Discuții despre versiunea 2.0

DeletedUser8328

Guest
eu mi-am pus in oras 39 de fierarii le las acolo ca-s bune. a 40-a o pun doar cand se va introduce era galactica si liftul spatial
 

DeletedUser7314

Guest
Vreau sa intreb si eu ceava: Cum este posibil ca un jucator care nu are nici o cladire militara din Viitorul Arctic, si se afla in viitorul oceanic sa poata sa dea 54 de lupte cu armate din viitorul arctic? De unde are aceste trupe? Ca sa castigi artea lupte iti trebuie cel putin 150 de unitati!!!Inyrebarea mea este de unde le obtine? Alcatraz nu iti da unitati decat din cele care pot fi recreutate din orasul tau, deci daca nu ai cazarmi din arctic nu primesti unitati din arctic!!!! Cine stie sa-mi s[ona si mie, dar concret nu abureli!!! Moderatorii nu m-au ajutatpana acum!! Inyreb aici pentru ca nu este normal ca unii sa joace corect iar altii sa fure si nimeni sa nu ia nici o masura impotriva lor!!!!!Daca nu primesc nici un raspuns , insemna ca si aici se incurajeaza hotia!!!!Daca nu am dreptate dati-mi un raspuns serios care sa ma faca sa-mi cer scuze!!!!!
 

DeletedUser5468

Guest
Vreau sa intreb si eu ceava: Cum este posibil ca un jucator care nu are nici o cladire militara din Viitorul Arctic, si se afla in viitorul oceanic sa poata sa dea 54 de lupte cu armate din viitorul arctic? De unde are aceste trupe? Ca sa castigi artea lupte iti trebuie cel putin 150 de unitati!!!Inyrebarea mea este de unde le obtine? Alcatraz nu iti da unitati decat din cele care pot fi recreutate din orasul tau, deci daca nu ai cazarmi din arctic nu primesti unitati din arctic!!!! Cine stie sa-mi s[ona si mie, dar concret nu abureli!!! Moderatorii nu m-au ajutatpana acum!! Inyreb aici pentru ca nu este normal ca unii sa joace corect iar altii sa fure si nimeni sa nu ia nici o masura impotriva lor!!!!!Daca nu primesc nici un raspuns , insemna ca si aici se incurajeaza hotia!!!!Daca nu am dreptate dati-mi un raspuns serios care sa ma faca sa-mi cer scuze!!!!!

Simplu, dacă are alcatraz în oraș, a adunat de-a lungul timpului unități(în cazul lui din Arctic) după a șters acele clădiri militare și așa se explică cum de mai are încă unități din Arctic Future în Oceanic Future chiar dacă în prezent nu mai are acele clădiri militare în oraș ...

Dar ținând cont că a fost 1 Aprilie bănuiesc că ai încercat să faci și tu o glumă.
 

DeletedUser7314

Guest
Nu este nici o gluma!!!!! Eu am cerut un raspuns serios si primesc vrajeli. Are alcatraz nivel 21, deci primeste putine unitati, chiar daca ar primii doar din arctic!!!! De unde le inlocuieste pe cele care le pierde!!!!! Nu ma asteptam la vrajeli!!! Ca sa castigi 54 de lupte cu vecini numai din Oceanic iti trebuie armata serioasa nu '' ce ia ramas dinainte''
 

DeletedUser7314

Guest
Eu am bonus in atac mult mai mare ca persoana respectiva si la 60 de lupte am consumat 121 de unitati! Pur si simplu, daca nu este o furaciune la mijloc, nu are de unde justifica aceste unitati!!! Cine este serios si se uita cu atentie imi va da dreptate!!!! Cine nu... va raspunde ca tine !!
 

DeletedUser5468

Guest
Nu este nici o gluma!!!!! Eu am cerut un raspuns serios si primesc vrajeli. Are alcatraz nivel 21, deci primeste putine unitati, chiar daca ar primii doar din arctic!!!! De unde le inlocuieste pe cele care le pierde!!!!! Nu ma asteptam la vrajeli!!! Ca sa castigi 54 de lupte cu vecini numai din Oceanic iti trebuie armata serioasa nu '' ce ia ramas dinainte''

Sincer, de ce mai joci încă acest joc? Întreb și eu.

