Foe helper

Dumi.

Well-Known Member
multumesti degeaba
cand traiesti intr-o comunitate trebuie sa ai grija cum si ce faci, ca la urma o sa te trezesti exclus de pe peste tot
si cand un forum intreg iti spune ca "esti beat"....deh :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
*****cand traiesti intr-o comunitate trebuie sa ai grija cum si ce faci, ca la urma o sa te trezesti exclus de pe peste tot***

...nu mor caii când vor câinii! :D
 

Cornwelius

Active Member
Am instalat Foe Helper și l-am folosit câteva zile, apoi am primit acest mesaj :
Sistemul nostru a detectat faptul că folosești un software interzis pentru a interacționa cu jocul nostru.
Reține că folosirea boților, a scripturilor și a altor instrumente care îți acordă un avantaj necuvenit este strict interzisă în jocul nostru. Îți solicităm să dezactivezi imediat software-ul interzis, în caz contrar putând urma sancțiuni suplimentare.
Îți mulțumim pentru cooperare. Echipa ta Forge of Empires
Deci Foe Helper este un software INTERZIS așa că am fost nevoit să-l dezinstalez.
 

Vali

Well-Known Member
@Cornwelius , atentie, sa nu cumva sa fi instalat FoE Power Tools, care contine "Plunder finder", "Profit finder", cel putin doua functii care sunt interzise in FoE iar producatorii extensiei nu vor sa renunte la ele. FoE PT e o extensie care va genera automat Banarea contului pentru o perioada de timp scurta, pentru a putea dezinstala extensia!
In momentul de fata FoE Helper nu contine functii care sa contravina regulamentului FoE, mai mult decat atat, conform declaratiilor producatorului, FoE Helper a fost ajustata astfel incat sa nu contravina regulamentului, la cerintele Inno! :)
 

Cornwelius

Active Member
Merci Vali, într-adevăr, aveam instalat Power pe alt browser, de care uitasem. O să instalez Helper din nou să văd dacă mai mârâie cineva.
 

DeletedUser

Guest
Văd că nici voi nu înțelegeți întrebarea (de fapt, voi o înțelegeți greșit, moderatorul "se preface" că nu o înțelege).
Nu am întrebat dacă dezvoltatorii au o părere bună sau proastă despre calitatea programului, nici dacă "sunt în relații bune" cu cei care au creat programul FoE Helper. Am întrebat despre regulamentul jocului FoE. Orice jucător are dreptul, iar dezvoltatorii au obligația să ofere informația concretă legată de regulament, dacă se permite sau nu folosirea unor softuri "externe" în timpul jocului.

Dacă aș fi întrebat despre posibilitatea folosirii a două conturi de joc și a relaționării între ele prin motivări, donații de pf, schimburi de bunuri... mi-ar fi răspuns imediat ce prevede regulamentul.

Faptul că acum "o dați după cireș", domnilor moderatori și stimată "Simona", denotă că ceva e putred în Danemarca.

Salut!
Ți-a răspuns Simona foarte clar și diplomat:
"În general, nu este permisă utilizarea niciunui instrument care contravine Termenilor și condițiilor noastre, precum și regulamentului de joc, inclusiv automatizarea proceselor de joc. Dacă un jucător folosește un astfel de instrument, rezultatul poate fi banarea contului său. Este responsabilitatea jucătorilor să se asigure că respectă regulile jocului. Deoarece sunt dezvoltate de terți, nu le putem controla conținutul sau ceea ce fac, așa că nu putem oferi un răspuns clar dacă este ok să se folosească: instrumentul/site-ul se poate schimba în orice moment."

Adică, este responsabilitatea ta să citești termenii și condițiile, precum și regulamentul de joc, și apoi să le compari cu beneficiile oferite de acel program. Dacă acestea nu contravin termenilor și condițiilor și nici regulamentului de joc, atunci da, este permisă utilizarea lui. Dacă beneficiile oferite de program încalcă termenii și condițiile și regulamentul, atunci nu, nu este permisă utilizarea lui. De asemenea este responsabilitatea ta să verifici constant dacă programul respectiv întrunește sau încalcă termenii și condițiile și regulamentul de joc, întrucât acea terță parte care îl dezvoltă poate schimba în orice moment natura beneficiilor oferite.
 
Sus