Discuții despre versiunea 1.214

DeletedUser

Guest
"În fereastra de gestionare a armatei, am adăugat un filtru "fără epocă", permițându-le jucătorilor să găsească rapid unitățile "fără eră", cum ar fi bandiții, toboșarii și stegarii."
Pentru erele în care mă folosesc de ușori, presupun că asta înseamnă că trebuie să tot schimb filtrele, din era mea în "fără epocă" și viceversa, ceea ce nu rezolvă de fapt nimic.
 

Proud129

Well-Known Member
Problema cu banditii tot nu e rezolvata, degeaba ati pus filtre e aceeasi Marie cu alta palarie. E chiar asa de greu sa ascultati de jucatori? BUTONUL DE BANDITI TREBUIA INTRODUS IN DREPTUL BUTOANELOR UNITATE GREA, USOARA, RAPIDA ETC.
Ati ingreunat luptele rapide prin introducerea butonului "vindeca toate unitatile pe diamante" Acest buton se afla fix in proximitatea sagetii cand dai lupte rapide. Acum cand dai lupte dupa ce iti apare rezultatul TREBUIE SA MUTI SAGEATA ca sa poti da urmatoarea lupta. Daca nu se muta sageata ea sta fix pe butonul vindeca tot.
Asa ca activati toti butonul de confirmare diamante astfel riscati sa cheltuiti diamante.
 

Dumi.

Well-Known Member
Ati ingreunat luptele rapide prin introducerea butonului "vindeca toate unitatile pe diamante" Acest buton se afla fix in proximitatea sagetii cand dai lupte rapide. Acum cand dai lupte dupa ce iti apare rezultatul TREBUIE SA MUTI SAGEATA ca sa poti da urmatoarea lupta. Daca nu se muta sageata ea sta fix pe butonul vindeca tot.
Asa ca activati toti butonul de confirmare diamante astfel riscati sa cheltuiti diamante.
Pentru aceasta solutie total NEprofesionista, meritati toate ..."laudele"
Nici nu vreau sa ma gandesc ce vorbe de bine or sa gandeasca cei care dau GVG si GBG la repede :)))
 

Dumi.

Well-Known Member
Asta e o problema pe care trebuie sa o rezolvati URGENT
Nu stiu, mutati butonul ala mai la stanga sau nu stiu ce faceti, dar asa nu poate sa ramana.
Inteleg ca vreti sa cumparam si sa dam diamante cu basculanta, dar nu fiti cinici !!
 

Petro66

New Member
Tot astept sa se renunte la blocarea obiectelor din inventar pentru a nu putea fi folosite la Comerciantul de antichitati. E o prostie imensa! Cand s-a introdus aceasta functie s-a motivat prin faptul ca s-ar fi cerut acest lucru de jucatori ca sa nu se mai stearga cladidiri valoroase din greseala. Nu era mai simmplu sa se initieze o fereastra pop-up de confirmare, decat sa se blocheze si sa nu mai poti nici sa vinzi, nici sa stergi? Pai ce facem de exemplu cu pachetele de modernizare care sunt obtinute cu greu, peste cele necesare pentru a obtine nivelul maxim a unei cladiri? Acestea (si nu numai) intra in inventar si nu ai pur si simplu ce face cu ele. Se umple inventarul aiurea... Cred ca ar trebui sa ia mai multi atitudine, sa cerem cat mai multi sa sa se renunte la blocarea acestora. Practic, a luat tot farmecul comerciantului, probabil tot din dorinta de a nu mai obtine monede si pietre pretioase de la cladirile sau pachetele valoroase si te forteaza sa cumperi diamante daca vrei ceva cu adevarat de acolo. Rog sustinere din partea cat mai multor jucatori. Multumesc!
 

Dumi.

Well-Known Member
Tot astept sa se renunte la blocarea obiectelor din inventar pentru a nu putea fi folosite la Comerciantul de antichitati. E o prostie imensa! Cand s-a introdus aceasta functie s-a motivat prin faptul ca s-ar fi cerut acest lucru de jucatori ca sa nu se mai stearga cladidiri valoroase din greseala. Nu era mai simmplu sa se initieze o fereastra pop-up de confirmare, decat sa se blocheze si sa nu mai poti nici sa vinzi, nici sa stergi? Pai ce facem de exemplu cu pachetele de modernizare care sunt obtinute cu greu, peste cele necesare pentru a obtine nivelul maxim a unei cladiri? Acestea (si nu numai) intra in inventar si nu ai pur si simplu ce face cu ele. Se umple inventarul aiurea... Cred ca ar trebui sa ia mai multi atitudine, sa cerem cat mai multi sa sa se renunte la blocarea acestora. Practic, a luat tot farmecul comerciantului, probabil tot din dorinta de a nu mai obtine monede si pietre pretioase de la cladirile sau pachetele valoroase si te forteaza sa cumperi diamante daca vrei ceva cu adevarat de acolo. Rog sustinere din partea cat mai multor jucatori. Multumesc!
Prietene, ai un butonel in dreapta sus, cu ajutorul caruia poti alege tu singur ce obiecte sa blochezi/deblochezi sau nu.Screenshot_3.jpg
 