Răspunsul l-ai primit mai sus.
Iar ca să fim serioși, acum 54 de lupte sunt easy peasy, mai ales în ultimile două ere, dar mă rog :rolleyes:
 

DeletedUser7314

Guest
Te crezi interesant ca ma intrebi de ce mai joc?Daca multi fura trebuie sa fur si eu sau sa plec? Filozofie interesanta ai !!! Daca ai luat asa de tare foc inseamna ca stii despre aceasta smecherie si o aplici si tu!!! Eu ceream o explicatie logica si nu aveam nevoie de cineva care sa ma certe!!!! Dar daca atat poti mai bine taci !! Scuze dar mai enervat!
 

Dumi.

Well-Known Member
PISON!
Nu mai iti expune frustrarile aici fara sa tai putin firul in 4!!!
Nu mai acuza tu de hotie asa usor!
Unitati se pot lua si de la Alcatraz si de la Expeditia Ghildei, din cate imi aduc aminte [fie ele din cufere,fie din relicve]
Si daca stai sa te gandesti, si ascunzatoarea banditilor e o cazarma in sine!!!!
Eu am peste 1000 de unitati si nu am avut nici o cazarma in oras pana acum 2 zile cand mi-am pus una pentru tancuri de progresista pentru gvg]
Doar cea de banditi!!!
 

Dumi.

Well-Known Member
................ Daca ai luat asa de tare foc inseamna ca stii despre aceasta smecherie si o aplici si tu!!!..........
Urasc genul asta de acuzatii...asa acuza femeile de obicei.
Pune mana la munca si nu mai aduce acuzatii, ca nu va tine nimeni cont de ele....
 

DeletedUser7314

Guest
1. Alcatraz nu iti da absolut nici o unitate daca nu ai cazarma in oras!
2. Nu poti primi unitati dintr-o alta era la expeditiile ghildei si din nici o alta misiune!!!
3.Nu ai de unde sa aduni unitati si in acelasi timp sa castigi foarte multe lupte!!!
4.Nu stiu cat de BARBAT esti, dar am spus de la inceput ca vreau o explicatie logica!!!
Vorbe in vant, sunt satul!!!!! Spunemi concret de unde poti sa obtii unitati din arctic daca tu esti in oceanic si nu ai nici o cazarma din acea epoca? Banditii nu casiga nici o lupta daca nu au langa ei o alta unitate, si nu are banditi in primul rand!!!! Asa ca numai bate campii si explica concret , daca nu poti atunci veziti de treaba ta!
 

DeletedUser7314

Guest
Apropo, in lumea A unde ma joc eu ai aproape 16000 de puncte asa calas-o mai incet cu pune mana la treaba!!!!!!
 

DeletedUser5468

Guest
@pison

Jucătorul respectiv a adunat acele unități din Arctic Future cu ajutorul Alcatraz-ului de pe timpul când el se afla în acea eră, acum aflându-se în Oceanic Future, a apucat să stocheze multe unități din era precedentă, chiar dacă el acum nu mai are nicio clădire din Arctic în oraș și chiar dacă are Alcatraz doar la level 21.
Cu siguranță are și bandiți în oraș, iar formula de bază în majoritatea luptelor e reprezentată de unitatea bază(o unitate din Arctic ca și exemplu) și 7 bandiți.
upload_2018-4-4_18-56-27.png
În cazul de sus cu 54 de lupte le dai foarte, foarte simplu și destul de rapid, câteva minute ...
Mai ales de când cu bandiții poți da foarte, foarte multe lupte, bandiții sunt cele mai folosite unități din întreg jocul datorită bonusului unic pe care îl posedă.
Așa se explică cum „tipul” de care vorbești tu că nu e corect reușește să dea 54 sau mai multe lupte, cu ajutorul bandiților și a câtorva unități din Arctic Future pe care le-a stocat de-a lungul timpului în inventarul său cu ajutorul Alcatraz-ului.

