Gvg Asedii

  • Autor subiect DeletedUser8708
  • Data de început

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, incep in primul rand prin a-i multumi jucatorului Doctor WHO pentru ADEVARUL pe care l-a spus, nu inteleg de ce ati avut impresia ca eu ma laudam cu punctajul in clasament, nici pe departe, ca se poate schimba si se pot rasturna locurile ocupate oricand si tot asa.
Acum urmeaza sa ii raspund jucatorului SnkVlady. Deci, ceea ce ai spus tu este adevarat, ideea este ca eu deja am ghilda prorpie de multa vreme, si nu mai poate fi catalogata ca o ghilda fantoma, exact cum ai spus si tu de fapt printre multe altele.
Avand in vedere ca dai exemplul unui jucator din ere mai mari, intr-adevar, sigur nu ataca pentru punctaj, din moment ce se ia de alte ghilde la ere mai mici, asta este chiar aiurea, inseamna ca respectivul nu are altceva mai bun de facut, practic un astfel de jucator nu joaca pentru NIMIC concret, nici pentru CLASAMENT, si nici pentru GHILDA (prin ajutorul pe care il da la cucerirea de noi sectoare). Din acest punct de vedere ai DREPTATE.
Totusi, nu intotdeauna este usor pentru atacator, si eu cand am scris ce am scris, ma refeream la atacarea sectoarelor cu bonus de la ultima era, cea postmoderna, acolo crede-ma, ca lucrurile stau cu totul altfel, este de ajuns sa fie maxim 5 jucatori pe faza din ghilda asediata si te pot respinge la infinit, din moment ce asediul are 0% bonus, mai ales daca sectorul asediat are un bonus maricel si joci automat.
Revenind la propunerea din debutul acestui topic, sunt de parere ca NU este bine sa se revina la armata de asediu cu unitati consumabile, si deja am argumentat si de ce pana acum. Totusi, s-ar putea gasi alte solutii, si poate ca aia cu un interval de pana la 5 minute intre asedii nu ar fi chiar asa de rea, dar asta deja este o alta idee separata de topicul acesta.
Multumesc pentru atentia acordata, o zi frumoasa tuturor.
 

DeletedUser5853

Guest
dacă tot este un bine cu unitățile clonate,propun să se dea și bunurile necesare pt asedii
 

DeletedUser6083

Guest
As veni cu o alta propunere.Desi banuiesc ca nu va va placea niciunora...dar macar s-o zic:hmph:
Cand cineva pune asediu,pe langa bunurile necesare, sa aiba de ales ce plateste:8soldati sau medalii(pretul lor variind in functie de era)
 

DeletedUser5853

Guest
salut,
revin cu: dacă tot este un bine cu unitățile clonate,propun să se dea și bunurile necesare pt asedii ca pomana să fie de 100%,furtul furt și legalizat,încurajarea nemuncii,etc...de ce nu ați face la fel și la cei care se apără,adică să poată băga armate clonate în sloturile goale de pe sectoarele cucerite...bineînțeles că nu este corect
ex:dacă mă duc la piață să fac cumpărături,îmi trebuiesc bani nu poze ale banilor ori bani falși pt a cumpăra de la cel care vinde produsul obținut prin muncă,timp,investiții,etc,omul îmi vinde că vrea că nu vrea din cauză legii obligatorie,deci rămîne păcălit...gîndiți puțin vă rog,ms
 

DeletedUser5248

Guest
salut,
revin cu: dacă tot este un bine cu unitățile clonate,propun să se dea și bunurile necesare pt asedii ca pomana să fie de 100%,furtul furt și legalizat,încurajarea nemuncii,etc...de ce nu ați face la fel și la cei care se apără,adică să poată băga armate clonate în sloturile goale de pe sectoarele cucerite...bineînțeles că nu este corect
ex:dacă mă duc la piață să fac cumpărături,îmi trebuiesc bani nu poze ale banilor ori bani falși pt a cumpăra de la cel care vinde produsul obținut prin muncă,timp,investiții,etc,omul îmi vinde că vrea că nu vrea din cauză legii obligatorie,deci rămîne păcălit...gîndiți puțin vă rog,ms

Buna ziua, fara sa te superi pe mine, dar exemplul tau este GRESIT, cel cu "de ce nu ati face la fel si la cei care se apara...". Pai cum vine asta? Cand o ghilda asediaza anumite sectoare nu foloseste tot armata clonata? Sau daca nu pune nimic, nu apar tot opt unitati gratis? Si cand vrei sa faci puncte suplimentare, in afara de armata clonata ce ramane ca prim slot de aparare a unui sector, nu trebuie sa pui opt unitati ale tale? Deci TOT AIA este, fie ca umpli sloturi pentru o ghilda, fie pentru jucatul pe cont propriu. Plus ca orice sector de la o ghilda are un slot gratuit, primul mai exact, deci este ACELASI LUCRU.
Oricum tot cei de la Inno Games vor hotari in legatura cu asta. Sincer sa fiu, asta mi se pare SINGURA CHESTIE care ii mai avantajeaza si pe cei care ataca si joaca CU ADEVARAT jocul asta. Ca nu intereseaza pe nimeni din cei care joaca pentru punctaj de vreo ghilda sau de alta, fara nici o suparare.
Hai sa ne apucam sa jucam toti la fel, adica sa NU FACEM NIMIC, sa vedem unde ajunge jocul asta? Se vor lasa toti de joc daca se mai schimba si singura chestie gandita pe jocul asta, si anume armata clonata. Bine atunci, sa se dea din nou 5% per level la legendarele de atac, sau sa se introduca ce am zis eu, si anume ca turnuletele de aparare sa fie valabile si la apararea armatei din atac, cu diferenta ca acum sa FIE FOLOSITE si la GvG, si atunci se poate scoate chestia asta, ca sa fie un echilibru macar.
Acum ca sa fiu si mai incisiv, daca se va scoate chestia asta cu armata clonata, diferentele din clasament se vor pastra, si din nefericire, cei care au deja un avantaj considerabil vor putea fi foarte greu prinsi din urma in CLASAMENT. Pana la urma ar fi inspre avantajul meu, dar mai bine sa ramana lucrurile exact asa cum sunt acum, in legatura cu asediile.
Repet, eu doar imi expun punctul de vedere, la revedere.
 

