Noutăţi viitoare - ATENŢIE! SPOILER!

Lady S

Community Manager
Membru personal
Seara bună, dragi forumişti şi jucători,

Am deschis această temă pentru a anunţa şi discuta caracteristicile viitoare ale jocului - în limita a ceea ce ne dezvăluie developerii jocului. Vă rog, însă, să citiţi cu atenţie ceea ce se va scrie aici înainte de a posta, pentru a păstra tema curată şi nu foarte lungă, şi, astfel, mai uşor accesibilă.
Vă rog însă să ţineţi cont de faptul că unele caracteristici pot fi anulate sau pot fi introduse în joc într-o formă diferită de cea anunţată iniţial aici.

  • Prima noutate, în ordine cronologică, va fi introducerea unui Chat în joc. Camerele de chat vor fi globală, cu ghilda şi cu vecinii. Deocamdată nu se cunoaşte termenul exact, dar nu mai e deloc mult, din câte se pare! ;)
  • A doua noutate o reprezintă următoarea eră, Epoca Industrială, care şi ea este aproape gata. Noi clădiri, noi tipuri de unităţi, noi cercetări şi peste 70 de noi misiuni sunt aproape gata pentru a vă fi prezentate. O mică prezentare a noutăţilor poate fi găsită aici.

Distracţie plăcută!
 

DeletedUser

Guest
servus

rog suport.ro sa faca toate demersurile pentru ca cheatul sa poata fi si ascuns in fereastra de joc... eu unu nu vreau sa citesc tot spamul si discutiile aiurea care vor aparea...

de asemnea va rog sa se posteze undeva clar regulile chatului (sa nu fie comun pe mai multe lumi =))..)... si pe cat se poate sa existe o monitorizare constanta a acestui cheat... macar in camera globala

merci
la buna vedere
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Se va putea şi ascunde, cu siguranţă. Detalii mai multe nu am deocamdată, dar sigur se vor respecta şi pe chat regulile jocului. Cu ocazia introducerii lui, se va scăpa de mesajele kilometrice între membrii ghildelor.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
servus

vreau o finisare, cine ma poate ajuta???
are cineva 30 miere, am piatra de dat la schimb???
ghilda ABCDEF este cineva ca vreau la finisat???
va rog eu cine are 2 puncte sa puna la cladirea mea???

toate on-line si non-stop... abia astept =))

merci
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
imi plac pozele la cladiri separe ca lucrurile sunt din ce in ce mai bune si ma bucura tare mult lucru asta
multumim simona
 

DeletedUser300

Guest
Aceasta va fi ultima epoca?sau este posiblil sa se schimbe harta teritoriilor pentru o epoca urmatoare?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Cel mai probabil nu va fi ultima epocă, iar informații despre evoluția hărții încă nu avem.
 

DeletedUser216

Guest
"One of the main features of the Industrial Age is the completely new campaign. It is set in The New World and includes more than 70 new quests. And the best part is, not only are the quests new, but even the campaign map is untouched. This will be very interesting for players, who have already discovered all provinces of our old map. "

Eu trag concluzia de aici ca este vorba de o noua harta care se va introduce deja o data cu noua era. Sper sa nu fie vorba doar de un joc de cuvinte cu care au inceput sa ne obisnuiasca deja, amintesc chestia cu piratii si coloniile cand au introdus era coloniala...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Citisem și eu acel fragment, dar tocmai pentru că nu ni s-au oferit mai multe detalii nu risc să mă aventurez prea mult:).
 

DeletedUser

Guest
servus

inclin sa-i dau dreptate lui Un4... avand in vedere ca cel putin pentru o epoca, loc pe harta actuala mai este, cred ca ne facem doar sperate intr-o noua harta...


merci
la buna vedere
 

DeletedUser3255

Guest
A 3.a noutate pe care Simona probabil a omis.o:
Finished Great Buildings Blueprints

Getting tired of getting the same blueprints for great buildings already completed? Well soon you will be able to do 'wonderous' things with them.


Deci mai tineti de dubluri nu le mai dati lui Leonardo:)
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Te rog să nu mai faci dublu post pe viitor.
Cât despre dubluri și epoci, am anunțat acest lucru demuuult, respectiv aici.
 
Ultima editare:

DeletedUser3552

Guest
@simona nu cred ca se referea la updateul 0.24 ...."for great buildings already completed? "...pe forumul .en, mai apare si un punct 3
 

DeletedUser

Guest
@simona nu cred ca se referea la updateul 0.24 ...."for great buildings already completed? "...pe forumul .en, mai apare si un punct 3

servus

este exact acelasi lucru altfel spus,
citez din simona:
" There will be a feature that allows you to use BPs of completed Great Buildings. As you can see, we ARE working very hard to bring new content to you. But every one of us also likes to go home after a good day of work, so, much as we would like it, we can't put all the features in immediately."

si citez din anuntul de pe forum .en:
"Finished Great Buildings Blueprints

Getting tired of getting the same blueprints for great buildings already completed? Well soon you will be able to do 'wonderous' things with them."

merci
la buna vedere
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3552

Guest
corect. Nu cred ca am fost eu atent cand am citit....
 

DeletedUser30

Guest
Pe serverul de test BETA, astazi a fost implementat chatul. Acesta contine 3 camere de chat (Global,Vecinatate si Ghilda).
chat1kr.jpg
chat2c.jpg
 

DeletedUser1449

Guest
Se poate da whisper? Convorbiri private cu o anumită persoană ar fi o idee bună.
 
Sus