Proud129

Well-Known Member
Tot astept sa se renunte la blocarea obiectelor din inventar pentru a nu putea fi folosite la Comerciantul de antichitati. E o prostie imensa! Cand s-a introdus aceasta functie s-a motivat prin faptul ca s-ar fi cerut acest lucru de jucatori ca sa nu se mai stearga cladidiri valoroase din greseala. Nu era mai simmplu sa se initieze o fereastra pop-up de confirmare, decat sa se blocheze si sa nu mai poti nici sa vinzi, nici sa stergi? Pai ce facem de exemplu cu pachetele de modernizare care sunt obtinute cu greu, peste cele necesare pentru a obtine nivelul maxim a unei cladiri? Acestea (si nu numai) intra in inventar si nu ai pur si simplu ce face cu ele. Se umple inventarul aiurea... Cred ca ar trebui sa ia mai multi atitudine, sa cerem cat mai multi sa sa se renunte la blocarea acestora. Practic, a luat tot farmecul comerciantului, probabil tot din dorinta de a nu mai obtine monede si pietre pretioase de la cladirile sau pachetele valoroase si te forteaza sa cumperi diamante daca vrei ceva cu adevarat de acolo. Rog sustinere din partea cat mai multor jucatori. Multumesc!
Frate tu ai stat cu obiectele blocate in inventar atat timp? Se pot debloca obiectele blocate, apasa pe casuta aia din dreptul lacatului dupa te duci pe casuta obiectului blocat si il deblochezi.
 

Petro66

New Member
Tot astept sa se renunte la blocarea obiectelor din inventar pentru a nu putea fi folosite la Comerciantul de antichitati. E o prostie imensa! Cand s-a introdus aceasta functie s-a motivat prin faptul ca s-ar fi cerut acest lucru de jucatori ca sa nu se mai stearga cladidiri valoroase din greseala. Nu era mai simmplu sa se initieze o fereastra pop-up de confirmare, decat sa se blocheze si sa nu mai poti nici sa vinzi, nici sa stergi? Pai ce facem de exemplu cu pachetele de modernizare care sunt obtinute cu greu, peste cele necesare pentru a obtine nivelul maxim a unei cladiri? Acestea (si nu numai) intra in inventar si nu ai pur si simplu ce face cu ele. Se umple inventarul aiurea... Cred ca ar trebui sa ia mai multi atitudine, sa cerem cat mai multi sa sa se renunte la blocarea acestora. Practic, a luat tot farmecul comerciantului, probabil tot din dorinta de a nu mai obtine monede si pietre pretioase de la cladirile sau pachetele valoroase si te forteaza sa cumperi diamante daca vrei ceva cu adevarat de acolo. Rog sustinere din partea cat mai multor jucatori. Multumesc!
Ignorati mesajul, am aflat acum ca exista o solutie de deblocare...
 

pison

Banat
Butonul vindeca tot trebuie mutat deasupra ferestrei cu unitatile. Ati dat-o in bara rau de tot cu acest buton!!! Oricum acel buton este asezat strategic. In graba si iuresul luptelor rapide exista o mare posibilitate sa folosesti diamante fara sa vrei, mai ales jucatorii fara mare experienta!
 
Ultima editare:

Dragon X

Well-Known Member
Acestă actualizare este un dezastru faceți ceva urgent te scoate din joc dacă dai câteva atacuri la gbg , te scoate din joc daca stai mai mult de 5 minute , trebuie sa intru iar in joc la fiecare 5 minute , ce este dezastrul asta la actualizarea asta , jocul nu mai rămâne in bară trebuie încărcat de fiecare dată , vorbesc de aplicația de mobil
 

005baghera

Well-Known Member
Explicati mi si mie va rog,recunosc sunt mai tananau de felul meu,ce tot aveti cu notificarile???le ati nenorocit iar....si va rog ,va rog eu mult nu mai imi spuneti sa reinstalez jocul sau alte asemenea absurditati.....nu cred ca e cazul sa dam reinstalare zilnica.....de la ultimul upgrade ....merg notificarile de.....zboara
 

005baghera

Well-Known Member
La fel si harta gbg,odata cu renuntarea la semnele rotunde si revenirea la butoanele "clasice" merge foarte foarte foaaaaaarte greu harta.....net 1gb....procesor snapdragon 888 cu 12 rami......ce sa mai luam? Avioane ?ca sa se miste harta aia normal?
 

DeletedUser

Guest
La fel si harta gbg,odata cu renuntarea la semnele rotunde si revenirea la butoanele "clasice" merge foarte foarte foaaaaaarte greu harta.....net 1gb....procesor snapdragon 888 cu 12 rami......ce sa mai luam? Avioane ?ca sa se miste harta aia normal?
de vreo 3 luni deja merge nașpa gbg-ul :D
 
Sus