Foe helper

Popocatepetl

Well-Known Member
E permisă folosirea acestui program? Pentru ce?
Dacă nu e permisă, dar cineva îl folosește, ce trebuie să fac?
 

Dumi.

Well-Known Member
1. E permisa? - da, e permisa
2. Pentru ce? Ca sa te miri tu si sa te oftici ca nu ai ce sa le faci celor care il folosesc :)
3. vezi raspunsul 2.
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
pai uite-te si tu ce il freaca pe el....
asta e genul de om care daca iti merge bine, te raporteaza :))))
 

Dumi.

Well-Known Member
Da, m-am lamurit
Dl Popocatepetl este fostul Adimucu...si-a schimbat numele de forum :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Revin la întrebările cu care am deschis acest thread și rog un moderator sau administrator de forum să răspundă:

Este permisă utilizarea programului FoE Helper?
Pentru ce anume?
 

Dumi.

Well-Known Member
pai instaleaza-l si o sa vezi
atata vreme cat acest foe helper NU tine de dezvoltatorul jocului, nu vad de ce ti-ar raspunde la intrebare un moderator sai admin al acestui forum :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Pentru că am văzut cu ceva timp înainte, tot pe forum, o discuție în care un moderator scria că respectivul program a fost interzis. Ca să fiu sigur, mai vreau acum o poziție oficială. Sunt milioane de jucători și fiecare are altă părere.
 

Dumi.

Well-Known Member
da, era interzis, asa este
dar intre timp dezvoltatorii foe helper au modificat acest programel, excluzand partile pentru care fusese interzis
acum e legal
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Folosirea oricăror instrumente suplimentare pentru Forge of Empires se face pe riscul jucătorilor. Noi nu oferim suport dacă ei sunt afectați de aceste instrumente în vreun fel sau dacă instrumentul nu mai funcționează/nu mai este disponibil. În general, nu este permisă utilizarea niciunui instrument care contravine Termenilor și condițiilor noastre, precum și regulamentului de joc, inclusiv automatizarea proceselor de joc. Dacă un jucător folosește un astfel de instrument, rezultatul poate fi banarea contului său.
Este responsabilitatea jucătorilor să se asigure că respectă regulile jocului. Deoarece sunt dezvoltate de terți, nu le putem controla conținutul sau ceea ce fac, așa că nu putem oferi un răspuns clar dacă este ok să se folosească: instrumentul/site-ul se poate schimba în orice moment.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
EDITAT
Bineînțeles că nu vreau să fiu banat. Dar voi parcă înțelegeți altă limbă.
Eu nu am întrebat ce suport oferiți dacă mă afectează cumva programul, ci dacă am sau nu voie să-l folosesc.

Vreau un răspuns DA sau NU, nu filosofie.
Am voie să folosesc Foe Helper sau nu?
 
Ultima editare de un moderator:

Vali

Well-Known Member
Da omule, da... Poti sa-l folosesti. FoE Helper a fost modificat, asa cum spun si dezvoltatorii lui, conform cerintelor Inno, pentru a respecta regulamentul. Nu incalca absolut deloc regulamentul, si ai cateva facilitati.
Din fericire, Power Tools nu e acceptat, pentru ca ala le ofera jucatorilor posibilitatea sa vada ce cladiri cu productia finalizata au vecinii si normal ca te duci tinta pe vecinul si cladirea de la care ai cel mai mult de castigat! Daca-ti instalezi extensia respectiva, te vei trezi in cel mai scurt timp cu un Ban de vreo 2 ore, parca, prima data... apoi iti spun sigur ca il dai afara imediat sa nu creasca perioada de ban, eventual dezactivarea contului :D (am spus bine Din fericire, pentru ca nu e corect sa ai acest avantaj fata de alti jucatori). Foe Helper nu are asa ceva. Ai si la el ceva facilitati, statistici, dar sunt acceptate, nu incalca cu nimic regulamentul.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă rog să nu ne mai jigniți. V-am răspuns cu punctul nostru de vedere: Deoarece sunt dezvoltate de terți, nu le putem controla conținutul sau ceea ce fac, așa că nu putem oferi un răspuns clar dacă este ok să se folosească: instrumentul/site-ul se poate schimba în orice moment.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Văd că tot mai ocolești răspunsul Simona, așa că iar repet întrebarea în altă formulare, poate tot răspundeți până la urmă:

Având în vedere că au fost probleme în trecut cu FoE Helper, ESTE PERMIS DE REGULAMENT SĂ FIE FOLOSIT SAU NU?

Nu mă interesează dacă îmi creează mie probleme tehnice, dacă este "frumos" sau "ok".... sau alte dulcegării. Vă rog să răspundeți exact la întrebare, nu altceva.
 

Dumi.

Well-Known Member
Este responsabilitatea jucătorilor să se asigure că respectă regulile jocului. Deoarece sunt dezvoltate de terți, nu le putem controla conținutul sau ceea ce fac, așa că nu putem oferi un răspuns clar dacă este ok să se folosească: instrumentul/site-ul se poate schimba în orice moment.

ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!
Ai ochi?
Ti-a raspuns !!!!
TU NU ADUCI NIMIC CONSTRUCTIV ACESTUI FORUM!!!
NU STII DECAT SA TE LEGII DE ORICINE ALTCINEVA!!!
 

dunbarton

Well-Known Member
Popo, invata sa citesti printre randuri.
Simona nu-ti poate raspunde ca este OK sa-l folosesti, pentru ca asta ar insemna sa faca reclama si sa indemne jucatorii sa-l foloseasca, iar Inno probabil ca nu a incheiat vreun protocol cu producatorul Foe Helper in acest sens.
Nu-ti poate raspunde nici ca nu este OK sa-l folosesti, intrucat, daca producatorul Foe Helper sustine ca aplicatia respecta regulile Inno, inseamna ca este chiar asa (banuiesc ca nu si-ar compromite credibilitatea alegand sa minta).
Ea ti-a raspuns la modul: foloseste-l si ai sa vezi ce se intampla.
Prin urmare, este OK sa-l folosesti.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Văd că nici voi nu înțelegeți întrebarea (de fapt, voi o înțelegeți greșit, moderatorul "se preface" că nu o înțelege).
Nu am întrebat dacă dezvoltatorii au o părere bună sau proastă despre calitatea programului, nici dacă "sunt în relații bune" cu cei care au creat programul FoE Helper. Am întrebat despre regulamentul jocului FoE. Orice jucător are dreptul, iar dezvoltatorii au obligația să ofere informația concretă legată de regulament, dacă se permite sau nu folosirea unor softuri "externe" în timpul jocului.

Dacă aș fi întrebat despre posibilitatea folosirii a două conturi de joc și a relaționării între ele prin motivări, donații de pf, schimburi de bunuri... mi-ar fi răspuns imediat ce prevede regulamentul.

Faptul că acum "o dați după cireș", domnilor moderatori și stimată "Simona", denotă că ceva e putred în Danemarca.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
P.S. pentru "nervosul" Dumi 20:

Acest thread a fost creat de mine.
Prin urmare, dacă "îmi aduc mie însumi ceva constructiv" la întrebarea care a stat la baza deschiderii threadului, asta hotărăsc doar eu, stimabile.
Până una alta, dacă nu îți place ce citești, ai dumneata posibilitatea de a vizita și alte threaduri....unele posibil deschise chiar de dumneata.
Mulțumesc pentru înțelegere. :p
 
Sus