DeletedUser5853

Guest
eu tot punctul meu de vedere îmi exprim,vorbesc de luptele reale și sîngeroase din GvG cu pierderi considerabile,ghildă contra ghildă,de sutele de lupte și de asedii pt sectoarele ocupate de ghilde rivale,nu vorbesc de înțelegeri,de păcănele pt puncte...dacă-i ști cîte frustrări sunt din cauza acestor armate fotografiate/clonate/pomeni care ne țin cu mîinile legate,care ne fac neputincioși după cîteva ore de asedii din astea pomeni
 

DeletedUser5248

Guest
eu tot punctul meu de vedere îmi exprim,vorbesc de luptele reale și sîngeroase din GvG cu pierderi considerabile,ghildă contra ghildă,de sutele de lupte și de asedii pt sectoarele ocupate de ghilde rivale,nu vorbesc de înțelegeri,de păcănele pt puncte...dacă-i ști cîte frustrări sunt din cauza acestor armate fotografiate/clonate/pomeni care ne țin cu mîinile legate,care ne fac neputincioși după cîteva ore de asedii din astea pomeni

Salutare, pai iti respect punctul de vedere. Dar sa stii ca nu sunt pacanele si nici pomeni, ca eu am in oras numai cladiri de bunuri, atat din postmoderna cat si din industriala, deci eu joc din ce produc. Ma rog, fiecare spune ce vrea despre armata clonata, dar eu raman la aceeasi parere.
Eiiii, stai un pic, eu ma refeream strict la jucatul pentru punctaj, nu la razbunarile personale ale cuiva pe o ghilda sau pe alta. Dar acest lucru se poate remedia, exista solutii pentru a apara si munca unei echipe. Dar consider ca si noi ceilalti care nu mai jucam pentru acumularea de sectoare (si care nu vrem sa stricam o munca de echipa) avem aceleasi drepturi.
Am spus-o in nenumarate randuri, am pierdut aproximativ 1000 de unitati in total (din progresista si moderna, plu banditi foarte multi, ca din postmoderna nu am mai pierdut, ca deja eram pe cont propriu) si pentru ce? Pentru ca pana la urma sa realizam ca ne putem si intelege? Poate daca bonusurile atacatorilor ar fi mai mari si cele ale sectoarelor GvG mai mici, ar fi mai interesanta lupta GvG, dar eu cand vad ca la postmoderna in special, pierzi unitati si contra unei armate cu zero bonus, ce sa mai zic atunci? Asta desi am legendarele de atac la level 11, toate 3, ca nu se mai merita sa le ridic la 12, pentru NIMIC. Chiar si manual sa joci permanent, tot mai pierzi din cand in cand unitati si versus zero bonus (mai ales versus opt tancuri universale, si chiar si versus opt campioni postmoderni, chiar mai rau acolo, ca aia lovesc din prima).
Pana la urma fiecare poate face la fel, dar nu-mi place sa ma iau de stilul de joc al cuiva, dar nici nu ma dau la o parte cand am ceva de spus, asta sa fie clar. Oricum, orice schimbare ar interveni pe viitor, eu nu am de ce sa ma plang, ca acele schimbari vor fi pentru toti.
Multumesc pentru atentia acordata, la revedere.
 

DeletedUser5079

Guest
:laugh:Total contra.....ce s-a implementat e bun asa cum e.....ganditi-va ca desi se fac gilde fantoma......pe care eu le numesc berbec sau satelit, costul de integrare la un sector nu este 5 din fiecare...este 5 pentru gilda berbec, dar pana la urma gilda mama tot trebuie sa plateasca pretul intreg pentru sectorul respectiv.......daca doriti sa dormiti dupa cucerirea a 10-12 sectoare nu aveti decat.....eu vreau sa lupt si daca nu voi avea o posibilitate sa activez in RG ci sa stau sa astept resurse o luna doua pentru a pune un asediu, mai bine ma las.....macar atat suport sa ai la un asediu
 

DeletedUser5853

Guest
bravo că ești luptător,eu tot pe asta mă bazez,dar fi corect,adică cu trupele tale nu cu poze/clone...văd că sunt singur pe-aci
dacă tu ai un tel de vînzare iar eu am bani și poze ale banilor dar îți dau pozele cu bani pe tel,accepți că așa trebuie,îți convine,este corect ?
 

BraveWww

Well-Known Member
Este posibil ca 1 sector cucerit sa aibe imunitate 3zile cand la informatie scrie tot de 3 zile ca dureaza pana la urmatorul calcul?
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, un sector cucerit are protectie pana la prima calculatie zilnica.
 
Sus