Discuții despre versiunea 1.32

DeletedUser5468

Guest
Trebuia să fie anunţat, dar... Nu văd să fie anunţat.
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
cand se va baga evenimentul de vara se va anunta pe forum,ce nerabdatori mai sunteti :))

O zi frumoasa si spor la joc !
 

DeletedUser300

Guest
Nu stiu daca ati observat dar in ultima vreme evenimentele se anunta (printr-un anunt separat de noile update-uri ale jocului) cu 2-3 zile inainte de a sosi pe serverul romanesc. Momentan evenimentul verii este inca in faza de testare. Totul depinde de cat de repede se vor rezolva erorile.
 

DeletedUser5468

Guest
Nu aveam de unde să ştiu chestia asta, nu mai am cont de joc, am ales să joc doar pe beta.

Nerăbdător nu sunt, dar chiar nu vreau să stric surpriza şi bucuria altora, oricum vor fi dezamăgiţi câţiva, dar alţii nu, fiind prima dată când prind acest event... mai bine tac...
 

DDDYYY10

Well-Known Member
Am o singură întrebare : când veți activa în inventar, obțiunea trimite daruri (cadouri) și ce anume se poate trimite ? Mulțumesc !!
 

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua.

In cazul in care se va implementa aceasta optiune, se va anunta in forum :)

Intre timp, va rog sa ramaneti on-topic. Sunt ceva lucruri noi/rezolvate in acest update, care pot fi comentate.
Pentru alte teme/intrebari, puteti folosi optiunile forumului pentru a le lamuri.

O zi frumoasa si spor la joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, din cate am citit, si am facut-o cu foarte mare atentie, nu prea vor fi rezolvate bugurile cu ADEVARAT importante nici de aceasta data, offf. Desigur ca dezvoltatorii jocului "lucreaza din greu" in vederea remedierii unor buguri de o importanta majora. Si apropo, este cam prea mare intervalul de 2 saptamani de la un update la altul, mai ales ca unele probleme ar cam trebui rezolvate in maxim 3 zile, din punctul meu de vedere, dar este doar o opinie personala. Nu vreau ca dupa aia sa fiu "pus la zid" pentru parerile personale, ca daca ar exista un pic mai mult interes (ca deja imi bate inima de doua ori mai repede de nervi) ar fi trebuit sa fie rezolvate TOATE PROBLEMELE pana acum, si jocul sa mearga ceas.
Dar promit ca o sa-mi exprim parerea IMEDIAT dupa ce acest update va fi implementat, si sunt curios sa vad cum vor merge LUPTELE (ca asta conteaza cel mai mult) si cum merg colectarile cu optiunea "hardware acceleration" activata (vreau sa vad daca se mai apasa automat dublu click). Dar sunt 100% sigur ca isi vor face aparitia alte buguri de o si mai mare anvergura dupa acest update, ca asa se intampla permanent.
Multumesc pentru atentia acordata, o seara buna in continuare.
 

BraveWww

Well-Known Member
S-a lucrat asidu la imagini,sunete,vizite,etc.,sa fim seriosi:laugh:
Ati citit rubrica "BUG report"?Geme de nemultumiri si voi ne tratati precum Cristofor Columb salbaticii din America: oglinjoare contra aur.
Ma plang de 2 luni de multe inconveniente,nu sunt singurul,a trecut o "rezolvare" care a accentuat bugurile existente si a adus unele noi.
Mai bine scrieti mare si citet "rugati-va la Dumnezeu sa nu apara altele,ca la laude nu ne intrece nimeni".
Spor la treaba:)
P.S.Sper ca nu am incalcat vreun regulament spunand ce gandesc.
 

DeletedUser300

Guest
Daca tu ai citit anuntul si nu ai nici un fel de neclaritati nu inseamana ca ceilalti nu au dreptul la o opinie.(drept acordat prin deschiderea acestei teme)
Momentan actualizarea nu a avut loc insa dupa data de 12 august 2014 jucatorii pot vedea toate modificarile iar aceasta tema le ofera posibilitatea sa isi exprime eventuale nemultumiri sau sa propuna unele imbunatatiri.
 

DeletedUser

Guest
O chestie bunaă cu noua versiune: cu hardware acceleration on, meniul de productie si toate meniurile cladirilor apar instant, fara acel efect de aparitie lenta, cu o usoara intunecare a ecranului. Jocul merge astfel mai repede cu 20% cel putin per total.
 

DeletedUser5248

Guest
Aceasta tema a fost dedicata discutiilor despre versiunea 1.32.
Am sa va rog sa alegeti cu o mai mare atentie temele in care postati.

