care îl are asupra serverelor noastre."

Chiar imi cer scuze, apreciez munca depusa de echipa, de fapt apreciez munca oamenilor, in general, dar acest raspuns parca ar fi fost redactat de purtatorul de cuvant al unor servicii, care vrea sa clarifice totul fara sa dezvaluie nimic. Sunt expresii care parca vor sa te duci dupa fenta: pentru a oferi un anumit context (adica?); am colectat feedback (adica, cum si cand ati colectat feedback-ul?); abuzarea renuntarii la misiuni (este definit undeva pragul peste care se considera abuz?).
Cel mai ciudat mi se pare ideea ca "in scopul transparentei" ... am facut o actualizare care stabileste o limita... Nu vad ce are transparenta cu stabilirea unei limite, dar vad ca nu a existat niciun fel de transparenta atunci cand s-a facut actualizarea care stabileste o limita a renuntarii la misiuni, pentru ca nu a fost anuntata dinainte. M-am uitat la noutatile aduse de versiunea 1.199 si nu am regasit aceasta actualizare.

In alta ordine de idei, inteleg ca aceasta incetinire nu a fost dorita de catre dezvoltatori, nu-i nicio problema, doar ca explicatiile puteau fi date intr-o forma mai sincera.

Spor la treaba si la joc!
 
Sus