Și chiar de se întâmplă să nu aibă bandiți deloc în oraș, el tot a reușit să adune unități în trecut din Arctic Future îndeajuns să poată să lupte chiar și în ultima eră ...

Nu înțeleg ce ți se pare ție incorect, din moment ce jocul e făcut în așa fel încât să fie gândit pentru toți, majoritatea jucătorilor au aceleași șanse mai nou, depinde doar de tine ca jucător ceea ce faci, iar în cazul tău, plângându-te de „nereguli” denotă faptul că ești un jucător slab pregătit, indiferent că joci din 2013 acest joc ...
Ești primul care se plânge de lucrul ăsta, nu am mai auzit pe nimeni până acum.

Încă un lucru, nu comenta de punctajul altora, niciodată nu știi cu ce jucător poți sta de vorbă, indiferent de câte puncte ai avea tu pe lumea A, B sau C, dar mă rog.
Și nu, nu am luat foc ci mai degrabă tu, tu ești cel care acuză fără niciun drept alți jucători că sunt incorecți.
 

Dumi.

Well-Known Member
Apropo, in lumea A unde ma joc eu ai aproape 16000 de puncte asa calas-o mai incet cu pune mana la treaba!!!!!!
Prietene eu nu mai joc de mult pe lumea A [unde de altfel nu am jucat foarte mult]
In schimb pe lumea B am reusit sa trec de 10 milioane de puncte intr-un an jumatate, si asta in situatia in care de doar 3 zile am trecut in progresista[de asta ce zici?]
Si, ca de obicei in postul de mai sus, Alin a spus cu lux de amanunte ceea ce eu am spus in cateva. Ocazie cu care ii multumesc pentru rabdarea si calmul de fier...
Asa ca, stimabile...cioculetul mic si joculet de glezna [cauta-ma pe lumea B, unde scot 327 pf/zi, am aproape 470% aparare, dom de level 84....lasa in urma lumea A pe care m-am simtit bine doar.....3 saptamani? :) ]
 

DeletedUser7314

Guest
Copii m-am lamurit!!!! E mai rau ca in politica aici!!!
 

DeletedUser8328

Guest
omul are o singura hiba, refuza sa inteleaga ca cineva poate avea rezerve de armata nelimitate. poate asa trebuia sa-i explicati de la inceput pe babeste cum e cu lista aia lunga de soldati care se adauga zilnic de la Alcatraz. si care nu dispar daca omul schimba era, ci doar daca ii pierde in lupte. exista 5 unitati pe care le poti face dintr-o cladire militara (deblochezi sloturile alea). daca nu ma insel, acele 5 unitati dispar cand stergi cladirea militara respectiva. e ca si cum aia ar fi ''casa'' lor si nu mai au unde sa stea si mor instantaneu. :p unitatile generate de Alcatraz sunt unitati libere, adica nu au nevoie de ''casa'' si sunt generate de Alcatraz automat cat timp cladirea respectiva e activa. dar traiesc si dupa ce tu stergi cladirea aia, atata doar ca Alcatraz nu mai genereaza altele de acelasi tip. bineinteles cand ai 500 de puscasi marini, 495 sunt de la Alcatraz iar ceilalti 5 i-ai facut in cladirea militara care genereaza puscasi marini. dupa ce stergi cladirea, dispar cei 5 dar raman restul de 495. Nu mai apar altii in plus, pentru ca de exemplu intre timp ai pus in oras fabrica de masini blindate, deci incep sa apara masini blindate. dar nici puscasii marini nu dispar, daca nu mor in lupta si ii lasi sa se vindece. deci vei putea avea cei 495 de puscasi marini mult si bine, insa pe langa asta langa ei se vor adauga din ce in ce mai multe masini blindate. si asa mai departe.
 
Sus