Update 1.31


Discuții despre versiunea 1.31

Buna dimineata, poate doar scrie asta, pot spune ca nu s-a remediat absolut nimic dupa update-ul 1.31, chiar s-au ingreunat luptele, ca nu degeaba am "tipat" pe aici, he he he. Si asta chiar cu optiunea "hardware acceleration" activata. Bine acum, probabil s-au remediat niste lucruri MINORE, asa cum se intampla dupa fiecare update, dar problemele majore nu au fost remediate.
Cat despre update-ul 1.32 ce va urma sa fie implementat, deja am spus, doua lucruri majore inca nu vor fi remediate din ceea ce am vazut, ca am citit cu foarte mare atentie. Sau poate vor fi, dar ma intereseaza ca luptele sa mearga asa cum mergeau inainte de update-ul 1.31 (ca mergeau bine cu optiunea "hardware acceleration" activata) si sa nu mai existe problema legata de colectari, ca momentan inca se apasa automat dublu click cu optiunea "hardware acceleration" activata.
Am vazut ca vor fi rezolvate anumite probleme, minore din punctul meu de vedere, care puteau fi rezolvate in maxim 3 zile, asta ca sa fiu ingaduitor.
Si ca sa nu mai existe nici un fel de dubiu, ca probabil credeti ca eu am ceva cu update-urile, va spun ca acestea sunt probleme REALE detectate, nu le-am inventat eu, in nici un caz. Eu inca sunt nemultumit de rezultatele acestor update-uri, pentru ca efectiv nu s-a rezolvat NIMIC, ba mai mult, jocul a fost si mai tare ingreunat ca functionalitate, ca se observa imediat diferenta.
Si ca sa fiu si mai precis, am vazut in ACEEASI LUPTA cum inainte de update mergea mai bine si unitatile mutau mai rapid, si imediat dupa update-ul 1.31 (ca despre el vorbeam acum) unitatile se miscau mult mai greu pe campul de lupta. Asta pentru ca update-ul m-a prins in timp ce atacam un vecin, si nu prea mi-a placut ca prima jumatate de lupta sa mearga bine si a doua jumatate sa mearga rau.
In plus, chiar si la selectarea unitatilor merge foarte greu mai nou, indiferent daca am optiunea "hardware acceleration" activata sau nu. Si eu cred ca este foarte important ca jocul sa mearga repede, si aceste probleme sa fie rezolvate primele, dupa aia cele minore.
Multumesc pentru atentia acordata, o zi buna.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@ Cristeaua Având în vedere că nu prea sunt mulți alți jucători care se plâng de această problemă, v-aș da un sfat: încercați o curățare a browserului (cache) după update.Uneori face minuni. O zi plăcută în continuare și fără motive de a vă plânge din nou!
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, am specificat la un moment dat ca au fost afectate laptopurile mai ales de problema asta, poate doar al meu, se prea poate. Cei care au "unelte informatice" mai performante probabil nu au fost afectati de aceasta problema.
Si am sa va rog si eu sa nu-mi mai spuneti despre "curatirea browserului (cache)", ca observ ca numai astfel de raspunsuri primesc. Nu am innebunit, stiu foarte bine ce vorbesc, abia instalasem windows-ul, este logic ca am dreptate.
Cumva nu am voie sa spun daca exista o problema? Bine atunci, nu mai spun nimic, ca m-am saturat sa fiu luat permanent peste picior. Si apropo, am sa astept special raspunsul dezvoltatorilor jocului, la toate cele trei intrebari ale mele, cu atat imi voi da seama si daca au fost puse in discutie.
O zi buna.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Deja am explicat care este procedura, tot la o postare a dvs., aici. Vă rog să rămâneți On Topic pe acest forum. Mulțumesc.
 

BraveWww

Well-Known Member
Daca tu ai citit anuntul si nu ai nici un fel de neclaritati nu inseamana ca ceilalti nu au dreptul la o opinie.(drept acordat prin deschiderea acestei teme)
Momentan actualizarea nu a avut loc insa dupa data de 12 august 2014 jucatorii pot vedea toate modificarile iar aceasta tema le ofera posibilitatea sa isi exprime eventuale nemultumiri sau sa propuna unele imbunatatiri.
Rubrica este "pareri si discutii",asta am facut,mi-am expus parerea despre anunt si nu vad unde am afirmat "ca ceilalti nu au dreptul la opinie" (scuzati cacofonia din citat)
Ecourile reale vor aparea,mai mult ca sigur,dupa 12aug. la rubrica BUG report.Este deranjant faptul ca am aratat concret ca de 2 luni nu s-a facut nimic pentru problemele importante si s-a lucrat la abtibilduri?
 

DeletedUser8485

Guest
eu am auzit ca marti va veni eventul de vara odata cu update-ul, e adevarat sau cei care au vehiculat zvonul au mintit?

-OFF TOPIC: mie imi merge brici jocul pe browserul chrome si nu am mai dat o curatare a browserului de cateva luni bune. la cei care li se blocheaza jocul cred ca e din cauza ca au extensii activate sau au mai multe pagini deschise odata sau poate din cauza ca umbla pe siteuri xxx
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca nu s-a anuntat, nu intra marti eventul de vara.
ARFM -
Ma refeream mai devreme la versiunea 1.32, ca dupa 1.31 pe beta tot au fost probleme, abia la 1.32 s-a scos efectul ala de disolve cand se da click pe cladiri si merge ok.
 
Sus