Promovare în ligă (GBG)

D-Best

Well-Known Member
Rezultatele primului sezon GBG au plasat ghilda în care mă aflu pe locul 1. Am rămas tot în liga de argint. Este un bug sau... sau... sau ce? Cum se calculează această promovare/retrogradare?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Răspunsul este aici:

Promovarea în ligi depinde de punctele MMR actuale ale ghildei. Ce s-ar fi putut întâmpla? Punctele MMR necesare pentru a promova au fost mai mari decât suma reală de puncte MMR pe care ghilda le-a câștigat pe acel câmp de luptă.
 

Dumi.

Well-Known Member
Noi am promovat in liga de aur, dupa ce am iesit pe loc 1 la o diferenta de peste 100K Vp fata de ghilda aflata pe loc 2 [322,9K fata de 209,4K]
Pe ultimul loc in clasament a fost o ghilda care a totalizat 20,8K Vp.
Consultand lista ghildelor, observ ca aceasta ghilda, care a iesit pe ultimul loc, a ramas bine-merci in liga de argint.
Drept urmare trag de aici concluzia ca se poate ramane in aceeasi grupa, fara stress prea mare si fara a consuma tone de bunuri si trupe.
Mie mi s-ar fi parut corect ca primele sa acceada in liga superioara, dar si cele care nu au tras, sa cada in liga inferioara.
 

D-Best

Well-Known Member
Răspunsul este aici:

Promovarea în ligi depinde de punctele MMR actuale ale ghildei. Ce s-ar fi putut întâmpla? Punctele MMR necesare pentru a promova au fost mai mari decât suma reală de puncte MMR pe care ghilda le-a câștigat pe acel câmp de luptă.
Am înțeleeees! Mulțumesc!
 
Sus