Finisare/Motivare - Pro si Contra

DeletedUser5853

Guest
sunt adeptul lui @adema care a scris destul de clar realitatile jocului si cred ca noi trebuie sa-l imbunatatim si infrumusetam
acum cu era progresiva se reduc cladirile la aproape jumatate,fiind foarte mari,deci nu avem de ce sa ne mai plingem
adevarul ca alocam mult timp pt suport,nu se fac batalii din cauza asta...se poate si fara suport dar este posibil sa nu mai primesti suport si sa mergi pe la si cu jumatatea clasamentului si jumatate din ce pot altii cu suport
 

DeletedUser6079

Guest
sa fiu sincer sunt pro cu parerea legata de timpul acordat pentru suport(motivare,fericire) de acord 100% mie imi i-a o ora jumate sa motivez,finisez vecini si inca jumate de ora cei 36 de colegi de ghilda si am uitat sa spun si numarul de vecini 86 alti au si mai multi dar faptul ca nu ai gasit si un mod de a gasi planuri asta e esential adica de exemplu nu gasesti un plan unul singur de la o cladire pe care vrei sa o ai zic si eu royal robert hall si ratezi momentul ramai cu buza umflata dar IN CEA MAI MARE PARTE SUNT DE ACORD sau ar putea sa se intoduca o ,,aplicatie'' prin care care putem vedea lista de cladiri nemotivate ale jucatorului sau finisate si usurandune cu mult timpul adica dai sageata pe jucator lista apare tu alegi ce vrei sa motivezi,finisezi si gata problema
EDIT
si mai vreau sa zic ca ar trebui sa mareasca de acum spatiu de adunare al punctelor forge
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6712

Guest
exemplu= 1 motivare cariera piatra, 2 motivare provizii,
3 finisare piata, si tot asa

a fost un exemplu
 

DeletedUser6079

Guest
despre ce cariera vorbesti tu noi nu avem asa ceva in joc poate in grepolis
 

DeletedUser5468

Guest
exemplu= 1 motivare cariera piatra, 2 motivare provizii,
3 finisare piata, si tot asa

a fost un exemplu

Am înțeles că e un exemplu, dar Cariara de piatră(Zidar specializat în piatră) este o clădire de bunuri care nu poate fi motivată, restul clădirilor pot fi motivate sau finisate!
 

DeletedUser4260

Guest
eu sunt de parere ca nu ar trebuii sa se scoata nimic din joc ba din potriva sa se schimbe sau sa se adauge module la imbunatatirea jocului, si asa se plang multi jucatori ca este plictisitor jocul ...daca se va scoate si aceasta interactiune de M/F din joc cred ca va fi cam banal jocul ......majoritatea jucatorilor printre care si eu asteptam razboiul intre guilds:D :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1022

Guest
@danyclub....ghilzi sau ghilde, da' cine mai sta acum sa verifice?
/on-topic (la subiect)
am ramas surprins de numarul de persoane care iubesc sa faca m/f zilnic.
o activitate recreationala si cu impact de socializare important, cel putin eu asta am inteles din argumentele expuse mai sus de catre unii colegi de forum.
plus, argumentul decisiv: cum ....si sa pierdem cei 120% din extaz???

nu sunt convins ca toti au inteles scopul acestei propuneri.
nu cred ca flik a gandit propunerea de gen: maine se scoate m/f si dispare si bonusul de extaz.
in primele postari din acest topic gasiti destule argumente contra m/f, sustinute in principal de cei 'batrani' in joc, cu peste 1 an de m/f zilnic la activ.
iar cei care au fost pro propunere de scoatere a m/f va zic: e repetitiva, e plicitisitoare, incarca memoria calculatorului, in concluzie ar trebui inlocuita cu altceva.

acum, nu jucatorii decid, si nu moderatorii de forum decid.
jucatorii isi fac treaba si raporteaza/discuta ce le place si ce nu.
moderatorii isi fac treaba si raporteaza mai sus ce le place si ce nu le place jucatorilor, astfel incat developerii pot lua decizii cu privire la viitorul jocului.


cel putin, intr-o lume ideala, asa ar trebui sa se intample.
 

DeletedUser6079

Guest
eu zic ca e mai bine sa se introduca o lista prin care putem vedea cladirile motivate.finisate si cele care nu sunt reducand timpul de intratrare pe pagina jucatorului si miscandute mult mai repede
 

DeletedUser7596

Guest
(PRO)
Eu sunt de ACORD ca sa fie scoasa Motivarea respectiv finisarea.
Se pare ca poate multi nu ati inteles scopul propuneri
Eu din cauza m/f m-am lasat de joc tot din acest motiv pentru ca era o pierdere de timp si plus de alta era plictisitoare si repetitiva i-ar intr-un timp m-au dat afara chiar din ghilda tot din acest motiv deci ce sa mai o chestie plictisitoare multi pe cei care il cunosteam s-au lasat de joc pentru ca acesta devenise plictisitor si aproape numai M/F era cam tot jocul deci nu se poate asa ceva i-ar de aici rezulta ca chestia asta nu prea isi are rostu si se putea gasi alte soluti mai eficiente pentru acest criteriu.
Si multa lume acum se intreaba Ce facem cu planurile,cu punctele,cu monezile si asa mai departe..ei bine aici se putea gasi alta solutie la fel cum am justificat mai sus.Deci propun si sunt de acord sa fie Scoasa M/F.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8184

Guest
de acord cu kingleorix
nu te tine nimeni cu forta intr-o ghilda alege o ghilda mica si sa vezi ce libertate ai
 

DeletedUser6079

Guest
intradevar poti gasi planuri si prin jefuire asta o facem zilnic cu toti si uneori daca avem noroc ne cade cate un plan bun si cu raspunsul de a ascoate m\f\j sunt intre uneori chiar nu ai timp sa dai cele necesare prietenilor sau membrilor din ghilda si ai consecinte de urmat dar sa ne gandim ca avem si noi nevoie de aceste f\m\j pentru ca observ ca tot cu f\m\ nu e de ajuns incat sa adunam uneori proviziile\monezile necesare si uneori trebuie sa stai in impas vro cateva zile pana cand faci rost de ele de exemplu acum, eu voi trece peste 2-zile in INDUSTRIALA si voi avea nevoie de 300000 de provizii si eu produc fara motivare 35000-42000 pe zi ,cu motivare produc 84000-90000 deci nu e o problema dar e o problema atunci cand se intampla sa nu ai toate cladirile de productie provizii motivate
 

DeletedUser8184

Guest
sunt pentru motivari si finisari ao logica lor sunt o contrapondere la jafuri
dar cu un amendament sa se dea planuri la cladiri nu aleatoriu
 

DeletedUser3540

Guest
Nu sunt de acord cu scoaterea de m/f.
Desi am dual core 2,3Ghz,4GbRAM,1GB VideoDedicat....dupa 15/20 de motivari(uneori si mai des-sunt cu uptaturile la zi) da flashul crash si imi sare cheful de m/f si nu mai dau...
Oricum ptr cei care nu vreti sa m/f aveti 2 optiuni:
1.Construiti Cladiri Culturale sa va acopere cei 120% bonus.
2.Folositi optiunea pe diamante sa va motivati orasul dupa ce culegeti casele de banuti si provizii...asa nu ve-ti da socoteala in ghilda ca nu m/f ptr ca nici ei nu apuca sa te m/f pe tine..
Bafta la joc!
 
Sus